PDA

View Full Version : Co si pořídit jako začátečník WoW II.



dakeyros
05-25-2017, 05:31
Chtěl bych začít hrát tuto hru, ale potřeboval bych poradit co se vyplatí pořídit do začátečního hraní, chtěl bych hrát 2. sv. válku. Děkuji za tipy.

Mauhur
05-25-2017, 23:35
Ahoj,

já bych řekl, že v tuhle chvíli asi buď Wings of Glory WW2: Rules and Accessories + Late War Airplanes (http://www.svet-deskovych-her.cz/produkty/4099/wings-of-glory-ww2-rules-and-accessories-late-war-airplanes), nebo Wings of Glory: WW2 Battle of Britain Starter Set (http://www.svet-deskovych-her.cz/produkty/4945/wings-of-glory-ww2-battle-of-britain-starter-set), podle vkusu.

A nebo Wings of Glory WW2: Rules and Accessories Pack (http://www.svet-deskovych-her.cz/produkty/2356/wings-of-glory-ww2-rules-and-accessories-pack) + dvě letadla podle vlastního výběru.

cartas
05-25-2017, 23:41
Ahoj, koukam ze ses ze zatrolenek prokousal az sem :)

Tuhle otazku jsem si kladl pred X lety taky. Dneska je situace trochu jina - lepsi - protoze mas na vyber.

Zacnu tim, ze pokud chces nakupovat v Cesku, tak nejlepsi (a vlastne jediny) je na to Svet deskovych her (SDH)
http://www.svet-deskovych-her.cz/spolecenske-hry/123/ww2

a cim zacit?
Jsou vlastne dve/tri cesty

1) koupit starter set - ted cerstve vysel StarterSet s Bitvou o Británii. Mas to vsechno pohromade a mas tam "nejznamejsi letadla" - 2 Spitfiry a 2 Mesouny.
krome letadel tam jsou meritka, zetony - proste vse co potrebujes
VYHODA: je to komplet + nejznamejsi letadla + mozna nejznamejsi letecka etapa valky + ted zacli znovuvydavat letadla z teto doby, takze si lze dokoupit samostatne Hurricana, Stuku, Spita, Mesouna...

2) koupit si "Rules + Accesories Pack" a k tomu vybrat letadla dle tvych prani. V te krabici je vse, krome letadel.
VYHODA: nakonfigurujes si to presne dle tvych potreb

3) Ve SDH nabizi cenove vyhodnou kombinaci "Rules + Accesories Pack + 4 letadla z konce valky" (P-51D Mustang, Spitfire MK.IX, FW-190 D-9, Nakajima KI-84 Hayate)
VYHODA: cena
MOZNA NEVYHODA: rozmanitost letadel (ale treba to bude i vyhoda)

A ted babo rad. Kdybych ja dnes zacinal, asi bych volil moznost 1.


Co dal?
No uvidis, jestli te to chytne. Pokud jo, tak budes rozsirovat letky a perute :)
V praxi to funguje tak, ze ne vsechno se da vzdy sehnat, dodavky Aresu jsou jak aprilove pocasi, takze pokud po necem moc touzis a nekde to zrovna maji, vyplati se to koupit. Pak se treba zacnes specializovat na urcitou etapu valky (jak jsem zminoval drive, ted je idealni doba na Bitvu o Britanii) atd. Nebo si koupis velkej bombardak. Nebo ... Ale to uz jsem dal, nez ses ptal.

Jeste me napadlo: ve SDH maji obcas zajimavou akci, treba ted je tam ME110 za polovicni cenu, takze na to muzes taky mrknout.

No a kdyz tomu propadnes, tak se treba za rok potkame na Prazskem Wings of Glory Conu :)

Kubajs
05-26-2017, 03:51
Ahoj. Vítej na fóru.
Cartas to napsal výborně.
Dodat se dá už jen info, že nějaké pozustatky se dají koupit i ve svete-her.
Já ti hlavne přeju ať tě hra baví a budu se těšit že se tady na fóru a nebo na živo budeme vídat.

dakeyros
05-29-2017, 11:19
Zdravím,
děkuji za tipy nejspíš půjdu do té bitvy o Británii. Doporučili by jste k těm čtyřem letadlům ještě nějaké modely. Díky za tipy.

cartas
05-29-2017, 22:49
Záleží v kolika lidech plánuješ hrát, tj. kolik těch letadel je pro tebe nezbytné minimum.
Tematicky by sem zapadala Stuka - aspon si muzes vyzkouset bombardovani a v Bitve o Britanii by nemel chybet Hurricane :)

dakeyros
05-29-2017, 23:49
Tak počítám spíše se dvěma hráči, případně třemi a max jsou 4.

Kubajs
05-30-2017, 00:52
Zajimavym zpestrenim je taky Bf.110. To ti do BoB taky sedi.
Pripadne se da pridat Dewoitine D.520 (Tholon) - jedina ve francouzskem sbarveni - a posunout obcas hru do obdobi Bitvy o Francii.

Dan-Sam
05-30-2017, 15:32
Ahoj Martine,
Kluci už byli zcela vyčerpávající, tak tě jen chci přivítat tady na Aerodromu - ať se ti tu líbí jako na Zatrolenkách! :)
Jinak malou pomůckou může být přehled vydaných miniatur k WWII tady ve "Sticky Threads" - doporučuji hlavně post #2.
Ať se daří!

dakeyros
06-10-2017, 00:57
Děkuji všem za rady, ale nakonec to vyhrála 1. světová válka. Hlavně díky tomu, že jsou pravidla ke stažení v češtině.

dakeyros
01-21-2018, 08:57
Chtěl bych si pořídit nějaký bombardér mám B-17 a přemýšlím si k ní dokoupit B-25 nebo Lancastera. Které letadlo je podle vás lepší. Děkuji za rady.