Ares Games
Results 1 to 14 of 14

Thread: Co do začátku?

  1. #1

    Default Co do začátku?

    Rád bych si nechal poradit, co za letadla si mám koupit do začátku. Zkrátka nemohu si teď dovolit kupovat toho moc, ale rád bych měl tak 3 letadla, kdyby jsme někdy hráli. Ptám se vás protože nechci koupi nějaký speciální model, co se hodí spíš do určitých scénářů. Napadlo mě koupit třeba jeden dvoumístný dvojplošník a dvě stíhačky.

    Je vhodná třeba tato kombinace?
    1. Breguet BR. 14 B2 (Browning & Duke) nebo LFG Roland C.II (von Richthofen)
    2. Sopwith Camel (Barker nebo Olieslager)
    3. nejakou německou stíhačku - Ládínek ale žádnou nemá

    Dík, Honza H.

  2. #2

    Default

    Urcite to je hratelne. Breguet je docela dost silny (pozor, ruzne varianty usporadani kulometu), Camel je prima ovladatelna stihacka (vyrazny nadprumer) a Richthoffen ma jedno specifikum - strili jen vzad, ale o to to muze byt zajimavejsi (idealni v kombinaci s nejakou slabsi stihackou (Albatros D.III, Pfalz) by to mohlo byt proti Camelu hratelne.
    Jinak si s nemeckymi stihaci nedelej hlavu - meli by vyjit v poslednim kvartalu. Pripadne mohu poskytnout svuj hrany Albatros D.V (Udet).

  3. #3

    Default

    Dík, já to teda ještě promyslím, abych neměl samý moc silný stroje. Ten Breguet se posledně vážně činil. Ještě jedna věc mi leží na srdci - koupil jsem u Ládínka "Fire from the Sky", což je WWII a místo zásahovejch kartiček jsou tam zásahový žetonky, což se mi pravda moc nelíbí, pánč když budu počítat celkovou hodnotu poškození tak musím postupně otáčet všechny žetonky místo abych se kouknul na karty. Možná se dá někde sehnat nějakej držák na žetonky nebo si lze složit takovou harmoniku z papíru a tam je vyskládat, nicméně kartičky jsou takový nějaký celkově lepší. Co si mám koupit abych tam měl zásahové kartičky?

  4. #4

    Default

    On to v zasade neni problem - pokud jsou stroje dobre manevrovatelne, usnadni to novym hracum pochopeni pohybu (snaz se vytoci kdyz se dostanou k okraji stolu apod.). U Breguetu jsou tri mozne kombinace usporadani kulometu a vlastne ani nikdo nerika, ze si je nemuzes prehazet dle libosti jak se ti to do scenare hodi. Kazdopadne by to pak chtelo presilu - 2xA, to uz je vcelku slusny arzenal (zvlast s sirokou zadni vyseci).

    Ad karty a zetonky zasahu. Bohuzek, karticky zasahu k WWII neexistuji (alespon tedy ne oficialne). Duvod je ten, ze Wings of War WWI zacinaly jako ciste karetni hra, takze zasahove karty sly dat pro transport k balicku manevru a letadel. Jak se postupem casu zacaly prosazovat miniatury, prestaly byt zasahy na kartach potreba. Zhruba v te dobe vysla WWII a autor rovnou vymenil karticky za zetony i v karetni verzi WWII. U WWI uz karticky zustaly (i po zmene nazvu) kvuli zpetne kompaktibilite.
    Muj ciste subjektivni dojem je, ze to je jedno. Vetsinou nenasbiras tech zetonku moc, protoze jakmile to schytas od letadla s kanonem na blizko, je to rychly proces
    Doporucuji tedy trochu bastleni ve Photoshopu. Bohuzel, ja jej neovladam, takze nemuzu pomoct. Zkus se ale nejdriv podivat tady do Files.

  5. #5

    Default

    Já osobně bych pro začátek rozhodně koupit Rules and Accessories Pack a pak bych doporučil začít sérií 5, čili těmi nově vydanými letadly od Ares Games. Postupně bych pak přidával to co nově vyjde.

    Když si k tomu vezmeš R.E.8 a Roland C.II (zejména ten s výzbrojí jen u pozorovatele), budeš mít solidní základ, který bude vyvážený a bude i hezky odpovídat roku 1916. Ares by měl zanedlouho začít vydávat reprinty starých sérií, takže brzy budou dostupné Camely, Fokkery Dr.I, Albatrosy D.Va a SPADy XIII.

  6. #6

    Default

    Zásahový karty místo žetonků pro WWII jsem si už taky vyráběl a případně můžu poskytnout podklad k tisku. Rozhodně souhlasím s tím, že se mi s nimi líp zachází. Jestli máš zájem pošli mi mejlový kontakt do PM.

    Co se týče vyrovnanosti letadel se kterými hrát proti sobě - najdi si jedno z prvních vláken tady v naší český verzi a tam jsem dal odkaz na zajímavou tabulku jak modely hodnotit. Pro vyrovnanou bitvu je pak dobré stavět proti sobě stroje nebo sestavy s co nejvyrovnanějším bodovým hodnocením.
    Tam kde to nevychází přesně je možné si říct, že některé z letadel přilétá do bitvy už mírně poškozené, jak doporučuje autor ve scénářích daných ke stažení na stránkách Ares zde: http://www.aresgames.eu/category/dow...of-glory-games

  7. #7

    Default

    Clapci díky za cenné rady. Já to ještě promyslím, koupím velmi pravděpodobně Burning Drachens, poněvač tam budou nějaký desky, zásahy a vypadá to jako zábavné rozšíření. S miniaturkami asi tedy ještě počkám, nebo prostě nevydržím a koupím výše zmíněné v rámci příští návštěvy Ládínkova obchodu.

  8. #8

    Default

    Stáhni si tyhle dva soubory, jsou to přehledy vydaných produktů k WWI a tabulka všech letadel/balónů (tuším k loňskému roku):

    http://www.wingsofwar.org/forums/dow...do=file&id=723
    http://www.wingsofwar.org/forums/dow...do=file&id=745

    Pokud chceš desky, dají se stáhnout i tady:
    http://www.wingsofwar.org/forums/dow...do=file&id=813

  9. #9

    Default

    Radeji nahledni do prehledovych vlaken v nasi sekci - tam jsou i zminovana letadla ze zacatku valky i s popisy a ilustracnimi obrazky.
    Zakladni set bych zvazil - prakticky vse z nej jde stahnout nebo vyrobit.

  10. #10

    Default

    Vzhledem k tomu, že ve vlákně o clonění se letadel jsme byli poněkud offtopic, přesouvám se sem:

    Aha, jasně, koukal jsem na to zatím jen zběžně. Dík.

    EDIT: koukám, že balíček "B" je jen ve Watch Your Back a ve starterech, který jsou nedostupný,
    Balíček "B" je ještě ve Flight of the Giants. Watch Your Back je dobrý set, protože mimo jiné obsahuje Hanriot HD.1 s manévry "F".

    Doporučuju Ti koupit si RAP a třeba 1-2 boostery s kartami letadel a manévry (např. Dogfight a Hit&Run, případně místo něj Crossfire, kvůli dvousedadlákům), abys měl s čím létat, vejdeš se do 1000 Kč.

  11. #11

    Default

    Honza má pravdu v tom, že koupí Rules and Accessories Packu by se vyřešil problém s balíčky poškození. Já třeba ani po více než třech letech hraní nemám k dispozici balíček C. Přístup Nexusu v tomhle nebyl k hráčům úplně ohleduplný.

  12. #12

    Default

    Quote Originally Posted by Dan-Sam View Post
    Honza má pravdu v tom, že koupí Rules and Accessories Packu by se vyřešil problém s balíčky poškození. Já třeba ani po více než třech letech hraní nemám k dispozici balíček C. Přístup Nexusu v tomhle nebyl k hráčům úplně ohleduplný.
    Kup si Burning Drachens, dá se sehnat i za 498,- Kč: http://www.ostrovherahlavolamu.cz/de...ning-drachens/

  13. #13

    Default

    Ne, to určitě nekoupím, nicméně děkuji za tip Karetní WWI mě nikdy moc nezaujaly (měl jsem WYB a asi dva nebo tři boostery, ale cíleně jsem se jich zbavil). Pokud bych skutečnou toužíl po "C", tak si koupím RAP, kde je všechno pěkně v novém.

  14. #14

    Default

    Tak jsem si u Ládínka dneska koupil Camela a Rolanda co střílí i dozadu (poslední kus), bednu s pravidly a doplňky už neměl, ale brzy něco objedná z Německa. Teprve doma jsem zaregistroval to prostřelený srdce na směrovce Camelu. To je ovšem jízda



Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may edit your posts
  •