Ares Games
Results 1 to 9 of 9

Thread: PAmátník Karla Kuttelwaschera

  1. #1

    Default PAmátník Karla Kuttelwaschera

    Sice jsem se zmínil už v anglické části fóra, ale dovolím si postnout to ještě sem. Před několika týdny byl ve Svatém Kříži u Havlíčkova Brodu odhalen pomník našemu nejúspěšnějšímu stíhacímu letci Druhé světové války - Karlu Kuttelwascherovi - který se zde narodil. O samotném odhalení se lze dočíst například na armádních stránkách. a o samotném Kuttelwascherovi je výborný článek na stránkách Czech Spitfire klubu (mimochodem, i s komiksem). Protože nedaleko (přímo v Brodě) bydlím, dovolil jsem si v sobotu na místo zajet a udělat pár snímků. Víc (12) jich je v mojí galerii.

    Name:  DSC_0333.jpg
Views: 29
Size:  235.8 KB

    Name:  DSC_0340.jpg
Views: 29
Size:  230.6 KB

    Name:  DSC_0335.jpg
Views: 29
Size:  289.9 KB

    Name:  DSC_0329.jpg
Views: 29
Size:  208.9 KB

  2. #2

    missaak's Avatar
    Users Country Flag


    Name
    Michal Skrdla
    Location
    Czech
    Sorties Flown
    66
    Join Date
    Jul 2010

    Default

    dle jmena typicky cesky stihaci pilot :-D

  3. #3

    Default

    Quote Originally Posted by missaak View Post
    dle jmena typicky cesky stihaci pilot :-D
    Byl - početná německá komunita žila spíš v Jihlavě. Okolí, ehm, Německého Brodu bylo tehdy etnicky čisté. Ale vlastně máš pravdu - po válce lze hovořit spíše o Britovi s českými kořeny. Dlouho se v republice neohřál (a dobře udělal).

  4. #4

    missaak's Avatar
    Users Country Flag


    Name
    Michal Skrdla
    Location
    Czech
    Sorties Flown
    66
    Join Date
    Jul 2010

    Default

    Me jen pobavilo to jmeno.. uz tam chybi jen "von". Jinak ja pochazim z Jihlavy, takze moc dobre vim, jak to tam fungovalo

  5. #5

    Default

    Už mlčím, někdy si tu naši Vysočinu trochu uzurpuji pro sebe, tak mě omluv
    Ono je to vcelku osudové jméno, protože jeho skorojmenovec (gen. Kutlvašr) velel v květnových dnech Pražskému povstání. To máš jako s Zimmermanny a Cimrmany (mimochodem, babička se za svobodna opravdu jmenovala Cimrmanová) - 300 let společného státu jen tak nevymažeš. O takových Češích jako Petr Parléř (Němec) ani nemluvě. Jo, pěkně jsme tu Evropu namixovali
    BtW, dobře, že jsi zpátky na fóru

  6. #6

    Default

    jj mluvit o cesich v cesky kotlyne je vysmech genetice my sme tu proste takovej peknej evropskej mix

  7. #7

    missaak's Avatar
    Users Country Flag


    Name
    Michal Skrdla
    Location
    Czech
    Sorties Flown
    66
    Join Date
    Jul 2010

    Default

    ja to tu tak nejak po ocku sleduju - navic mi sem chodi posta ohledne wow online.. ale mam ted hromadu jinych starosti - zarizuju novy byt...

  8. #8

    Default

    Quote Originally Posted by missaak View Post
    ja to tu tak nejak po ocku sleduju - navic mi sem chodi posta ohledne wow online.. ale mam ted hromadu jinych starosti - zarizuju novy byt...
    Chápu, mívám to občas podobně a někdy mám i dost velké výpadky ve sledování. Mimochodem, nevydal jsi novou verzi? Nějak mi ta původní nešlape. Ale chyba může být i u mě.

  9. #9

    Default

    Pěkný fotky, díky.
    V Kuttelwascherově ulici bydlí moje kolegyně z práce - je to v Praze na Černým mostě. A musím přiznat, že jsem se s tímto jménem setkal poprvé právě když jsem se podivoval nad její adresou. Jak jsem pak zjistil, je to celá čtvrť s ulicemi pojmenovanými po našich letcích. Tak až budete hledat bydlení v Praze, víte kde hledat



Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may edit your posts
  •