Ares Games
Results 1 to 33 of 33

Thread: Jarní hraní

  1. #1

    Thumbs up Jarní hraní

    Už docela dlouho jsem neprohrál, takže pokud by byl zájem, docela bych si zase někdy zahrál. Lhostejno zda WWI nebo WWII, nicméně pondělí a pátky jsem dosti zabitý. Jak to vidíte v dubnu?

  2. #2

    Default

    Do června dost mizerně, práce, zápočty a zkoušky...

  3. #3

    Default

    A pak, že neexistuje kolektivní vědomí. Dneska od rána přemýšlím o tom, že už jsme se nějak dlouho neviděli a že zkusím něco napsat a Dan mě o pár hodin přeběhl. To je tím, že jsem musel nejdřív zabavit a uložit děti .
    V týdnu před velikonocemi bych jeden večer vyšetřil (po/út/st). Pak zas až v týdnu od 23.

  4. #4

    Default

    Jinak v Praze otvírá Mephit prodejnu s hernou na Arbesáku, hrát by neměl být problém a i dodávky letadel (zatím jen nového WGS setu, 299,- za kus) asi také ne.

  5. #5

    Default

    No a kdy se taky ukážeš ty? Permanentně je nás lichý počet

  6. #6

    Default

    Já tam o víkendu určitě budu (organizuju turnaj FoW)

  7. #7

    Default

    Knihkupectví Valhalla v Hradci Králové organizuje turnaj ve Wings of War. Pro mě bohužel uprostřed zkouškového:

    DATUM TURNAJE SOBOTA 19.5.2012
    ČAS 9-16 CCA
    MÍSTO ZŠ ÚPRKOVA 1-2 TŘÍDY
    ZAŠTÍTĚNO ZŠ ÚPRKOVA A KNIHKUPECTVÍ VALHALLA HK


    Rozdělení by tedy bylo na 2 kategorie a to JUNIOR a SENIOR

    JUNIOR
    Věková kategorie: 8-14 let přibližně
    Typ souboje : jeden proti jednomu a buď každý s každým nebo při více přihlášených hráčů na 2 skupiny a tam každý s každým,přičemž by se hrálo na max.2 skupiny,postupují z každé první 2 piloti a hraje první s druhým a druhý s prvním,vítězové si to rozdají o zlatou a stříbrnou a poražení o 3.a 4.místo.

    Hrát se bude jen na jednu výšku,bez specifických zranění a poškození a jen na číslo zranění na kartě.Z balíčku bude odstraněna karta výbuch,každý hráč bude mít své pravítko a na každý stůl by měla být kupička karet zranění-tj na jednu dvojici hráčů 1 balíček zranění.
    Bodové hodnocení by se bralo co nejjednodušíí a to sestřelení 1 bod a kdyby náhodou někdo vyletěl ze stolu,tak by se to bralo také jako sestřel za 1 bod.
    Kategorie- 1.místo, 2.místo, 3.místo

    SENIOR
    Hraje se jako turnaj dvojic,hráči si určí kdo je hlavní letec -Leader a kdo Wingman-číslo-druhý letec.
    Ve dvojici nesmí být 2x stejný typ letadla a musí být ze stejné strany konfliktu,tj nemůže hrát Spojenec spolu s Osou.

    Podle množství přihlášených hráčů by se volila varianta každý s každým nebo 2 skupiny a opět každý s každým,postupují vždy první 2 dvojice a ty si opět rozdají o 1.-4. místo.
    Každá dvojice musí mít svůj balíček karet zranění a pravítko.
    Z tohoto balíčku bude ostraněna karta výbuch.
    Hraje se pouze na jednu výšku a počítají se veškerá rozšiřující pravidla,tj.včetně specif.zranění a poškození včetně stíhání,míření,kouření apod.,ale nepočítají se pravidla Letecké eso.
    Bodové hodnocení by bylo 2 body sestřel nebo vyletění protihráče,1 bod uhoření.
    Hrálo by se

    nejlepší dvojici nejvíce sestřelů dohromady
    nejlepší pilot nejvíce sestřelů daného hráče
    nejlepší wingman nejvíce setřelů wingmana
    čmoud nejvíce sestřelovaný pilot

    Startovné pro kategorii JUNIOR je zdarma

    Startovné pro kategorii SENIOR je - 30,-


    Ceny by měli být

    v kategorii JUNIOR pohár 1.-3-místo,případně gamebook nebo jiné překvapení + diplom.

    v kategorii SENIOR pohár 1.-3. místo + diplom + barvička GW

    Jde a zábavný dětský herní den,hráči i diváci vítáni,případné předběžné přihlášení na:

    Hofyland -Valhalla HK-aneb kdo si hraje nezlobí

    email - valhallahk@centrum.cz

    telef. - 495522009 Valhalla

    osobně -Knihkupectví Valhalla Mánesova HK

  8. #8

    Default

    Už jsme to tu nakousli dříve, ale co se zase někdy sejít a zahrát si? Rád bych vyzkoušel novou hernu Mephit na Arbesovo náměstí 14. Minimálně pro Honzu a Kubajse by to měla být ideální lokalita (a pro mě ještě na chvilku taky). V jiném vlákně provozovatel avizuje pravidelné čtvrteční hraní. Jak to vidíte? Co příští týden? Nebo snad zítra?

  9. #9

    Default

    Lokalita ideální, načasování ovšem méně.

    Začalo mi zkouškové a do konce května se mnou nepočítejte.

  10. #10

    Default

    Ani jeden večer? To jsi opravdu hodně zabitý. Kdyby něco, dej vědět ať to zkoordinujeme.
    Co ostatní?

  11. #11

    Default

    Dane, já nechci nic slibovat, nevím jak mi to půjde.

    Nějaký volný čas si musím vyšetřit hlavně na kampaň Over the Trenches, alespoň jedno odpoledne nebo večer týdně, výhodu to má, že nemusím balit letadla a převážet je.

  12. #12

    Default

    No, pokud ti jde o letadla, tak se toho rád ujmu S Kubajsem jsme schopní dát dohromady pořádný výběr (a ani se moc nepřekrýváme v kamuflážích).

  13. #13

    Default

    Quote Originally Posted by Dan-Sam View Post
    No, pokud ti jde o letadla, tak se toho rád ujmu S Kubajsem jsme schopní dát dohromady pořádný výběr (a ani se moc nepřekrýváme v kamuflážích).
    Spíš jde o to, že když si nějaký ten čas vyšetřím, nemusím nikam jezdit, prostě si během chvilky rozložím playmaty, decky a letadla a zahraju si týdenní misi z kampaně.

    Mimochodem, ta kampaň je fakt super, škoda, že se nikdo z vás nepřidal.

  14. #14

    Default

    Mě by to netěšilo - to už si radši pustím Missakovu javovou aplikaci a hraju online
    Ale zpět k tématu: Jak to vidíte s hraním?

  15. #15

    DrSigognac
    Guest


    Default

    jinak vim o 2-3 lidech, kteri by meli zacit pravidelne ty ctvrtky hrat a pravdepodobne nejsou odsud... tot dobre zpravy...

  16. #16

    Thumbs up

    Quote Originally Posted by DrSigognac View Post
    jinak vim o 2-3 lidech, kteri by meli zacit pravidelne ty ctvrtky hrat a pravdepodobne nejsou odsud... tot dobre zpravy...
    A ty špatné? Pokud by se skutečně nastavilo pravidelné hraní, dalo by se časem přikročit i ke kampani (KotA či jiná).

    Já bych se zítra zastavil, ale asi ne až do 22:00, spíš tak do 20:00. Určitě ti udělám tržbu s Gallandem, ten mi tehdy nějak utekl, a zahrál si jednu či dvě hry. Předpokládám, že své zásoby můžu tentokrát nechat doma ať se s nimi kvůli té chvilce zbytečně netahám (ono přeci jen dvě krabice od de Luxe Setu a mapy, to už je pěkný balík).

  17. #17

    Default

    Tak jsem se dnes byl podívat v Mephitu a vypadá to dobře. Vzadu je místnost se 4 ideálně velikými stoly a dostatečným prostorem okolo nich. Naštěstí elektroinstalaci navrhoval někdo, kdo tomu rozumí - svítidla jsou dobře umístěná a s dostatečným výkonem, takže na karty bude dobře vidět.
    První zkušební hraní jsme předběžně domluvili na příští čtvrtek.

  18. #18

    Default

    To znamená čtvrtek 3.5., jo?
    Budu se snažit dorazit kolem osmé. Ale možná budu muset večer balit na prodloužený víkend.

  19. #19

    Default

    Přesně jak říkáš. Budu tě tedy čekat. Ještě musím rozmyslet, zda bude lepší vzít WWI nebo WWII, protože místní (údajně 3 Japonci, tatínek se dvěma syny a majitel) jsou zatím zaměřeni spíš na WWII. Ale mám to kousek, můžu vzít ty krámy všechny.

  20. #20

    Default

    Připomínám, že ve čtvrtek mezi 18. a 22. hodinou bude probíhat v Mephitu na Arbesově náměstí (Praha 5) hraní Wings of War / Glory. Každý je vítán.

  21. #21

    Default

    S Kubajsem jsme se dohodli, že příští čtvrtek (t.j. 10.5.) bychom se opět sešli na Arbesově náměstí a zahráli si. Předběžný čas je 18:00, může se ještě lehce posunout. Očekáváme ještě další příležitostné hráče "odtamtud". Opět jste všichni zváni.

  22. #22

    DrSigognac
    Guest


    Default

    teď už doufám mít čas budu

  23. #23

    Default

    Zatím to vypadá, že dorazím už na šestou. Moc se těším.

  24. #24

    Default

    Pripominam, ze dnes mezi 18. a 22. hodinou opet hrajeme na Arbesove namesti Wings of Glory.
    Prinesu WWII, ale urcite zahrajeme i WWI, kterou donese Kubajs (predem diky). Ja uz bych to nepobral.

  25. #25

    karolko
    Guest


    Default

    Quote Originally Posted by Dan-Sam View Post
    Pripominam, ze dnes mezi 18. a 22. hodinou opet hrajeme na Arbesove namesti Wings of Glory.
    Prinesu WWII, ale urcite zahrajeme i WWI, kterou donese Kubajs (predem diky). Ja uz bych to nepobral.
    Dakujem za hru a zase niekedy nabuduce.

  26. #26

    Default

    Dovolím si shrnout dnešní hraní a připojit pár poměrně nepodařených fotografií (mobilní telefon).

    1. WWII - Východní fronta: Dan-Sam a Karolko s Yak-1 proti Kubajsovi s Ju-87 a Bf-109. Poměrně krátce po zahájení střetu padá Stuka z oblohy a hrdiný Balthazar v Bf-109 se pouští do nerovného boje se dvěma Yaky-1, který po dlouhé době také prohrává. Sovětské letecké síly tak po předchozích úspěších hlásí další dvojité vítězství. Pozn. uvedené dvojice jsou značně nevyrovnané - Stuka nemůže (ani přes mírně silnější Bf-109) vyvážit chybějícího stíhače.
    2. WWII - Pacifické bojiště: Dan-Sam s Wildcatem a Kubajs s P-40 proti Karolkovi se Zerem (Mitsubishi) a Slávovi s Kawasaki. Proti dvojici japonských narušitelů vzlétají pohotovostní síly Spojenců a zaujímají bojová postavení. Kawasaki má od začátku problém s řízením, což se mu po chvíli stává osudným při střetu s Wildcatem (viz foto) a krátce po něm se k zemi poroučí i Zero, které se však bránilo urputněji. Letiště čínských leteckých sil bylo ubráněno. Pozn. uvedené složení bylo překvapivě konkurence schopné, byť přes silnější palebnou sílu na straně Japonců. Absence kanónů (balíček C) není u spojeneckých letounů natolik zásadní aby významně narušila rovnováhu souboje.
    3. WWI - Zásah proti bobardéru Caproni poprvé: Dan-Sam s Pfalzem a Kubajs s Albatrosem D.Va proti samořízenému Caproni. Bombardér již od počátku zaujal výhodnou polohu po pravé straně hájeného sektoru a zcela využiv své rychlosti uniká pronásledovatelům, kteří zaznamenávají pouze částečné úspěchy. Pozn. prakticky nehratelný scénář - využili jsme pouze malý stůl, Albatros po Immelmanovi nedokázal Caproni dohnat.
    4. WWI - Zásah proti bombardéru podruhé: Dan-Sam i Kubajs s D.VII proti samořízenému Caproni. Bombardér tentokrát musí překonat značně delší trasu a rovněž obránci jsou zkušenější. Po odpadnutí prvního (Dan-Sam) spěchá pomoci další letoun, který však přiletí pozdě, neboť Caproni je zatím doražen Kubajsovým D.VII. Pozn. podstatně lepší rozvržení - Fokkery jsou dostatečně rychlé i obratné aby Caproni udolaly. Rovněž delší dráha letu bombardéru byla výhodou Němců.

      Výsledky soubojů WWII
    Name:  DSC_0391.jpg
Views: 250
Size:  173.8 KBName:  DSC_0394.jpg
Views: 211
Size:  184.2 KB

    Konec Kawasaki nad Pacifikem
    Name:  DSC_0392.jpg
Views: 244
Size:  213.1 KB

  27. #27

    Default

    Jak to vidíte tento čtvrtek? Docela bych si zase zahrál a to jak WWI, tak i WWII. Jak jste na tom s časem?

  28. #28

    Default

    V pátek dělám poslední zkoušku, takže špatně.

  29. #29

    Default

    Opět velmi příjemný večer s trochou kvalitního hraní WGS (Wings of Glory - WWII)

    1. WWII - Pacifické bojiště: Dan-Sam s Wildcatem a P-40 proti Karlovi (DrSigognac) se Mitsubishi a Slávovi se Zerem. Souboj nad pevninskou Čínou se pro spojenecké síly nevyvíjel dobře už od samého začátku - hned při prvním střetu utrpěl těžká poškození Wildcat a po druhém kontaktu se silami Osy se definitivně poroučel k zemi. P-40 Čínských vzdušných sil rekognoskoval terén pro případnou pátrací akci, nicméně po chvíli kroužení byl nemilosrdně sestřelen Kawasaki, jehož kanónová výzbroj ráže .37 mm byla nekompromisní. Pozn. oproti předchozí hře se tentokrát jednalo o jasný výsledek - i přes značný vliv náhody měli Japonci podstatně navrch. Ki-61-I-d (zelený se čtyřlístkem na trupu) je se svými třemi kanóny ráže .37mm (balíček zásahů D) opravdu bitevník a je vhodné jej vyvážit výhodou na straně Spojenců (další letoun?).
    2. WWII - English Scramble: Dan-Sam se Spitfirem Mk.II (Vybíral) a Jiří s týmž strojem (Falkowski) Proti Karlovi a Slávovi s Messershmitty Bf-109 E-4(-3) (Galland a Balthazar). Po hotovostním vzletu kontaktovala dvojice Spitfirů narušitele nad Doverskými útesy a jala se zasáhnout. Tito však přebrali iniciativu a po společném sestřelu českého letce z velmi blízké vzdálenosti po chvíli ukončili po hrubé chybě britského letce i operační kariéru Jana Falkowskiho. Vzhledem k nízkým početním stavům letiště Biggin Hill nebyl zásah dalších letounů povolen.Pozn. opět překvapivě nevyrovnaný souboj - vyšší palebná síla Messerchmittů (především na krátkou vzdálenost) byla fatální a Spitfiry se na mnoho nezmohly. Své určitě přinesl i "koncentrační" manévr uprostřed bojiště, který umožnil soustředit palbu na jeden Spitfire. Doražení druhého se uskutečnilo u okraje mapy po spleteném manévru, kdy místo k částečnému překrytí došlo k "vystavení se" přímo na krátkou vzdálenost Slávova stroje. Dal by se zvážit Hurricane, případně i Stuka.
    3. WWII - Zmatek nad Středozemním mořem: Dan-Sam s Falcem II, Sláva s Devoitin D.520 a Karel s P-40 v deathmatchi. Vzhledem k špatným meteorologickým podmínkám došlo k omylu při hlídkovém letu a došlo k hromadnému souboji. Falco obezřetně vyčkávalo a po prvním středu D.520 a P-40 smetlo oba přeživší z oblohy. Pozn. Vzhledem k typu souboje (deathmatch) nelze činit relevantní závěry, nicméně zdá se, že Falco II je svou palebnou silou poměrně nadstandardním strojem.

  30. #30

    Default

    Díky za zprávy a rozbor her, Dane.
    Čím dál víc se mi potvrzuje, že pro WWII je hodně těžký vymyslet sestavy, který by byly vyrovnaný.
    Snad i proto mě o něco víc baví první válka.

  31. #31

    Default

    Rozhodně je to obtížnější. Ale už jsem alespoň našel systém podle kterého vydávají jednotlivá zbarvení. I proto se snažím sem ty postřehy psát abychom to poladili. Mimochodem, už existuje i první systém hodnocení kvality letadel, nicméně potvrzuje, že zásadní je palebná síla (což je u WWI manévrovací balíček). Zatím si užívám obojí. Kéž by se nachytali další hráči a scházelo se nás víc.

    PS: Očekávám, že WWII dostane víc šťávy jakmile přijdou bombardéry (hlavně He-111).
    Last edited by Dan-Sam; 05-31-2012 at 15:25.

  32. #32

    Default

    Jo, bombardéry budou určitě super.
    Ale už teď se dají vymýšlet scénáře se speciálními úkoly, který to posunou dál. Zkrátka mi přijde že pro jednoduchý dogfight to tak úplně vhodný není.
    Jestli víš o nějakým souboru s hodnocením letadel, nahoď odkaz, může to pomoct.

  33. #33

    Default

    Je tady k tomu teď vlákno, ale než bych ho našel, tak radši přiložím soubor sem. Upozorňuji, že tam jsou chyby.
    Systém je následující: 1 motor - 1 bod, každých 10 životů - 1 bod, A - 0,5 bodu; B - 1 bod; C - 2 body; D - 3 body.
    Do své tabulky jsem si to upřesnil a dávám i desetiny za životy, jinak je to takové hrubé.

    Rovnováha letadel (WWII).pdf



Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may edit your posts
  •