Ares Games
Results 1 to 3 of 3

Thread: Moje vánoční prázdniny s WoW/WGF - část 1

  1. #1

    Default Moje vánoční prázdniny s WoW/WGF - část 1

    24.12. Ježíšek mi nadělil 4 stroje 5. Serie: Airco DH2 – L.G.Hawker, Morane-Saulnier N – E.Gilbert, Halberstadt D.III – H.vonKeudell, Fokker E.III – M.Immelmann

    25.12. Odehráli jsme dvě mise s novými stroji.
    Mise č.1 – Dawn patrol (4 hráči)
    Soupeři: Airco DH2 + Morane-Saulnier N vs. Halberstadt D.III + Fokker E.III (Já)
    Průběh: Německé stroje přiletěli do boje oba již s jedním bodem poškození, aby se vyvážila rozdílná životnost německých a spojeneckých strojů. Airco DH2 při prvním střetu zapálilo oba německé stroje – nejprve Halberstadt a následně hned i Fokker. Pár chvil na to se můj Fokker zblízka střetnul s DH2, což jeho křehká konstrukce nevydržela a šel jsem jako prví k zemi. Moje číslo dvě (nováček) s Halberstadtem zůstalo osamocené proti dvěma soupeřům. Brzy uhasil oheň a nějakou chvíli se zdařilým manévrováním vyhýbal dalším zásahům, sám však žádné nerozdal. Nakonec ho Morane Saulnier vymanévroval a zblízka ze sedmé hodiny ho poslal k zemi. Ve stejný okamžik však pilot DH2 provedl nepovolený manévr po obratu a letadlo poškodil natolik, že se zřítil. Pilot Morane-Saulnieru, pro kterého to byla teprve třetí mise v životě, tak zůstal jako jediný ve vzduchu a mohl se jako hrdina s jedním potvrzeným sestřelem vrátit na základnu.
    Výsledek: vítězství pro spojence se 3 body. Šance velmi vyrovnané. Německé stroje měly smůlu, že hned začaly oba hořet. To rozhodlo.

    Mise č.2 – Wings over Friedrichshafen (4 hráči)
    Soupeři: Airco DH2 + Morane-Saulnier N s jedním nákladem granátů vs. Halberstadt D.III + Fokker E.III (Já)
    Průběh: Jakožto velící důstojník jsem vedl předletový brífink a stanovil jsem taktiku, dle které jsme měli oba soustředit palbu na stroj, který nese granáty. Já měl letět přímo a pomocí obratu se za něj zavěsit a moje číslo dvě letět nejprve vpravo ode mě a v pravou chvíli se mu stočit do boku. Tato taktika bohužel nevyšla – já jsem se otočil příliš blízko a tak místo abych mohl střílet, tři manévry po sobě jsme se překrývali. Moje číslo dvě také stanovenou taktiku nezvládl a nezatočil včas. Tak se místo toho zkusil obratem dostat za doprovodný DH2, ale točil příliš daleko a dostal se mimo dostřel. V jednu chvíli na sebe střílíme s DH2, on mě způsobil kouř, já jemu požár. Morane-Saulnier při prvním průletu sice granáty nevyhodil, ale měl dost prostoru na to, aby se stočil na levou ruku a po obratu se bezpečně trefil celým nákladem granátů na náš most. Pilot DH2 ho v jednu chvíli chránil tak těsně, že se dokonce srazili, ale ani to jim nezpůsobilo vážnější poškození. Moje nezkušené číslo dvě nevyužilo jasnou příležitost na zásah Morane-Saulnieru při jeho opakovaném nápletu na most a dál se soustředilo na doprovodné letadlo. Budiž nám útěchou, že alespoň ten domů už nedoletěl. Já jsem se dvojitým obratem pokusil zavěsit za prchající Morane-Saulnier, ale bohužel jsem byl příliš daleko. Stejně tak kolega na Halberstadtu neměl šanci ho dohnat. Takže se v poklidu a s téměř nepoškozeným strojem vrátil na základnu.
    Výsledek: Vítězství Němců v poměru 4:2. Vzhledem k tomu, že jsme před hrou špatně pochopili bodování, domnívali jsme se všichni, že vyhráli spojenci. Zpětně se zdá, že bodování výrazně zvýhodňuje bránící stranu. Kdyby se nezapočítávalo -2 za to, že někdo přijde o letadlo, tak by to byla remíza a to by více odpovídalo dojmu z hry. Nehledě na to, že osobně bych více oceňoval splnění úkolu a úspěšné shození granátů bych bodoval spíše 6 body.

  2. #2

    Default Moje vánoční prázdniny s WoW/WGF - část 2

    26.12. V polední pauze, kdy jedno dítě spí a druhé řádí se ženou venku ve sněhu, začínám dělat obrysy nových strojů, abych je mohl uložit do molitanu v mojí krabici.

    27.12. Hrajeme dvě hry. Poprvé hraje i sedmiletý synovec.
    Mise č.3 – A pair of sentinels s přidaným obráncem (5 lidí)
    Soupeři: Albatros D.Va + Fokker Dr.I + Pfalz D.IIIa + balón vs. Nieuport 16 s raketami (Já) + SPAD XIII s vlastností Sniper
    Průběh: Bylo nás o jednoho víc, než scénář předepisuje, takže jsem ho trochu poupravil. Poprvé hrál sedmiletý synovec, takže jsem nečekal, že by jeho letadlo navíc mělo být velkým přínosem na straně obránců, ale přeci jen (snad i kvůli zpestření hry) jsem se to trochu pokusil vyvážit jednou vlastností esa na naší straně útočníků. Nalétali jsme oba zleva. Rychlý SPAD jako první, v závěsu za ním já s Nieuportem. Albatros mladého nováčka se dle očekávání zdržel opodál, ale to se mělo změnit. Při prvním střetu na sebe stříleli Fokker a SPAD, přičemž SPAD utrpěl vážnější poškození a začal kouřit. Můj Nieuport se střetl s Pfalzem a hned první dvě karty udělaly v součtu 8 bodů poškození. Kouřící SPAD napůl úspěšně naletěl na balón – vystřelil, ale v zápětí se s ním srazil, mezitím se za ním nečekaně stočil Albatros a jednou ranou ho poslal k zemi. Mladý nováček tak zaznamenal svůj první sestřel. Jeho radost byla o to větší, že to byl jeho starší bratr – ten pocit si jistě každý dovede představit. Mezitím můj Nieuport nabral slibný směr na vypuštění raket směrem na balón, bohužel v manévru, kdy jsem ohlásil jejich vypuštění, jsem byl zezadu sestřelen Pfalzem. Štěstí mi opravdu nepřálo – na tři karty jsem nasbíral 11 bodů. Mise tedy skončila velice brzy a to velkým nezdarem spojenců.
    Výsledek: Spojenci prohráli s -16 body, přičemž na balón vystřelili jednou. Příště, když budu chtít hrát s víc lidmi, než předepisuje tento scénář, radši než na stranu obránců přidám letadlo na stranu útočníků a uvidíme. Hlavní faktor, který ovlivnil výsledek, byla pekelná smůla našich obou strojů na zásahové karty.

    Mise č.4 – Přepadení tanků během přesunu (4 lidi)
    Soupeři: 2x Rumpler každý se 4 bombami + Pfalz D.IIIa vs. Sopwith Camel + SPAD XIII (Já) + 2x tank Mk.
    Průběh: Původně zamýšlený scénář pro tři jsem upravil, abychom mohli hrát čtyři a to přidáním jednoho stíhače na každou stranu. Díky tomu však musel jeden z útočníků ovládat dva stroje. Z toho byl tak zmaten, že v druhém kole se se svými dvěma stroji srazil a výrazně je poškodil. Fakt, že jsme byli dva obránci, nám umožnil, že jsme každý mohli soustředit na jeden Rumpler a brzy jsme je velmi intenzivně ostřelovali. Ti sice postupně nalítali každý na jeden tank a úspěšně svrhli bombu. Naštěstí pro nás, ale byli opatrní a při prvním náletu spustili jen jednu bombu, ačkoliv se ukázalo, že mířili naprosto přesně. Takže nám způsobili na každém tanku škodu jen za 4 body. Než se stihli otočit, byli pod palbou tanků i bránících stíhačů a nakonec šli oba k zemi. Doprovodný Pfalz nedokázal nadělat větší škody a nakonec jsme ho nechali prchnout směrem k domovu.
    Výsledek: Němci prohráli s -16 body. Opět se ukázalo, že jsem napoprvé neodhadl vliv úpravy počtu letadel. V tomto scénáři určitě musí být vždy více útočících bombardovacích letadel než stíhačů. Bývalo by bylo vyváženější, kdybych sám hájil tanky proti dvěma Rumplerům s doprovodem a v případě brzkého sestřelení přiletěl s novým stíhačem. Tak by byl vždy ve hře jen jeden obránce. Palebná síla tanků je totiž docela výrazná.

  3. #3

    Default Moje vánoční prázdniny s WoW/WGF - část 3

    28.12. Dokončil jsem výřezy v molitanu na uložení všech čtyř nových modelů.

    30.12. Hrajeme jednu hru, abych provětral alespoň jeden bombardér.
    Mise č.5 – A bridge too close (3 hráči)
    Soupeři: Fokker Dr.I + Albatros D.Va vs. Caproni Ca.3 + Breguet BR. 14 B2 každý se dvěma náklady bomb (oba Já)
    Průběh: Oba bombardovací stroje startovali z letiště a přibližovali se k prvnímu cíli při pravé straně – rychlejší Breguet první a Caproni nedaleko za ním. První střet s obránci nezpůsobil útočníkům větší škody, jen Caproni mělo poškozený jeden ze svých tří motorů. Fokker točil příliš pozdě a dostal se mimo dostřel. Albatros se naopak dostal do pozice, kde na něj zároveň střílel zadní střelec Breguetu i přední střelec z Caproni, to mu způsobilo docela dost bodů poškození a kouř. Breguet úspěšně udělil prvnímu cíli poloviční zásah jednou bombou a točil na druhý cíl. Mezitím Albatros provedl útočný obrat za Capronim, čímž mu poškodil kormidlo, ale sám šel k zemi. V zápětí Caproni udělil prvnímu cíli plný zásah jednou bombou. To ještě netušil, že nebude moci točit na druhý cíl. Němci povolali posily v podobě druhého Albatrosu. Proti předpokladům pilota Fokkeru začal Caproni točit na druhou stranu, tedy od druhého cíle, čímž se vyhnul jakýmkoliv zásahům. Sice jsem se chvíli obával, že opustí hrací plochu, ale nakonec se vešel a nabral kurz zpět k letišti. Breguet úspěšně svrhl druhou bombu na druhý cíl a bylo to za plný zásah. Zatímco Caproni nikým nerušen pokračoval k domovskému letišti, Breguet bojoval se dvěma soupeři. Dvakrát se však dostal do výhodné pozice, kdy střílel předním kulometem na Albatros a zároveň zadním na Fokker. Nakonec poslal Fokker k zemi. Oba zadní střelci spojeneckých letadel tak prokázali velmi dobrou mušku. Vzhledem k tomu, že oba moje stroje měli štěstí na zásahy a byly jen velmi málo poškozené, rozhodl jsem se prodloužit hru až po přistání na letiště. Albatros mi to celkem úspěšně znepříjemňoval. V jednu chvíli si dokonce drze naletěl mezi oba moje stroje přesně ve chvíli, kdy měli oba zaseknuté kulomety. Nicméně Caproni i pod palbou úspěšně přistálo na přistávací ploše. Breguet už takové štěstí neměl – vyjel z dráhy ve vysoké rychlosti a fatálně se poškodil.
    Výsledek: Spojenci vyhráli skórem -5 : -24. I když jsem jedno Caproni nahradil slabším Breguetem, protože dva Caproni nemám, není to vyvážené. Dva bránící stíhači na dva velké bombardéry jsou podle mě málo. Možná by to bylo vyrovnanější, kdyby útočily dva Breguety.

    1.1. Dopisuju tuto reportáž z mých vánočních prázdnin s WoW/WGF. Z pěti her jsem vyhrál jen dvě, a to ještě ty, kde byly šance více na mojí straně. Ale i tak jsem si letošní Vánoce náramně užíval. Díky, že jste dočetli až sem, snad to za to stálo. Fotky zaznamenávající průběh jednotlivých misí najdete tady v mém albu.



Similar Missions

  1. moje mapa
    By Kubajs in forum Czechoslovak Wing
    Replies: 8
    Last Post: 04-10-2013, 04:52

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may edit your posts
  •