Ares Games
Results 1 to 8 of 8

Thread: Úvod do hry

  1. #1

    morgenster's Avatar
    Users Country Flag


    Name
    David
    Location
    Česká republika
    Sorties Flown
    3
    Join Date
    Aug 2020

    Question Úvod do hry

    Zdravím,
    rád bych se ponořil do Wings of War/Glory, ale mám pár dotazů, které mi znepříjemňují vlet do nákupu hry.
    Mám možnost zakoupit základní sadu Wings of War. Rozumím tomu, že je hra (na rozdíl od WoG) založená na karetních "modelech", měl bych ale dotaz na kompatibilitu. Dočetl jsem se, že hra je zpětně kompatibilní. Wings of War obsahuje karty zásahů apod. Jakým způsobem jsou řešeny zásahy v případě Wings of Glory? Když jsem se díval na seznam komponent Wings of Glory, žádné karty jsem tam nenašel. Tak by mě zajímalo, jak je tento mechanismus řešen v novější verzi a jakým způsobem mohu využít starší karetní komponenty v novější verzi hry.
    Případně jestli WoW vůbec nemám kupovat a koupit rovnou WoG. Z finančního hlediska, bych ale raději zůstal u karetních modelů, které jsou přeci jen finančně méně náročné.
    Vysvětlil by mi někdo, jak případně v budoucnu mohu WoW komponenty využít při hře WoG?
    Díky moc

  2. #2

    Default

    Ahoj, mluvíš o aukci na Zatrolenkách?
    Hele, já bych to nekupoval, to je jen hromada karet z doby, kdy nebyly modely a teď se hraje jen s modelama. Modely se dají koupit ve Světě deskových her.
    WoG a WoW jsou naprosto kompatibilní.

    Jestli chceš zásahový karty, tokeny atd, kup si
    https://www.svet-deskovych-her.cz/pr...cessories-pack

  3. #3

    Default

    Good to have you at the Drome David. Just sorry that our trip to your beautiful country was not possible this year.
    Rob.
    "Courage is the art of being the only one who knows you're scared to death."

  4. #4

    Default

    Jestli cheš, mám jeden Wings of Glory WW1: Rules and Accessories Pack nový, ve fólii, za 500,-

  5. #5

    morgenster's Avatar
    Users Country Flag


    Name
    David
    Location
    Česká republika
    Sorties Flown
    3
    Join Date
    Aug 2020

    Default

    Super, to by se hodilo.
    Jestli to chápu správně, tak mi stačí tento box a modely, které si sám vyberu. V případě WWII je to jednodušší, protože vyšel starter pack a ten obsahuje, jak modely, tak pravidla a příslušenství?

  6. #6

    Default

    Ano, vyšel starter k Bitvě o Británii. Tam je všechno. Staré dva WWII modelové startery už nejsou dostupné.

  7. #7

    morgenster's Avatar
    Users Country Flag


    Name
    David
    Location
    Česká republika
    Sorties Flown
    3
    Join Date
    Aug 2020

    Default

    Mohli bychom se tedy domluvit na prodeji?

  8. #8

    Default

    Honza má pravdu - je sice svůdné mít doma jednu malou krabičku s kartami, ale těžko bys odolával a nakonec asi stejně modely pořídil (nechci podceňovat tvou vůli, ale zatím se nikomu nepovedlo vydržet).
    Akorát jsem nikde nezaznamenal jestli stojíš o 1. válku nebo 2. (tam nejsou zásahové karty, ale žetony).

    S myšlenkami na nákup se případně můžeš poradit i tady - určitě se tu najde zástup (jsou minimálně tři "zástup"?) pomocníků, kteří budou vědět, někteří i neoficiální modely (www.shapeways.com - vytištěné letadlo na 3D tiskárně, které si pak lze doma dodělat, karty vytisknout a tak podobně). Škoda, že už jsem natrvalo přesídlený ve Středních Čechách - pocházím z Brodu, tak jsme mohli zahrát aby sis to osahal.

    PS: Sakra, vy jste ale rychlí!



Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may edit your posts
  •