Ares Games
Results 1 to 11 of 11

Thread: 1. světová válka - začátečník

  1. #1


    Users Country Flag


    Name
    Martin
    Location
    Vyberte prosím region, stát nebo provincii
    Sorties Flown
    10
    Join Date
    May 2017

    Default 1. světová válka - začátečník

    Začal jsem s hraním 1. světové války a potřeboval bych poradit co bych si měl ještě pořídit. Zatím mám:
    Rules and Accessories Pack
    Duel Pack Albatros D.Va vs. Spad XIII
    Fokker E.V (Löwenhardt)
    Phonix D.I (Lang)
    Nieuport Ni.28 (O’Neill)
    Sopwith 1˝ Strutter (Collishaw/Portsmouth)

    A pak mám dotaz stačí k hraní jedna herní podložka nebo je lepší mít 2.
    Předem děkuji za jakoukoliv radu, určitě si chci pořídit další modely

  2. #2

    Default

    Podložky vůbec potřeba nejsou. Ale co se týče rozměrů hrací plochy, jedna stačí a dvě jsou lepší.

    Jako o dalším letadle bych určitě uvažoval o Fokkeru D.VII, teď je jeden se slevou. A jako soupeře Sopwith Snipe.

    Pokud chceš zkusit velké bombardéry, tak bych doporučoval krabici Flight of the Giants ( http://www.svet-deskovych-her.cz/pro...-of-the-giants ) - obsahuje karty (ne modely) asi osmi letadel za 240 Kč. Je v němčině, ale dají se stáhnout anglická pravidla.

    Další otázka je, jestli se chceš specializovat na období nebo frontu, nebo jestli to chceš všechno (časté závěrečné stadium). V druhém případě bych doporučoval brát přednostně to, čeho jsou poslední kusy (protože nebudou) a pak to, co je se slevou.

  3. #3

    Wanderer's Avatar
    Users Country Flag


    Name
    Honza
    Location
    South Moravia / Czech republic
    Sorties Flown
    28
    Join Date
    Jul 2017

    Default

    Zdravím vás kolegové letci. Taky jsem se chytl drápkem a neobezřetně jsem koupil z druhé ruky dva sety. Chytlo nás to hodně, hrajeme to se synem asi přes měsíc a momentálně máme 22 letadel, většina z první světové, stejně časem ještě přibudou. Teď řeším hrací plán.
    Mám několik začátečnických dotazů:
    Jak mohu získat povolení ke zobrazování obrázků a stahování zde na fóru? Momentálně nemám povolení ani k editaci avataru.
    Kde mohu stáhnout letecký snímek k tisku a výrobě podkladové mapy? Ideálně francouzský venkov.
    Jaký rozměr hracího plánu doporučujete? (uvažuji zatím o 1x1,5m nebo 0,9x1,35m)
    Jaký materiál hracího plánu doporučujete? Uvažuji nad tiskem plastového zalitého reklamního banneru.
    Kde bych mohl sehnat plastové plameny, kouř a zablokované zbraně?
    Kde mohu sehnat Fokker EIV a Airco DH2?
    Hraje se i jinde v republice nebo jen v Praze?
    Kolik letadel se dá běžně ve hře uřídit a kolik je maximum? Zatím jsem hrál nejvíc s šesti naráz.

    To je zatím všechno :-) Díky.
    Last edited by Wanderer; 08-02-2017 at 03:27.

  4. #4

    Default

    Koukám, že už tu měsíc něco visí bez odpovědi, tak zkusím alespoň teď. Honza snad promine zpoždění.
    1. Stahování by už mělo jít, stejně tak avatart jsi vyřešil. Nahrávání je možná možné jen s prémiovým účtem, nevím.
    2. Něco najdeš tady ve Files, jinak se dá taky najít na googlemapách a něco pěkného si postahovat.
    3. Ideální velikost jsou dvě podložky vedle sebe, tedy cca 98x136 cm. Ta druhá tebou zmiňovaná by mohla být ideál.
    4. Bannerovina je zcela OK, Zdeněk občas něco donese a hraje se na tom moc dobře.
    5. Něco lze získat tady na Aerodrome Accessories nebo jsme si poslední roky oblíbili portugalský Pyrkol.
    6. No, to je otázka. Hledat, hledat, hledat. Ebay to jistí, bohužel je většinou nepříjemný pro peněženku. Nebo zkus Shapeways a oboje si doma dopracuj.
    7. Co vím, tak hrajeme hlavně my, pravidelně okolo asi nikdo. Kdysi se ozývali kluci z Ostravy, sem tam kolem HK, ale jinak ticho po pěšině. Pokud bys chtěl přímo Brno, tak kdysi byl dost akční Missaak. Zkus toho.
    8. Já si nejvíc užiju když hraju jedno, ale dvě se také dají. Víc...no, asi už by se mi nechtělo...

  5. #5

    Wanderer's Avatar
    Users Country Flag


    Name
    Honza
    Location
    South Moravia / Czech republic
    Sorties Flown
    28
    Join Date
    Jul 2017

    Default

    Díky za odpovědi. Už jsem kontaktoval jednoho zdejšího člena a poslal mi soubory k vytištění mapy. Počet letadel od napsání příspěvků poněkud přibyl (netušil jsem, že to sbírání může být tak nakažlivé :-) ). Plameny a kouře jsme vyřešili nalakovaným papírem, pak se ještě mrknu o další možnosti výroby. Viděl jsem jich pár na fotkách a vypadalo to moc hezky.
    Podložku jsme vytipovali 1 x 1,5 m, to je asi to maximum, co lze solidně umístit doma.

    No a třeba si někdy udělám výlet do Prahy, teda pokud bude možnost si tam zahrát a podívat se, jak to hrají ostatní.

  6. #6

    Default

    Třeba Kubajs dělá plameny a kouře z čistítek na dýmky a vypadají skvěle. Peter (Tearicket) zase z vaty (?) a vypadají taky hezky.

  7. #7

    Default

    Taky mám konečně chvíli napsat něco vic.
    Hlavně tedy ahoj na fóru.
    Ohledně zdroje miniatur můžu kromě shapeways doporučit také Valom nebo redeagleminiatures.
    Ty se tedy musi ještě navíc poslepovat.
    Valom je firmička z Prahy a jsou to plastové modely s doplňky kovovými a resinovymi.
    Redeagle jsou z Anglie a modely jsou vetsinou celokovové. Má trochu větší výběr než Valom.

  8. #8


    Users Country Flag


    Name
    Martin
    Location
    Vyberte prosím region, stát nebo provincii
    Sorties Flown
    10
    Join Date
    May 2017

    Default

    Chci poprosit o radu. Rád bych hrál italskou frontu - tak jsem chtěl poradit co by se vyplatilo pořídit za letadla, budu vděčný za jakoukoliv radu.

  9. #9

    Default

    Pro Italy je k dispozici 2x Hanriot, 1x Nieuport 17, 2xMacchi, 1x Nieuport 11, 3x Caproni a v uplne prvni serii od Nexus byl jeden italsky SPAD XIII.
    Proti tomu se daji nasadit Rakusaci 3x Aviatik, 3x UFAG, 3x Phoenix, 1x Macchi, 2x Albatros D.III (plus Brumowski z puvodniho vydani, ale ten je prakticky k nesehnani), Fokker A.III uz se taky sehnat neda, ale je to Rakusak.
    V Italii pusobil Britsky kontingent, takze se k nim dobre hodi i Camely a D.H.4.
    Kdyby ses chtel pustit do prebarvocani, tak Italove krome SPAD XIII pouzivali i SPAD VII.
    Protoze Rakousko vyrabelo Alb.D.III v licencni vyrobe a postupne osazovali silnejsimi motory, da se Rakousky Albatros D.III hrat i se statistikami jako ma Albatros D.V (serie 153.) A nebo jako ma SPAD XIII (serie 253.).

  10. #10


    Users Country Flag


    Name
    Martin
    Location
    Vyberte prosím region, stát nebo provincii
    Sorties Flown
    10
    Join Date
    May 2017

    Default

    Díky, teď už jenom něco vybrat.

  11. #11

    Default

    Nevím, jestli sis všimnul tohoto vlákna: Wings of War / Glory - co je co? (1. světová válka) - mohlo by ti trochu usnadnit organizaci.
    Co by si z něj stejně ale nevyčetl, tak je Kubajsova poznámka o britském kontingentu - to je velmi elegantní způsob jak dostat do hry víc letadel. Watchdog na to dost spoléhal. O silnějším Albatrossu D.III jsem nevěděl ani já
    Last edited by Dan-Sam; 08-28-2017 at 00:34.



Similar Missions

  1. Wings of War / Glory - co je co? (2. světová válka)
    By Dan-Sam in forum Czechoslovak Wing
    Replies: 12
    Last Post: 04-01-2020, 01:28
  2. Wings of War / Glory - co je co? (1. světová válka)
    By Dan-Sam in forum Czechoslovak Wing
    Replies: 20
    Last Post: 04-01-2020, 01:24
  3. Replies: 14
    Last Post: 07-11-2017, 00:27
  4. Časopisy Válka - co lze očekávat
    By Dan-Sam in forum Czechoslovak Wing
    Replies: 15
    Last Post: 10-09-2014, 19:37
  5. Celosvětová mapa hráčů WoG
    By Dan-Sam in forum Czechoslovak Wing
    Replies: 0
    Last Post: 10-09-2014, 01:56

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may edit your posts
  •