Ares Games
Results 1 to 32 of 32

Thread: Webová aplikace pro hraní WoG WWI

  1. #1

    Default Webová aplikace pro hraní WoG WWI

    Hoši, napsal jsem ve volném čase webovou apku. Webová apka je vlastně normální html stránka, která je ale naformátovaná pro telefony a dělá spoustu triků přes php a JavaScript. Můžou to teda používat lidi na PC, Applu i Androidu. Je ale potřeba být online.

    Jedná se jen o WWI.

    http://www.hoho.cz/app/wog/

    Je to v angličtině, ale snad se to dá pochopit.

    Ja tam:

    1. Databáze skutečných WWI letadel - kliknete na letadlo a dostanete informace z Wiki, kliknete na WoG ikonu a dostanete informace o herních parametrech letadla.
    2. Analýze manévrových balíků - kliknete na balík a čtete
    3. Pomocník při tvorbě vyvážených scénářů - zvolíte si měsíc, dostanete co bylo k dipozici za letadla a ty si můžete přidávat do scénáře a ono to počítá bodovou hodnotu.
    4. Odkazy - většinou ještě nefungují.

    Tohle je beta verze neboli verze neprověřená uživateli, takže kdyby něco dejte vědět.
    Modrý čtvereček s "i" slouží jako help.

    Letu zdar,
    Honza

  2. #2

    Default

    pěkný, jen škoda že jen pro WW1

  3. #3

    Default

    Tady je takovej přehled toho, co to umí:

    1. Databáze skutečných letedal WWI s daty s Wiki.
    Klikněte na název letadla vysune se okno s informacemi o něm z Wiki.
    Klikněte na ikonu WoG a vysunou se herní informace o letadle. Ikonu WoG mají jen oficiálně vydaná letadla (byť jen na kartách).
    Modrý čtvereček s "i" rozklikává help.
    Tohle je přehled skutečných letadel, neboli jejich parametry jsou skutečné a můžou se lehce lišit od parametrů herních -viz. Airco D.H.4 atd ...

    Name:  1.jpg
Views: 417
Size:  105.4 KB

    1. Analýza manévrových balíků
    Klikněte na písmeno balíku a dostanete jeho výpis a nějaká ta moudra, je-li pro ně prostor.

    Name:  2.jpg
Views: 377
Size:  116.5 KB


    3. Pomocník pro scénáře
    Kalendář, který se objeví ukazuje první válku měsíc po měsíci. Klikněte na měsíc ve kterém se má scénář uskutečnit a vypíšou
    se vám letadla která byla v daný měsíc k dipozici. Klikněte na "ALL" a vypíšou se všechna letadla.
    Barevně jsou označeny významné události.
    Pak můžete letadla přidávat do scénáře a apka bude počítat celkovou bodovou hodnotu pro Entete a Centrály.

    Některá letadla mají různé bodové varianty, proto lze zvolit, kterou použijete (#1, #2, ...)
    Neoficiální stroje se vypisují, ale nelze je přidávat na display, protože nemají bodovou hodnotu (zatím).

    Tohle je přehled herních letadel, neboli vypisují se herní parametry:
    S - je rychlost na stole, neboli šipka + podstavec
    G - zbraně
    P - bodová hodnota letadla


    Body samozřejmě není vůbec nutné používat, je to jen něco navrch na čem Andrea pracoval a může to posloužit k vyvážení scénáře.

    Name:  3.jpg
Views: 415
Size:  117.8 KB

  4. #4

    Default

    Na androidech malinko utíká grafika na kalendáři, to opravím ještě dneska.

  5. #5

    Default

    Quote Originally Posted by cartas View Post
    pěkný, jen škoda že jen pro WW1
    U WWII je dost komplikované uvádět dobu nasazení. Navíc spousta letadel měla mnoho podtypů. Já když jsem se pouštěl do toho přehledu, nevěřil bych jak náročné to může být.
    Ale bez kalendáře ta data asi máme...

  6. #6

    gutland's Avatar
    Users Country Flag


    Name
    Marek
    Location
    Type a choice below ...
    Sorties Flown
    165
    Join Date
    Jan 2018

    Default

    Super Trooper!

    Mám jen dotaz, proč tam tu rychlost převádíš na ty proužky a jejich barvy? Jestli už není jednodušší a kratší tam napsat to číslo (145 km/h)..

  7. #7

    Default

    Jo, já jsem ještě chtěl napsat něco: Kromě toho, že to je naprosto libová appka, tak se mi fakt líbí její vizuál. Myslím, že to k WWI opravdu ladí a vážím si každého počinu, který nekřičí výrazným vizuálem, ale dokáže se podřídit tématu

  8. #8

    Default

    Quote Originally Posted by gutland View Post
    Super Trooper!

    Mám jen dotaz, proč tam tu rychlost převádíš na ty proužky a jejich barvy? Jestli už není jednodušší a kratší tam napsat to číslo (145 km/h)..
    To přesně teďka dělám. Ty zatracený proužky mi komlikovaly život a budily nevoli. Ale vypadaly dobře.

  9. #9

    Default

    Quote Originally Posted by Dan-Sam View Post
    Jo, já jsem ještě chtěl napsat něco: Kromě toho, že to je naprosto libová appka, tak se mi fakt líbí její vizuál. Myslím, že to k WWI opravdu ladí a vážím si každého počinu, který nekřičí výrazným vizuálem, ale dokáže se podřídit tématu
    Dík! Ještě do dolaďuju, ale dneska už to zveřejnim.

  10. #10

    Default

    Přidal jsem tam vyhledávací fltry.
    Země jsou spojené přes "NEBO" zbytek přes "A ZÁROVEŇ".

    Name:  7.jpg
Views: 382
Size:  64.7 KB

  11. #11

    Default

    I wish I would have paid more attention when my grandmother tried to teach me Czech

  12. #12

    Default

    Hehe, i've noticed your surname sir

  13. #13

    Default

    Quote Originally Posted by BobP View Post
    I wish I would have paid more attention when my grandmother tried to teach me Czech
    Most of the troubles here can be handled with "Jeste jedno pivo, prosim!"

  14. #14

    Default

    Vytáhl jsem Němečka a upravil některý rychlosti (s pomocí Daveho z UK wingu). Wiki vyloženě nekecá, ale často uvádí upgradovaný modely z pozdějšího období, který se lišej od toho, co známe ze hry.

  15. #15

    Default

    Bereš to dost zodpovědně - tím, že uvádíš rychlosti na kartách i "stolové", tak mi to přišlo neprůstřelné už předtím. Dobrá práce.

  16. #16

    Default

    Pozor, pozor, hlášení z karantény. Připravuje se sběratelská funkce appky. Je to zase nekonečno položek v databázi, myslim, že ještě pojedu po chvílích volna tak 7 dní.

    Name:  prew13.jpg
Views: 357
Size:  299.1 KB

  17. #17

    Default

    Novinky:
    1. Přidal jsem do informací o balících průměry zatáček (= o kolik se posune střed letadla poté co letadlo zaletí nejutaženější 180° zatáčku; u letadel, co musí kombinovat 90 a 60 jsem to průměroval). S trigonometrií pomáhal Kubajs.
    2. Letadla vydaná jen na kratách mají šedivou klikací ikonku.

  18. #18

    Default

    Jo, tak po třech tejdnech klikání je tam databáze modýlků s možností zaznamenat si vlastní sbírku.

    Klikněte na modýlek, vysune se okno s informacema a s tlačítkama "+" a "-". Ty sloužej k přidávání / odebírání modýlků do /ze sbírky.
    Model ve sbírce se pak v hlavním výpisu bude zobrazovat s ikonou srdce, nebo i s číslem, pokud máte ve sbírce několik identických modelů.
    Modely z vaší sbírky jsou označeny ikonou srdce i ve Scenario Builderu - takže je hned jasné, co máte po ruce, když například chcete vytvořit scénář z dubna 1917 atd ..

    Sbírka se ukládá do tzv. "lokálního úložiště dat". To je na každém zařízení, ale znamená to, že když si sbírku vytvoříte na telefonu, tak ji pak uvidíte jen na tom telefonu. Lokální úložiště je zkrátka lokální.

    Letu zdar, já si jdu udělat pořádek ve sbírce!

  19. #19

    gutland's Avatar
    Users Country Flag


    Name
    Marek
    Location
    Type a choice below ...
    Sorties Flown
    165
    Join Date
    Jan 2018

    Default

    Genialni

  20. #20

    Default

    Dík. Tak tady je moje skóre

    Name:  photo 02-04-2020, 14 25 34.jpg
Views: 334
Size:  32.4 KB

  21. #21

    Default

    Chyběl Von Hippelův Alb and Barkerův reprint Camel byl špatně označenej jako reprint 1B. Opravil jsem to. Celkovej počet letadel je lichej, poněvač Aresáci vydali lichej počet letadel v reprintu 2019 (3 Fokkery Dr.I, zbytek po dvou)

  22. #22

    Default

    Přidal jsem analýzu zásahovejch balíků. Vynechal jsem tuze lákavé statistiky, ty totiž padnou po prvním líznutí, poněvadž líznutý karty jak víme se nevracej ...

  23. #23

    Default

    Přidal jsem Rule Reminder.

  24. #24

    Default

    V reminderu byly dost zásadní chyby, tak jsem je opravil.

  25. #25

    Default

    Parádní apka a zdroj informací. Díky moc za ni.

  26. #26

    Default

    SE5ky byly u Arrasu. Protáhl jsem jim funkční období o 3 měsíce dřív. Neboli nástup v březnu 1917.

  27. #27

    Default

    Během posledního měsíce jsem předělal zobrazení miniatur, přidal filtr sbírky do Scenario Builderu a rozšířil Rule Reminder.

  28. #28

    Default

    V databázi miniatur lze od nynějška filtrovat podle rychlosti a řadit podle rychlosti, agility a bodů.

    Name:  preview16.jpg
Views: 213
Size:  88.8 KB

    Rychlostní pásma jsou určena interaktivní tabulkou, kterou jsem vytvořil zde
    http://www.hoho.cz/wog/evaluation/

    Name:  tabulta-preview3.jpg
Views: 204
Size:  348.7 KB

    Do databáze jsem přidal balíky M* a R*, což jsou Nexusácké verze M a R.

  29. #29

    Default

    Pěkný filtr. Předpokládám, že uvažuješ celkové rychlosti včetně podstavce, je to tak?

  30. #30

    Default

    Jo, přesně. Jedině tak to má výpovědní hodnotu.

  31. #31

    Default

    To je dobře. Ty velké podstavce to deformují (ostatně, Staaken má, dle mého, pořád ten podstavec malý, ale s větším by se asi neotočil).

  32. #32

    Default

    Sbírku si lze zazálohovat. Upgrade operačního systému či prohlížeče totiž občas maže lokální úložiště, odkud se sbírka načítá.

    Name:  preview18.jpg
Views: 196
Size:  138.6 KB



Similar Missions

  1. Podzimní hraní
    By Dan-Sam in forum Czechoslovak Wing
    Replies: 113
    Last Post: 11-14-2012, 13:45
  2. letní hraní
    By Kubajs in forum Czechoslovak Wing
    Replies: 9
    Last Post: 08-08-2012, 23:36
  3. Jarní hraní
    By Dan-Sam in forum Czechoslovak Wing
    Replies: 32
    Last Post: 05-31-2012, 22:24
  4. Zimní hraní
    By Dan-Sam in forum Czechoslovak Wing
    Replies: 100
    Last Post: 02-29-2012, 05:43
  5. Hraní se změnu výšky
    By von.rybnik in forum Czechoslovak Wing
    Replies: 34
    Last Post: 01-31-2012, 06:25

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may edit your posts
  •