Ares Games
Results 1 to 17 of 17

Thread: Noční mise WWII - moje pravidla

  1. #1

    Default Noční mise WWII - moje pravidla

    Takhle nějak by mohla pravidla pro noční mise vypadat
    Text je pravidelně aktualizován podle posledních změn.

    Nehraje se na výšky, protože mám dojem, že výšková převaha zas nehrála takovou roli ve chvíli kdy nebylo na dálku vidět kdo kde je.

    Vlastní princip není složitý - abychom simulovali co se v noci na obloze dělo, zapojíme do hry dva různé módy plánování pohybu:

    1. Vyhledávací mód představuje situaci, kdy letadlo neví o nepřátelích ve tmě okolo.
    Plánují se 3 manévry bez rychlostí a používá se jen rychlá rychlost.
    2. Agresívní mód představuje chování letadla po detekci nepřítele.
    Plánuje se normálně jako při standardní WWII hře.

    Pravidla jsou určena především pro zkušené WWII hráče.

    Postup:

    Hru začněte ve Vyhledávacím módu. Naplánujete tedy 3 manévry bez rychlostí.

    Name:  Night_rules-1.jpg
Views: 195
Size:  80.8 KB

    Poté každé kolo doplánujete jeden manévr. Pohyby se provádějí jen vysokou rychlostí.

    Name:  Night_rules-2.jpg
Views: 193
Size:  80.9 KB
    Name:  Night_rules-10.jpg
Views: 192
Size:  74.0 KB
    Name:  Night_rules-4.jpg
Views: 190
Size:  81.3 KB

    Na konci každého kola zkontrolujete, zda není splněna jedna z podmínek, která vás přepne do agresívního módu:

    1. V poslední fázi střelby po vás bylo stříleno.
    2. Máte soupeře na krátkou vzdálenost kdekoli kromě úhlu vymezeného stojánkem a zadní hranou podstavce. Jakmile má soupeř v tomto úhlu jeho vlastní stojánek, není podmínka splněna. Toto neplatí pro letadla se zadním střelcem, či pro bombardéry - tam se počítá celých 360° stupňů.
    3. Máte hořícího nepřítele kdekoli okolo v rámci dlouhé vzdálenosti.


    Jakmile je jedna z těchto podmínek splněna přepnete se do Agresívního módu.

    Na konci kola bude vaše deska vypadat takhle:

    Name:  Night_rules-2.jpg
Views: 193
Size:  80.9 KB

    Odstraňte odehraný manévr, posuňte dva neodehrané manévry doleva a doplňte jim rychlosti.

    Name:  Night_rules-3.jpg
Views: 189
Size:  73.9 KB
    Name:  Night_rules-6.jpg
Views: 191
Size:  73.3 KB

    Jste v agresívním módu. Pokračujte ve standardním WWII plánování dokud na konci kola nezjistíte, že není splněna ani jedna z podmínek výše.

    Na konci kola bude vaše deska vypadat takto:

    Name:  Night_rules-7.jpg
Views: 187
Size:  73.0 KB

    Odstraňte odehraný manévr, a doplánujte dva další, bez rychlostí.

    Name:  Night_rules-8.jpg
Views: 196
Size:  66.0 KB
    Name:  Night_rules-9.jpg
Views: 171
Size:  81.9 KB

    Jste ve vyhledávacím módu. Pokračujte v plánování jednoho manévru bez rychlosti každé kolo, dokud na konci kola nezjistíte, že je splněna alespoň jedna z podmínek výše.


    Je povolena střelba jak na dlouhou tak na krátkou vzdálenost. při střelbě na dlouhou vzdálenost zvažte, zda se vám vyplatí - přepnete totiž soupeře do agresívního módu, zatímco vy můžete zůstat v módu vyhledávacím.
    Immelann je předmětem testování.
    Last edited by Honza; 10-31-2014 at 10:52.

  2. #2

    Default

    Zní to zajímavě. Rád to někdy s tebou otestuju.
    Ještě k tomu vymyslet zajímavou misi.

  3. #3

    Default

    Tak po včerejším testování tyto zásadní změny:

    - Manévry se plynule doplánovávají, nikoliv přeplánovávají - Kubajsův příspěvek, který se velmi osvědčil.
    - Při tříkartovém plánování se používá pouze rychlá rychlost+stall.
    - Immelman jako we WWI - rychlá - otočka - rychlá
    - Při WWII plánování se používají normálně rychlostní žetony.
    - Střílet se může i na dlouhou vzdálenost, ale je dobře si uvědomit, že to soupeřovi nastartuje přechod na WWII plánování, zatímco Vám může zůstat tříkartové plánování.

    Ve hře se letadla postupně přepínají do dvou módů - vyhledávacího a agresivního. Vyhledávací mód simuluje situaci, kdz není nic kolem. Agresivní mód pak situaci, kdy je detekován soupeř.

    Začíná se na 3 manévry - tyv. vyhledávací mód - a jakmile je splněna jedna z těchto 3 podmínek ...

    a. V předchozí fázi střelby po vás bylo stříleno.
    b. Máte soupeřovo letadlo na krátkou vzdálenost v úhlu mimo úhel mezi stojánkem a zadní hranou podstavce (neplatí pro letadla se zadním střelcem, tam je to 360°).
    c. Soupeřovo hořící letadlo je někde okolo vašeho letadla do vzdálenosti jednoho pravítka.

    ... dojede ke změně na plánování WWII, neboli se přepnete do agresivního módu.

    Plánování všch hráčů je společné:
    Není-li ani jedna z podmínek výše splněna v době kdy jsme ve vyhledávacím módu (3 kartové plánování), prostě doplánováváme průběžně do tří manévrů a tyto doplánované manévry neopatřujeme rychlostí.
    Není-li ani jedna z podmínek výše splněna v době kdy jsme v agresívním módu, přejdeme na vyhledávací mód - t.j. doplánujeme do tří manévrů (bez rychlosti).
    Je-li alespoň jedna z podmínek splněna v době kdy jsme v agresivním módu, pokračujeme v agresívním módu.
    Je-li alespoň jedna z podmínek splněna v době kdy jsme ve vyledávacím módu, přejdeme do agresívního módu - t.j. doplánujeme pouze rychlosti .

    Fungovalo to dobře, ale chce si to zažít a je pro zkušenější hráče, kteří už mají oba systémy plánování dobře zažité.
    Last edited by Honza; 10-29-2014 at 23:23.

  4. #4

    Default

    Quote Originally Posted by Honza View Post
    ...dojede ke změně na plánování WWII.

    Takže máme-li během tříkartového plánování na desce např dva odehrané manévry a jeden neodehraný, odstraníme ty dva odehrané z desky, ten neodehraný posuneme na první pozici, doplníme k němu druhý a opatříme ho rychlostí - normálně, jako při WWII plánování.
    Rozplánovaného Immelamana doplánujeme podle pravidel WWII.
    Tenhle tvůj příklad je nesmysl. Když začínáš plánování, máš na desce vždy jeden odehraný manévr.
    Při přechodu na dvoukartový systém, máš dva naplánované bez rychlostí a tedy k nim jen doplánuješ rychlosti.
    Při přechodu na dvoukartový systém, máš jeden naplánovaný s rychlostí a tedy k němu doplánuješ dva manévry bez rychlosti.
    A v anglickým vlákně máš myslím ještě divnější příklady.

    Ještě si říkám, jestli by se při tříkartovém nemělo přeci jen zakázat plánování obratu. A to proto, že obrat je agresivní manévr, který nemá smysl při vyhledávacím módu, jak jsi to hezky nazval.

    Ne že by to nebylo zábavný, ale nepřišlo mi to zábavnější oproti plným WWII pravidlům s rychlostmi a výškami. Jde jen o ten pocit, že se s nočními letadly hraje jinak.
    Takže celkově jako dost dobrý zpestření.

  5. #5

    Default

    "Takže máme-li během tříkartového plánování na desce např dva odehrané manévry a jeden neodehraný, ... "
    Ve WWI plánování se odehraný manévry přece neodstraňujou z desky, ne? Takže já popisuju situaci před hraním třetího manévru.
    Zjistíš-li , že jsi v Attack módu, odstraníš ty dva odehraný a posuneš ten naplánovanej na první pozici. K němu pak doplánuješ jeden s rychlostí. Kde je jakej nesmysl? Jeden manévr máš na desce na začátku plánování WWII. Já začínám ten popis v Search módu - neboli WWI.

    Proti zákazu obratu nic nenamítám.
    Abych mohl posoudit jestli je to zábaný, musím to vyzkoušet jen s dobrejma WWII hráčema. Jinak se to rozpadá a nastává opruz. Je to samozřejmě jen varianta.

    EDIT: jo, v anglický verzi byla chyba, opraveno, díky. Nechával jsem tam po přechodu do Attack módu naplánovaný manévry bez rychlostí.
    Last edited by Honza; 10-29-2014 at 13:42.

  6. #6

    Default

    Quote Originally Posted by Honza View Post
    "Takže máme-li během tříkartového plánování na desce např dva odehrané manévry a jeden neodehraný, ... "
    Ve WWI plánování se odehraný manévry přece neodstraňujou z desky, ne? Takže já popisuju situaci před hraním třetího manévru.
    Zjistíš-li , že jsi v Attack módu, odstraníš ty dva odehraný a posuneš ten naplánovanej na první pozici. K němu pak doplánuješ jeden s rychlostí. Kde je jakej nesmysl? Jeden manévr máš na desce na začátku plánování WWII. Já začínám ten popis v Search módu - neboli WWI.
    Jde o to, že jsme plánovali průběžně jak ve dvoukartovým tak ve tříkartovým.
    Přišli jsme přeci na to, že je neudržitelný, aby se tříkartový plánoval jako ve WWI - fáze plánování by se po pár průletech soupeřů kolem sebe týkala každého hráče při jiném manévru.
    Takže vždy, když jsme odehráli manévr, tak jsme všichni hned doplánovali. Každý trochu jinak podle toho v jaké situaci se nacházel:
    a) jeden man. bez rychlosti (trvá vyhledávací mód)
    b) jeden man. s rychlostí (trvá agresivní mód)
    c) dva manévry bez rychlosti (přechod z agresivního do vyhledávacího)
    d) jenom rychlosti ke dvěma manévrům, které byly naplánovaný z minulého kola (přechod z vyhledávacího na agresivní)

  7. #7

    Default

    . Jo bylo to špatně - koukni na to jak jsem to opravil.
    Opravil jsem to i v angličtině, tam se po podstatně zkrátilo.
    Last edited by Honza; 10-29-2014 at 23:22.

  8. #8

    Default

    Úvodní příspěvek přepsán, doplněn grafikou a bude nadále aktualizován.

  9. #9

    Default

    OK. Ještě bych tam zdůraznil, že
    Co jednou naplánuješ, to už na desce zůstane!
    A vždy se k tomu jen něco doplní podle situace.

  10. #10

    Default

    Zobrazujou se ti ty obrazky? Já je tam mám jen formou odkazu ...

  11. #11

    Default

    Taky vidím jen odkaz.

  12. #12

    Default

    Hmm, tak to je chyba v kódu fóra. Zejtra to pořešim jinak.
    EDIT: tak hotovo, maji tam bug, obrázky se musí vkládat znova.
    Last edited by Honza; 10-30-2014 at 09:02.

  13. #13

  14. #14

    Default

    Tak jsem si to po pěti letech pročetl a mám dojem, že to má určitej potenciál. Jen Immelman se musí dořešit.

  15. #15

    Default

    Jen do toho. Mohlo by to být zajímavé pro chystané bombardéry. Od každého je jedna verze noční, jestli jsem to dobře pochopil.

  16. #16

    Default

    Aha, to je fakt ...

  17. #17

    Default

    Hehe, já jsem hledal nějaký starý příspěvky pod starým profilem a zapomněl jsem se odhlásit.



Similar Missions

  1. WWII pravidla a pravidýlka
    By Lino22 in forum Czechoslovak Wing
    Replies: 92
    Last Post: 07-28-2014, 13:25
  2. Mise v Pacifiku
    By Honza in forum Czechoslovak Wing
    Replies: 9
    Last Post: 03-18-2014, 13:59
  3. Pravidla s WWII R&A packu
    By Lino22 in forum Czechoslovak Wing
    Replies: 0
    Last Post: 08-08-2013, 03:31
  4. moje mapa
    By Kubajs in forum Czechoslovak Wing
    Replies: 8
    Last Post: 04-10-2013, 04:52
  5. Mise
    By 82fox in forum Czechoslovak Wing
    Replies: 1
    Last Post: 11-26-2012, 23:19

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may edit your posts
  •