PDA

View Full Version : Mise v Pacifiku



Honza
02-18-2014, 05:52
Takhle by mohla vypadat letadlovka. Má teď asi 20cm na délku.
- červené tečky u kroužků jsou AA kanony a ty kroužky tam jsou kvůli nabíjení.
- červené tečky na přední hraně jsou "C" kanony 360° (?)
- žluté tečky jsou cíle s bonusem - napravo - do hry se nebudou dostávat další Wildcaty (= nebudou rotovat), uprostřed - utichnou AA kanony

123133

Pro Japonce to bude poměrně sebevražedná mise.

Nástřel:
Viděl bych to na 2 Val + 3 Zera. Nejprve poletí (řekněme 3 kola) jen Zera a utkají se s kanony, otázkou je jak můžou poškodit kanony. Možná by se hodilo i to zelený Kawasaki. Ty 4 AA kanony bude ovládat jeden hráč.
Tak 3 kola za Zerama vyletí Valy. Budou bombardovat palubu.
Jakmile vyletí Valy na ploše se objeví 3 Wildcaty a kdykoliv bude nějaký sestřelen, hned se nasadí znova.
Poškození lodi bombou bude nejpodstatnější prvek mise. Vertikální bombardování je složitý i tak a v tomhle dešti kulek ... a pro Japonce není až tak důležitý, jestli se vrátěj domů v celku.
Mise je tedy pro 9 hráčů.

Velmi by se mi hodil i ten Japonskej bombardér Mitsubishi Betty 1/182 (http://www.wingsofwar.org/forums/showthread.php?18044-Has-anyone-come-across-these-items-please) co se prodává po e-shopech - je jen o centimetr větší než 1/200. To jde - hrajeme přeci s perspektivou :)

Kubajs
02-18-2014, 06:07
Jen 20cm na loď? to je dýlka jednoho pravítka, to mi přijde malý. Palebné úhly jednotlivých kanónů se pak moc překrývají. I nalétávající letadla pak mají tendenci se příliš často překrývat.
"C" kanóny asi v reálu neměli 360°. Viděl bych to spíš na necelých 180°.
Boj s kanóny obou typů bych viděl tak jak je popsaný v pravidlech na str. 34 a 35. To by mělo být funkční.
Rozhodně se mi tenhle typ mise líbí - obecně mám rád boje proti pozemním cílům. Těším se na testování.

Honza
02-18-2014, 06:20
Aha, to jo, dík. Udělám to větší. Val má rozpětí asi 8 cm a měly by se tam vejít pohodlně 3 vedle sebe + něco navíc. Takže 30-40cm? je potřeba brát ohled na perspektivu. Dneska koupím ještě jednu Val abych si to líp představil. Stejně se mi líbí a chci jí otevřít kabinu.

Honza
02-18-2014, 15:32
Dneska přišel malej Tomáš, Slávek a Saša, tak jsme to nastřelili. Kdo se bojí, nesmí do Pacifiku.

USS Hornet (20 cm verze) ta jako nahoře, jen dvě AA děla, čekala při pobřeží mořské podložky, nicméně hrálo se na dvě podložky.
Japonci (já a Slávek) jsme vyletěli s Val, Zerem a Kawasaki a Američané (Saša a Tomáš) blokovali dvěma záměrně unifikovanými Wildcaty (BB/B/stoupání 3).

Děla mohla oproti současným pravidlům střílet do výšek 1-4 (pravidla povolují 2-5).

Wildcaty šlo po sestřelení nasadit v prostoru za lodí pokud Val netrefí krajní bonusový bod.
Byl to typický den bez nul. Saša inkasoval na uvítanou něco jako 8+6+4 a šel si nasadit nový stroj, a já (Val) dostal 8+4 od prvních dvou Béček. Slávek opět potvrdil roli nejnebezpečnějšího současného střelce Czechoslovak Wingu.

Loď disponovala dvěma AA děly, které kluci využili, ale Val se podařilo prokličkovat mezi granáty a byla by zasáhla palubu lodi ve středním bonusovém bodě, nicméně inkasovala srážkové "C" a šla na párek. Škoda, měla zničit střední bonusový bod a vyřadit otravná děla ze hry. Těsně před náletem spadlo Zero. Dobře Tomáši.
Krajní "C" děla, která v této ořezané verzi mise střílela "A", se ani nedostala ke slovu, poněvač strmý nálet byl pro ně věcí jednoho výstřelu a Val padla uprostřed sestupu.
US vyhráli 10:5. Kdyby nespadla Val, bylo by to 10:15 a mělo smysl pokračovat.

Závěr:
1. Šlo to dobře.
2. Velikost lodi 20cm je kupodivu ok.
3. Max 2-3 AA děla. 4 děla vytvoří neprostupnou stěnu a je vymalováno, respektive je to na náhodě.
4. Běžné střemhlavé bombardování se dá zvládnout.

Ideální vzdálenost k započetí střemhlavé sekvence je něco přes pravítko při dvou sestupech a něco jak pravítko a půl při třech.
Pravítko se samozřejmě nesmí použít k měření vzdálenosti - to je zásadní věc.

Koupil jsem si na závěr oranžovou Val. Čert to sper, už se mi líbí.

PS: V hospodě nás se Slávkem napadlo, že by šel zařadit nebezpečný Ichikawa, ovšem startoval by na hladině 2, aby se nedostal do kontaktu s letadly dříve než prohrábne palubu.

Honza
02-18-2014, 23:34
Koupil jsem tu Betty 1/182. Ať se to trochu pohne :).

Kubajs
02-19-2014, 00:26
Super, že jste to vyzkoušeli. Zní to celé vážně dobře.

Dan-Sam
02-19-2014, 01:14
Chces dopsat do tabulky?

Honza
02-19-2014, 01:26
Dane ještě ne, pravděpodobně to půjde, ale ještě to chci odzkoušet alespoň 1-2x. Dík.

Honza
03-18-2014, 06:25
Tady jsem napsal článek o přípravě Betty na hraní:

http://www.boardgamegeek.com/article/15219814#15219814

Dan-Sam
03-18-2014, 13:59
Pěkná práce, Betty je opravdu povedený kousek.