Ares Games
Results 1 to 20 of 20

Thread: Oheň + rovinka

  1. #1

    Default Oheň + rovinka

    Dneska jsem mluvil s Andreou.
    Jak víme, standardní řešení ilegálního manévru je změnit ho na rovinku + "A" zásah.

    Nebylo mi jasnejch několik věcí a protože na fóru jejich řešení nevyznívalo jednoznačně, tak jsem se zeptal přímo Andrei:

    Hoříte-li, rovinky jsou nelegální. 'Nelegální' je tu ale zavádějící termín, protože je můžete legálně plánovat, jen pokaždé dostanete 'A' zásah. To jsem osobně nevěděl a přijde mi to chytrý. Zavádí to totiž do hry element tlaku na náhodu a vysvětluje to řešení následujících dvou pardoxů.

    a. Mám zaseknutou směrovku na obě strany a hořím - lze plánovat i rovinky + "A" penalizace
    b. Provedu ilegální manévr a hořím (třeba dva steep manévry za sebou). I když hořím, druhý steep manévr se změní na rovinku +"A".
    Last edited by Honza; 05-10-2020 at 01:32.

  2. #2

    Default

    Tak Andrea to znova potvrdil. Kdo chce riskovat penalizaci áčkem, může plánovat rovinky i když hoří. To zároveň vyčistí paradoxy typu trestáme nelegální manévr naplánováním jiného nelegálního manévru.

  3. #3

    Default

    Teoreticky by šlo nahradit "A" zraněným pilotem, ale to už je tvrdý house rule.

  4. #4

    Default

    To jo, ale to je house rule, i když dobrý.

    Hele co jem vymyslel na výletě s dětma - jak zahrát lmmelmannovu otočku bez použití rovinek - Hoříš a tvůj poslední manévr byl Stall. Podle pravidel nesmíš plánovat rovinky (což neni pravda, jak teďka víme).

    Naplánuješ Stall > Immelmann > Zatáčka

    Za druhej Stall v řadě dostaneš rovinku + A, pak je legální Immelmann no a pak zatáčka, která ale po Immelmannu nemůže bejt, takže rovinka + A. A je to.
    Last edited by Honza; 05-09-2020 at 09:35.

  5. #5

    Default

    Samozřejmě, že Andrea trochu zvlnil vodu, poněvač se to 8 let všeobecně hrálo jinak - a špatně. Lidi se opírali o větu z pravidel, že během hoření "nelze" plánovat rovný manévry. Nicméně to "nelze" znamená, že když to uděláte, budete penalizováni a ne, že to nesmíte udělat.

    Když si pozorně přečtete pravidla, je tam například na straně 24 "nelze" přesně v tomhle kontextu - když zadní střelec vystřelí po rovince, nelze z ní pak udělat Immelmanna, poněvadž během Immalmanna nesmí zadní střelec střílet. Když to uděláte, změní se Immelmann na rovinku + A. Hotovo.
    Last edited by Honza; 05-10-2020 at 01:37.

  6. #6

    Default

    Ty, Honzo, není Immelman jen ta jedna karta s "↓"?

  7. #7

    Default

    No, v tom je taky chaos. Tý kartě se na střídačku říká Immelmann, Immelmann card and Immelmann Turn. Celej trojkaretní manévr je Immelmann nebo Immelmann Turn.
    To je pak těžký

    Ta otočka měla od začátku bejt 180 Turn, a bylo by to vyřešený, nemlich, když se používá i ve Split-S. Ale to se nepovedlo a Immelmann se vžil, takže chaos přetrvá, hahaha.

  8. #8

    Default

    Tyhle definiční komplikace bývají docela běžné i v jiných hrách (kolo, fáze, tah apod.).

    Tady bych se přikláněl k výkladu redukovat nemožnost střelby jen na "↓" (schválně nejmenuji), protože pak by se provalilo, že se chceš otáčet (což je škoda, když rovinka je třetí plánovaný tah a následuje nové plánování), zvlášť když to tak nemusí být ("Teď poletím rovně, ale schválně nebudu střílet, co kdyby se pak situace vyvrbila tak, že budu potřebovat otáčet? No jo, ale co když ne, nebude mi ta střelba chybět?"). Krom toho mi přijde pocitově divné, aby ne-střelba zadního střelce ovlivnila pilota ovládajícího letadlo.

  9. #9

    Default

    Jo, to zní velmi rozumně. Já bych možná nechal zákaz střelby i na tu druhou rovinku, poněvadž tam už se nic neprozradí, ale střelec ještě zvracel přes palubu.
    Těm pravidlům tohle domejšlení do detailu chybí.

  10. #10

    Default

    Můžeme si udělat nějakou doktrínu jak to budeme hrát my.

  11. #11

    Default

    Jo, střelec co letí pozadu, to asi neměl snadný, zvlášť pokud to byla Stuka (i když...neotáčel se náhodou na sedačce před střemhlavým útokem?).

    Nemám problém s takovou úpravou, pokud se jasně definuje před začátkem hry. Ve svých misích to budu redukovat jen na "↓", ale gamemasterově verzi se klidně podřídím. Jen škoda, že nám tahle pravidla s tagem "get clear before flight" nabývají.

  12. #12

    Default

    Jo, rozumim, takhle lze udělat dva Immelmanny v řadě a střílet po každý rovince.

  13. #13

    Default

    Toho se poměrně hojně využívá. Ale nezapomeň, že Immelmana / Split S dokáže jen pár dvoumístných strojů (zdravíme Bristol).

  14. #14

    gutland's Avatar
    Users Country Flag


    Name
    Marek
    Location
    Type a choice below ...
    Sorties Flown
    165
    Join Date
    Jan 2018

    Default

    Já bych to eliminoval pouze na omezení střelby po kartě "↓".

    Zkouším navíc nové houserule k Immelman ("↓") kartě. Že by se po ní nestřílelo ani z předu. Někde už jsem to viděl použít i popisovat v rámci omezování nadměrného Immelmaního tjostu.
    Místo toho umožňuji střelbu na cíl, který překrýváš (nad tebou při Immelmanu, pod tebou při Split-S). Celkově si pak člověk trochu rozmyslí, kde "oimluje", protože je při tom pouze cílem.

    Testuju si to v té FiS sólo kampani Bitvy o Británii. Chci to totiž nasadit do příští kampaně

    Omlouvám se za krádež vlákna

    Jinak k tématu: zákaz rovinek po ohni hrajeme normálně, že když to naplánuju, dostanu A damage.. Stane se ti to omylem, výjimečně to uděláš naschvál. Ale už se mi stalo, že jsem byl bloklej na kormidlech, hořel a okraj se blížil..
    Jo a ještě hrajem úlevu - když máš Immla už naplánovaného v momentu kdy zahoříš, tak nedostáváš penalizaci za tu rovinku.

    K WW II systému - možná bych za tyhle ilegality dal spíš "B" damage víc to odpovídá analogii s A u WW I

  15. #15

    Default

    Hoši jen moc neposilovat ty dvojsedadlový letadla s Immlem. To jsou hrozný kombajny už tak.

  16. #16

    Default

    Nezapomeň, že je to konec války a nasazují se proti nim Fokkery D.VII, S-S D.III, Camely, Snipy a SE.5a. Tam je Immelmam o stupeň níž, protože většina z nich rychle zatočí pomocí dvou 90° zatáček.

  17. #17

  18. #18

    Default

    Já si právě pamatuji, jak jsem se o tom v Yorku bavil s Richardem (itchy) a čekal jsem, že to bude zásadní změna herních mechanismů (tehdy měl přibýt Bristol) a...nic zásadního se nestalo

  19. #19

    gutland's Avatar
    Users Country Flag


    Name
    Marek
    Location
    Type a choice below ...
    Sorties Flown
    165
    Join Date
    Jan 2018

    Default

    Já teď jedu mentálně na vlně WW II a tam je Immel king , ale zas tam nejsou OP dvojsedadláky z MG vzadu

  20. #20

    Default

    Je fakt, že ze Stuky si člověk do kalhot nenadělá



Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may edit your posts
  •