Ares Games
Results 1 to 9 of 9

Thread: Scénář se zábavnejma vejškama - WW1

  1. #1

    Default Scénář se zábavnejma vejškama - WW1

    Hoši, jak víme, vějšky jsou spíš otravný než že by WoG dodávaly další rozměr. A to bez ohledu na jejich skutečnej význam v boji. Šplhá se pomalu a rovně a věškerej užitek je +1 při střelbě, na blízko, která je jinak seříznutá na polovinu. Což je všechno špatně.

    Napad mě tenhle scénář:
    1. Stoupat se bude standardně + libovolnou zatáčkou (ne stall zatáčkou z L). Respektuje se strmost manévrů.
    2. Po stoupavé zatáčce se nestříli a ke každé kartě zásahu je postih 1.
    3. Klesá se pouze standardně.
    4. Stoupání se ohlašuje před otočením manévrů.
    Poznámka: Pořadí by nemělo hrát velkouy roli, protože se po stoupavé zatáčce nestřílí. V případě nutnosti pořadí se rozhodne podle toho, kdo má koho ve výseči. Pilot se smí zeptat pilota, kterého má ve výseči a na pravítko, jestli bude stoupat.
    5. Střelba z převýšení jedné hladiny simuluje nalétávání shora
    a. na dálku:
    - buď standardně bez střelby nebo
    - karta s +1 , ale po střelbě se musí klesnout o hladinu
    b. na blízko:
    - buď standardně karta (případně s +1) nebo
    - dvě karty s + 1, ale musí se klesnout o hladinu nebo
    - dvě karty s + 3, ale musí se klesnout o dvě hladiny

    Jinak standard. To je celý.
    Last edited by Honza; 04-05-2022 at 23:11.

  2. #2

    Default

    Já si naopak myslím, že výšky hru vylepšují. Bez nich je taková ... zploštělá. A jejich užitek je mimo jiné právě v tom zhoršeném dostřelu do sousední hladiny. Umožňuje to unikat z dostřelu výškovým manévrováním. Ale možnost stoupat a klesat v zatáčce by to chtělo, to jo.

  3. #3

    Default

    No, výšková převaha by neměla sloužit jako defenzivní manévr, ale jako potenciál k útoku. A ve WoG nemá potenciál skoro žádný - naopak, brání střelbě. Výšky byly pro boj naprosto zásadní, v obou válkách.
    Defenzivní manévr se ve WW1 prováděl pomocí split-s nebo klamně "nekontrolované" vývrtky směrem dolů, řekl bych o dvě hladiny je ok. Ale určitě ne o jednu hladinu, to by naopak dalo soupeřovi smrtící pozici.

    Tohle bude jen scénář, nehodlám se angažovat ve změnách pravidel

  4. #4

    Default

    Quote Originally Posted by Honza View Post
    No, výšková převaha by neměla sloužit jako defenzivní manévr, ale jako potenciál k útoku. A ve WoG nemá potenciál skoro žádný - naopak, brání střelbě. Výšky byly pro boj naprosto zásadní, v obou válkách.
    Defenzivní manévr se ve WW1 prováděl pomocí split-s nebo klamně "nekontrolované" vývrtky směrem dolů, řekl bych o dvě hladiny je ok. Ale určitě ne o jednu hladinu, to by naopak dalo soupeřovi smrtící pozici.
    No, a stejně tak ve WoG se defenzivní manévr obvykle provádí směrem dolů, protože stoupání tě většinou z dostřelu nedostane.

  5. #5

    Default

    Myslím, že kdysi dávno v ZKK (za krále Klacka) Keith vyvinul nějakou úpravu, že šlo stoupat i klesat v zatáčce. Mám na to doma tokeny, které jsem od něj dostal. Zkusím pohledat pro inspiraci.

  6. #6

    Default

    My jsme se snažili upravit pravidla aby se hraní výšek aspoň trochu přiblížilo realitě. Došlo to až tak daleko, ze jsme si přidali vlastní manévr karty na stoupání a klesání, čemuž jsme se snažili od začátku vyhnout. Ani tak to nebylo ono a hry díky tomu byly delší a delší, protože se podstatně rozšířily možnosti úniku. Pořád nám to nestačilo a tak jsme nakonec skončili u hry In clouds of glory . WoG těd hrajeme když je míň času a bez výšek.

  7. #7

    Default

    Quote Originally Posted by Mauhur View Post
    No, a stejně tak ve WoG se defenzivní manévr obvykle provádí směrem dolů, protože stoupání tě většinou z dostřelu nedostane.
    Jojo, tahle část funguje. Ale zase to, že převýšení místo výhody omezuje je špatně.
    Last edited by Honza; 04-05-2022 at 12:26.

  8. #8

    Default

    Quote Originally Posted by Dan-Sam View Post
    Myslím, že kdysi dávno v ZKK (za krále Klacka) Keith vyvinul nějakou úpravu, že šlo stoupat i klesat v zatáčce. Mám na to doma tokeny, které jsem od něj dostal. Zkusím pohledat pro inspiraci.
    Já bych to právě rád vyřešil bez tokenů. Stoupání se dá ohlásit před otočením manévrů. Vzhledem k tomu, že se po stoupavé zatáčce nedá střílet, je celkem jedno v jakém pořadí se to bude ohlašovat poněvač to není takticky útočný menévr. Bude-li to ale potřeba dá se iniciativa vyřešit jednoduše tím, kdo má koho ve výseči.

    Ale může to bejt tak, že to jenom nevidim a tokeny tomu prospějou .
    Last edited by Honza; 04-05-2022 at 12:34.

  9. #9

    Default

    Jsem kikot a nenapsal jsem, že ty tokeny byly pro WWII - takže ke stávajícím rychlostním. Pro WWI by musely být extra, což by byl, uznávám, opruz.



Similar Missions

  1. Scénaře a návrhy pro WW II.
    By Jasuna Kozono in forum Czechoslovak Wing
    Replies: 1
    Last Post: 07-18-2013, 15:24
  2. Scénáře s loděmi
    By Kubajs in forum Czechoslovak Wing
    Replies: 3
    Last Post: 12-22-2011, 17:14

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may edit your posts
  •