Ares Games
Results 1 to 45 of 45

Thread: Jak a co v Československém Wingu

  1. #1

    Lightbulb Jak a co v Československém Wingu

    Protože jsi se dostal až sem, musíš splňovat dvě podmínky: a) Máš rád Wings of War a za b) jsi Čech (Slovák), protože jinak by tě odradil ten strašný jazyk s podivnými znaky nad písmeny


    Toto vlákno by ti mělo pomoct zorientovat se v tom co lze nebo nelze podnikat s ostatními Čechy tady na fóru i jinde. Pokusím se shrnout, co už se událo nebo se právě děje zajímavého a co by tě mohlo zajímat:

    • Vytvořili jsme v online dokumentu tabulku (link), kam se můžeš zapsat a rovněž i podívat, jestli někdo z hráčů není v tvojí blízkosti. Lze ji libovolně editovat a je žádoucí se do takového seznamu dostat

    • Ano, už se scházíme a hrajeme ve více lidech. Prozatím tedy jen v Praze zhruba jednou za tři týdny a to buď v Košířích nebo v Novomlýnské ulici v klubovně dětského sdružení Kondor ve večerních hodinách všedních dní. Vítaný je každý, kdo má chuť si zahrát. Vždycky na to upozorníme tady na fóru, aby se mohlo přidat co nejvíc lidí. Vlastních letadel netřeba, máme jich dost a rádi půjčíme

    • Missaak před časem vytvořil v javě platformu pro online hraní Wings of War (WWI). Instalace je velmi jednoduchá a funguje to víc než dobře. Určitě doporučuji vyzkoušet, ale je dobré se předtím někomu ozvat, protože tam zatím nikdo moc nevysedává. Podrobný popis je ve (link) k tomu založeném.

    • Všiml jsem si, že nově přihlášení piloti nemají nastavený obrázek u profilu. Pokud o něj má někdo zájem a třeba netuší, jak si jej nastavit, tak je to vcelku snadné:
      1. Klikněte nahoře na "Notifications" a následně na "Inbox".
      2. Po levé straně je sloupec "My Settings" a v něm volba "Edit Avatar".
      3. Můžete nahrát buď svůj unikátní obrázek (třeba jako Shivaja či Ernfried Randa) nebo využít přednastavené -> Predefined.
      4. Pro přepnutí na avatary Centrálních mocností WWI nebo avatary z WWII stačí změnit nastavení "Avatar Category".
      5. Vše potvrďte stiskem "Save Changes" dole vpravo.
      6. Nezapomeňte se pokochat novým obrázkem
    • Poslední věc, která mě napadá, je prostá: Pište, reagujte, zapojte se Tohle fórum je až abnormálně příjemné na sledování i na reakce. Jen málokdy se stane, že se někdo proti někomu ohradí a je to spíše vzácnost. Zatím jsem tu nezažil příspěvky typu "Hledej šmudlo. UTFG apod." Čím víc nás bude a čím víc budeme aktivní, tím víc toho pro nás Oberst Hajj udělá abychom se tu cítili jako doma. Tahle sekce je spíš takový začátek, když jsme žehrali, že větší zapojení Čechů do diskuzí kazí jazyková bariéra. Pokud potřebujete poradit, klidně napište. Mě, Kubajsovi, Missaakovi, komukoliv. S radou nebo odpovědí na otázku cavyky neděláme. Tedy směle do toho a jen dál a výš
    Last edited by Dan-Sam; 03-03-2013 at 12:32.

  2. #2

    Default

    Nechtel sem otravovat s dalsim vlaknem tak to soupnu sem dopisoval sem si jeste s Keithem a nechal jsem zmenit nazev wingu aby sme asimilovaly i slovensky bratry ktery tu sice jeste zadny nejsou ale ja jim verim urcite se casem naka vlastovka ukaze bohuzel to nejde nastavit defaultne takze je bude muset pridavat rucne na request ale to snad nak podchitime
    No a taky je to vic historicky vic akuratni.
    Last edited by Shivaja; 07-21-2011 at 01:18. Reason: preklep

  3. #3

    Default

    Jak se to vezme - Keith chce zachovat WWI řazení fóra (s tím souvisí ještě některé další věci, které jsou v řešení a kterými vás možná do budoucna překvapí), takže správně by bylo C. a K. Rakousko-Uherský Wing. Ale proti Slovákům nic nemám a samotný název vlákna napovídá, že jsem to předpokládal už když jsem jej psal. Uvidíme, jak do budoucna budou Slováci přibývat a jestli budou chtít být i oni s námi.
    Last edited by Dan-Sam; 07-21-2011 at 04:44. Reason: překlep

  4. #4

    Default

    urcite jo co mam skusenosti z jinejch her cechoslovaci drzej pokupe vic nez nase slavna republika

  5. #5

    Default

    Do jakýchkoliv diskuzí na téma "naše slavná či neslavná republika" bych se pouštěl jen velmi nerad. Uvidíme, až někdo přibyde, občas kouknu i na slovenskou vlaječku. Neměl by to být problém.

  6. #6

    Default

    Přeji Vám hodně štěstí pánové.

    Andrzej.

  7. #7

    Default

    Napadlo mě, že nejsme na mapě. Asi by to chtělo vytvořit Flight, třeba v Praze nás už pár je, určitě by mohl být i jeden v HK a okolí, až sem von Rybnik přitáhne wargamingovou partu z War Apple, bude mít dost lidí na samostatný Flight taky.

  8. #8

  9. #9

    Default

    Zdravím všechny,
    i když už to hrajeme dva roky tak se tady rozkoukávám. Takže jak se připojit k wingu?

  10. #10

    Default

    Právě jsi to udělal.

    Vítej mezi nás. Kolik vás je, co hrajete a co máte? A kde hrajete?

  11. #11

    Default

    Tak to je super, zatím právě jen na chatě nebo doma s rodinou ,už jsem zblbnul i přítelkyni. Totálně neznalá taktiky leteckejch soubojů mě často poráží. Pro rychlost hrajeme s kostkama. Jinak jak jsem hledal piloty z Prahy ,tak jsem založil i fcb stránku:
    https://www.facebook.com/pages/Wings...17363541705133
    pak to hrajeme většinou v klubu mezi závodama Mini-Z, (zkrátka taková banda modelářů, kitařů, rcéčkářů a jinak potrefenejch ) ,ale bohužel to teď na chvíli zbrzdila nedostupnost modelů a hry.

  12. #12

    Default

    Facebook nepoužívám, je to docela nebezpečné ve vztahu k osobním údajům.

    My se scházíme buď u Kubajse v klubovně nebo v některé z heren - třeba v Mephitu.

  13. #13

    Default

    Jasně chápu, jj mrknu kde to je a budu sledovat dění a když tak dorazím. Ještě pls akce a co se děje v Praze najdu nejrychleji kde?

  14. #14

    Default

    Nejlépe tady v naší sekci, je tu několik vláken, kde jsme se vždycky domlouvali - třeba Jarní hraní, zimní hraní a tak.

    Mimochodem, 28.7., v sobotu, se bude hrát v Mephitu, přijedou hráči z Polska a z Německa (Nightbomber, Marechallanes a další). Máme rezervaci na stůl, pokud by nás mělo být víc, můžu zkusit zarezervovat stoly dva.

  15. #15

    Default

    Super, budu vědět příští týden jestli nebudu náhodou na dovolený, každopádně náš klud, respektive stoly sloužící jako depa by taky někdy šly využít. Jsme tam vybavený i kuchyňkou. Mrkni sem :http://www.mini-z.cz/web_foto01.html

  16. #16

    Default

    Ještě i když to není přímo má profese tak rád pomohu s jakoukoli grafikou. plakáty apod.

  17. #17

    Default

    Vítej na fóru Ernfriede! Dá se předpokládat, že počas prázdnin a dovolených to bude s hraním trochu slabší, ale jak zase začně běžný režim, dá se předpokládat 2-3 týdenní interval (docela se nám ho ke konci školního roku/semestru dařilo dodržovat). Kadopádně jsme rádi za každého nového hráče ať už létat umí či ještě nikoliv Doufám, že se k nám někdy připojíš

  18. #18

    Default

    Quote Originally Posted by Dan-Sam View Post
    Vítej na fóru Ernfriede! Dá se předpokládat, že počas prázdnin a dovolených to bude s hraním trochu slabší, ale jak zase začně běžný režim, dá se předpokládat 2-3 týdenní interval (docela se nám ho ke konci školního roku/semestru dařilo dodržovat). Kadopádně jsme rádi za každého nového hráče ať už létat umí či ještě nikoliv Doufám, že se k nám někdy připojíš
    Díky za přivítání, určitě se připojím ke společným misím. My se naopak s pár piloty co se vídáme o prázdninách těšíme na letní období, ale věřím že řada těch mezi ,které jsem to rozšířil vydrží i po létě. Najdu pls někde tu online hru v java? Nebo existuj ještě nějaká jiná? Díky a čisté nebe : Pozdrav:

  19. #19

    Default

    Taky tě vítám a těším se, že se brzy potkáme u jednoho stolu.
    Jestli jsou vaše setkání otevřený dalším pilotům oceníme když napíšeš kdy a kde se bude něco konat.
    Já například budu přes léto docela často přes týden v Praze.

  20. #20

    Default

    Quote Originally Posted by Kubajs View Post
    Taky tě vítám a těším se, že se brzy potkáme u jednoho stolu.
    Jestli jsou vaše setkání otevřený dalším pilotům oceníme když napíšeš kdy a kde se bude něco konat.
    Já například budu přes léto docela často přes týden v Praze.
    O.K. určitě se ozvu a půjdem se proletět, ať nasbírám další zkušenosti. My to hrajeme s kostkama ( respektive s 12ti hranou kostkou - to je pak fofr, nebo s normálníma )

  21. #21

    Default

    Ernfriede, jaká letadla a sety vlastně v klubu máte? Máte i mapy a balóny?

  22. #22

    Default

    Já mám skoro celou první válku mimo Brumowskiho a Kempfa a pár spojenců. Jinak hrajem doma na stole, ale klub ve ,kterým jsem se zabývá rc modelama mini-z ,tma někdy hrajeme asi s dvěma klukama mezi závodama je tam cca 10-12 zeleným filcem potaženejch stolů.Mapy nemám chci je pořídit nebo vyrobit/namalovat a nechat vytisknout.Na to jak to v klubu vypadá se můžeš mrknout na fcb stránce 1.Mini-Z Racer ČR , je volně přístupná. Založil jsem stránku Wings of waR Praha ,také na fcb , jak jsem sháněl pár pilotů do party.
    Nicméně větší než domácí akce se zatím nepodařila.Jinak v klubu jsou třikrát odpoledně týdně tréningy a stoly jsou při nich volné ,takže myslím jako spoluzakladatel 1. Mini-Z Racer ČR, že bychom tam mohli také někdy hrát.

  23. #23

    Default

    Jo balóny nemám.

  24. #24

    Default

    Quote Originally Posted by Ernfried Randa View Post
    Já mám skoro celou první válku mimo Brumowskiho a Kempfa a pár spojenců. Jinak hrajem doma na stole, ale klub ve ,kterým jsem se zabývá rc modelama mini-z ,tma někdy hrajeme asi s dvěma klukama mezi závodama je tam cca 10-12 zeleným filcem potaženejch stolů.Mapy nemám chci je pořídit nebo vyrobit/namalovat a nechat vytisknout.Na to jak to v klubu vypadá se můžeš mrknout na fcb stránce 1.Mini-Z Racer ČR , je volně přístupná. Založil jsem stránku Wings of waR Praha ,také na fcb , jak jsem sháněl pár pilotů do party.
    Nicméně větší než domácí akce se zatím nepodařila.Jinak v klubu jsou třikrát odpoledně týdně tréningy a stoly jsou při nich volné ,takže myslím jako spoluzakladatel 1. Mini-Z Racer ČR, že bychom tam mohli také někdy hrát.
    Na těch Facebookových stránkách se absolutně neorientuju.

    Kde ten klub vlastně je?

  25. #25

    Default

    Zlatnická ulice, kousek za rohem od Bílý Labutě..pošlu ti odkaz i na normální web. stránky: www.mini-z.cz
    a nebo teda :
    https://www.facebook.com/pages/1Mini...09869159073304

  26. #26

    Default

    Hmm, tak spojení mám z Modřan vcelku dobré. Platí se tam nějaké vstupné?

  27. #27

    Default

    Quote Originally Posted by Watchdog View Post
    Hmm, tak spojení mám z Modřan vcelku dobré. Platí se tam nějaké vstupné?
    Členi klubu ne, nečleni co používají dráhu platí něco málo pade na hodinu. Tohle by ale bylo něco jiného na tohle jsou potřeba jen dva až čtyři stoly, je tam samozřejmě kuchyňka a toaleta. Proberu to s kolegou a vymyslíme něco symbolickýho. Navíc my bychom nepoužívali nabíječky na modely atd. Dole je navíc modelářská prodejna ,takže všichni s porozuměním. Taky myslím ,že by přez ní šly objednat miniatury. S hlavním manažerem což je kolega z klubu jsem o tom již dříve mluvil.

  28. #28

    Default

    Uvidíme, až se všichni vrátí z dovolených a tak.

    Jinak v Mephitu to taky nevypadá špatně a pokud vím, nic se tam neplatí.

  29. #29

    Default

    Jasně. Ten Memphit je někde u Arbesáku ne? Skočím se tam v tejdnu podívat.

  30. #30

    Default

    Přímo na Arbesáku: http://mephit.cz/en/prodejna-a-klub/kde-nas-najdete

    Mimochodem, každý čtvrtek je v podvečer na programu volné hraní WoW/WoG.

  31. #31

    Default

    díky moc za info.

  32. #32

    Default

    To je hodně nadnesené. Spíš to je tak, že když se lidi domluví, tak tam je ve čtvrtek volno. Že by člověk přišel jen tak na blind a hrálo se WGF/S, to zatím nefunguje. Holt se to musí trochu rozhýbat

  33. #33

    Default

    Jasně, asi jsem to napsal blbě Dane. Jde o to, že se tam s WoW/WoG počítá.

  34. #34

    Default

    Zítra je čtvrtek, vyrazí někdo z vás do Memphitu na lov?

  35. #35

    Default

    Quote Originally Posted by Ernfried Randa View Post
    Zítra je čtvrtek, vyrazí někdo z vás do Memphitu na lov?
    Sorry, budu v práci přesčas, je toho teď hodně. Ale jestli můžeš, dojdi v sobotu 28.7., bude se hrát.

  36. #36

    Default

    Quote Originally Posted by Watchdog View Post
    Sorry, budu v práci přesčas, je toho teď hodně. Ale jestli můžeš, dojdi v sobotu 28.7., bude se hrát.
    O.k. 28.7. jsem na pozici.: Pozdrav::

  37. #37

  38. #38

    Default

    Všiml jsem si, že nově přihlášení piloti nemají nastavený obrázek u profilu. Pokud o něj má někdo zájem a třeba netuší, jak si jej nastavit, tak je to vcelku snadné:

    1. Klikněte nahoře na "Notifications" a následně na "Inbox".
    2. Po levé straně je sloupec "My Settings" a v něm volba "Edit Avatar".
    3. Můžete nahrát buď svůj unikátní obrázek (třeba jako Shivaja či Ernfried Randa) nebo využít přednastavené -> Predefined.
    4. Pro přepnutí na avatary Centrálních mocností WWI nebo avatary z WWII stačí změnit nastavení "Avatar Category".
    5. Vše potvrďte stiskem "Save Changes" dole vpravo.
    6. Nezapomeňte se pokochat novým obrázkem

  39. #39

    Default

    Jak nastavit československé pozadí pod avaterem:
    1. Jít do "Settings",
    2. následně "Edit Profile",
    3. v "Country you want to fly for" zaškrtnout Czech.

  40. #40

    Dugatan
    Guest


    Default

    Zdravím, poradíte mi jak si udělat vlastní obrázek? A jak obrázek nahraji na svůj profil? Nejsem moc zběhli v angličtině. díky

  41. #41

    Default

    S vlastním to je složité. Musíš být Silver nebo Gold Member, což je placená funkce. Víc se o tom dá dočíst ve vlákně Wings of Glory Aerodrome Paid Subscriptions (EN).

  42. #42

    Default

    Včera se mě někdo v Praze ptal jestli mám jenom Valom, nebo i něco jiného. Tak jsem udělal fotku aktuálního stavu mojich letadel WWI. Bez stojánku jsou od Valomu ( ještě přibude 1 x Dr.1 , 2x Se5 a 2 x Fokker DVII od Valomu ) a samozřejmě průběžně další originální krasavci kteří ale budou dostávat jiné barvy než mají, ať se to neplete při větších hrách. Taky se dívám že je potřeba doplnit něco ze začátku války Name:  20161011_195313.jpg
Views: 418
Size:  110.4 KB

  43. #43

    Default

    Pěkné. S tím už se dá lecos odehrát. Řekl bych, že Camel a Snipe by to pěkně doplňovali.
    Začátek války určitě stojí za to. I když DH.2 a Eindecker už neseženeš snad nikde, leda Eindecker od Valomu. Oproti tomu Halberstadt Láďa stále má a M-S má zase Svět her v Holešovicích.

  44. #44

    Default

    Doplněny Snipy. Nemáte nějaké pěkné nápady na přemalování, ať se dá lépe kombinovat ?
    Name:  20161106_104515.jpg
Views: 447
Size:  145.4 KB

  45. #45

    Default

    Hej, to jsou Snipy z puvodniho vydani! Dobrej ulovek.
    Britsky letadla jsou zpravidla vsechny stejne zeleny. Nic moc barevnyho necekej. Nejlip se odlisi cislem nebo pismenem na hornim kridle pripadne na trupu.
    Prave kvuli barevnosti mam radsi letadla nemecky.



Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may edit your posts
  •