PDA

View Full Version : Hradec Králové



Qnik
03-19-2013, 10:09
Ahoj hoši, jen se závistí, jakožto nový hráč, sleduju a pročítám jak v Praze pěkně lítáte. A tak jsem si dovolil udělat tenhle thread pro případné hráče z HK. Budu jen doufat, že se někdo chytne.

Dan-Sam
03-19-2013, 11:50
Ahoj Qniku. V zadnem pripade to nevadi, je dobre, ze se tu ozyva i nekdo jiny nez "Prazaci" :)
Co si tak pamatuji, tak bys mohl zkusit uzivatele Bluda (Vysoke Myto, akcni kdyztak hlavne na Zatrolenkach) nebo fox82 (Krkonose). Slusny prehled by mohl mit i von.rybnik nebo Watchdog (Jablonne nad Orlici).
A protoze jsem samozrejme zvedavej jak vopice, nemas nahodou shodny nick s geocaching.com, potazmo s pany z Vychodoceskeho kombajnu? :)

Nightbomber
03-19-2013, 11:50
Hi Qnik, welcome from Poland:)
Please note we have the Summer Con 2013 held in Prague this year, the best place to meet players and forumers;)

Jasuna Kozono
03-19-2013, 11:55
Vítam tě tady, doufám že se postěstí a pokud možno zavítáš někdy do Prahy si také zalítat.

Qnik
03-19-2013, 12:41
Díky hoši za vřelé přijetí. Moc rád bych se do Prahy přijel podívat na to jak se pořádně lítá. To pročítání mě prostě dostává a už se těším na pátek, až mi přijde Fire from the Sky a nějaký ty miniatury. Jinak Done...ano, jsem odhalen. Čučím, že mezi tou masou lidí si ještě někdo vzpomene na kombanj;)

Kubajs
03-19-2013, 13:02
Ahoj.
Rozhodně nám prospěje, když tu bude slyšet i hlas z jiných koutů republiky. Tak hodně štěstí, ať se vám to tam taky rozjede.

Dan-Sam
03-19-2013, 13:19
To víš, po absolvování jednoho vašeho speciální Čaje o páté (Angličané na FCPT) se na vás nedá zapomenout ;)
Jinak kdybys chtěl nad jméno taky letadlo, koukni do vlákna Jak a co v Československém Wingu (http://www.wingsofwar.org/forums/showthread.php?5361-Jak-a-co-v-?eskoslovensk%E9m-Wingu) - je tam stručný návod. Vzpomínám si, že nastavení jsou tu pro nováčka trochu neprakticky umístěná.
FftS jsou pro začátek ideální, budeš mít všechno. A neděs se konstrukcí, co tu vymýšlíme s pravidly - to jsou opravdu spíš takové špeky, které je potřeba si vyjasnit ;)

Watchdog
03-19-2013, 15:31
Ahoj hoši, jen se závistí, jakožto nový hráč, sleduju a pročítám jak v Praze pěkně lítáte. A tak jsem si dovolil udělat tenhle thread pro případné hráče z HK. Budu jen doufat, že se někdo chytne.

Ahoj, vítej mezi nás, v HK má letadla parta kolem Warhammeru 40.000, někteří jsou registrovaní i tady, ale asi sem moc nechodí a nejsem si jistý, že by nějak pravidelně hráli. Doporučuju se ozvat přes Hofyland, buď u nich v klubu, nebo v klubu Valhally:
http://www.hofyland.cz/?club&klub=22764
http://www.hofyland.cz/?club&klub=35469

Z HK to nemáš až tak daleko k WarApple do Jablonného nad Orlicí:
http://www.hofyland.cz/?club&klub=32051
http://warapple.blogspot.cz/

Pokud máš tento víkend čas, ozvi se, bude u nás v Jablonném nad Orlicí WarApple Gaming Day, tedy víkendové hraní. Budu tam mít prvoválečná letadla.

Qnik
03-21-2013, 00:38
Watchdogu díky za odkazy, pokusím se v tom nějak zorientovat a snad někoho zmáknu i kontaktovat:) Už se na zítřek klepu, až to vytáhnu.

Done, píšeš, že je FftS dobrý, že je tam všechno, jestli se nepletu, tak jsem v pravidlech neviděl žádnou zmínku o Ace and Rokie tokens. Ale to se poddá, nejdřív to budu muset osahat. Jinak co tak koukám, tak se spíš víc hraje WWI, co? :-/

Lino22
03-21-2013, 00:43
No my hrajeme WWII poslední dobou častěji. Ffts je perfektní, Ace a Rookie žetony nepotřebuješ.

Dan-Sam
03-21-2013, 01:05
Obecne se vic hraje WWI, protoze byla vydana vyrazne driv (puvodni karetni hra i miniatury). WWII prisla trochu pozdeji a stale jeste dohani WWI, protoze je asi 2 serie pozadu, navic se autori snazi podchytit valcist nez ve WWI. Tady v Praze (a myslim, ze obecne u nas) uz se to nastesti podarilo dost prorazit, takze hry jsou temer rovnocenne (na vlastnictvi - pri hrani to neresime vubec a vsichni hraji oboje).
Ace skilly jsme zatim temer nevyuzili, protoze se snazime balancovat spis samotna letadla. Hodily by se do pripadne kampane, ale zatim k zadne neni vule. Jen mi povez, kdyz ve FftS nejsou tyhle zetony, jak tam jsou resene zetony paliva (taky minimalne vyuzivane)?

Lino22
03-21-2013, 01:14
Tam jsou univerzální očíslovane žetony šedé barvy...

Dan-Sam
03-21-2013, 01:30
Oboustranne? Ja mam na tech z Deluxe Setu z jedne strany sedivy s cislem a z druhe ace skill.

Lino22
03-21-2013, 01:32
Je tam kouř, oheň a stoupání.

Dan-Sam
03-21-2013, 01:43
Ah, jak proste. Dekuji, uz mam jasno a prestavam spamovat Vychodocechum jejich vlakno :)

Qnik
03-23-2013, 01:08
Díky Watchdokovi za kotakty. Domluva byla rychlá a jasná a já se jdu v týdnu podívat do Vallhaly:)
No a jinak mi včera - hurá - byla dodána letka, tak dnes proběhnou první pokusné lety! Jupí

82669

Kubajs
03-23-2013, 15:38
Pěkná sbírka na válku ve středomoří.:thumbsup:
Tak tedy přeji dobrou mušku.
A verbuj nejen nové hráče, ale i další maniaky, co se k nám přidají tady na fóru.

Dan-Sam
03-23-2013, 16:00
Hmm, koukám, že tě zaujalo středomořská válčiště. No výborně - Kubajs pokrývá východní frontu, tas nadšenec do jihu, to se nám to pěkně kompletuje :)

Qnik
03-24-2013, 05:45
Což o to zaujmulo středomoře...nad tím jsem po pravdě při koupi moc nepřemýšlel. Čapl jsem pěknou příležitost za fajn prachy a vážně neřešil obsah:-) Máme za sebou 3 lety. Pěkný ! Jen jsem se párkrát zachoval jako ženská a místo levýho točení jsem točil v pravo..No a výlet ze stolu byl hned jasnej:-D

82862

Lino22
03-24-2013, 06:05
Jen jsem se párkrát zachoval jako ženská a místo levýho točení jsem točil v pravo..No a výlet ze stolu byl hned jasnej:-D

Jsi pořád ještě v autoškole, takže normálka :).

Dan-Sam
03-24-2013, 06:49
To je jen takova moje uchylka na + - historickou presnost vzdusnych bitev. Pochopitelne vetsina prahne po nemeckych ci britskych esech, ale hru vydavaji Italove, takze (spis ve WWII) kladou duraz i na Stredomori. S takovymhle zacatkem uz pujde pekne pracovat a treba pri vyberu z dalsi serie zvolit Sea Gladiatora, kteri branili Maltu (slavna historka o tom, ze cely ostrov chranly tri Gladiatory pojmenovane Vira, Nadeje a Milosrdenstvi).
Leva, prava, to jsou potvory. Vyletnuti z hraci plochy taky. Preci jen, naucit se citu pro to, kam se letadlo pohne, chvilku trva. Z legrace vzdycky rikam, ze nejhorsi je prvnich 2.5 roku, ale to je samozrejme prehnane ;) Po par hrach ziskate vsichni cvik a bude to uplne jina kava :)

Kubajs
03-24-2013, 12:16
Taky si pamatuju jedna akci, kde jsem ze čtyř letadel postupně tři opustili hrací plochu.
Ale tenkrát jsme k tomu notně popíjeli nějakou domácí :drinks: pálenku, tak to možná bylo i tím.
Od té doby nedoporučuji při hraní pít;)

Jasuna Kozono
03-24-2013, 12:44
Také mám občas problémy s levou a pravou :-))
Člověk klade manévry a pak kouká že letí jinam než chtěl.
Mně občas pomáhá když karty manévrů držím v ruce obráceně, když je letadlo
vrtulí ke mně.

Dan-Sam
03-24-2013, 15:02
Od té doby nedoporučuji při hraní pít;)

Jako že už si příště nemám dělat čaj? :surrender: :takecover:

Dan-Sam
04-05-2013, 10:09
Mimochodem, dovolím si v tomto vlákně pochválit Qnika před nastoupenou jednotkou za propagaci hry na cizích webech - doplnil podrobný popis Fire from the Sky (http://www.zatrolene-hry.cz/spolecenska-hra/wings-of-war-fire-from-the-sky-676/) na Z-H.cz :thankyou:

Watchdog
04-05-2013, 11:56
@Qnik - Pokud nemáš moc s kým hrát, zkus pravidla pro sólo hru (autor Richard Bradley). Pravidla jsou vcelku jednoduchá. Pro WWI jsou už docela vytuněná a na WWII taky někdo zapracoval, ale já WWII nesleduju, takže Ti s tím moc neporadím. Zkus třeba tyhle hráče: Nightbomber, Blackronin, Marechallannes.

Qnik
04-05-2013, 12:24
Watchi díky...zatím je to tak, že od pořízení jsme s klukama každý víkend hráli (takže za sebou mám asi 6 letů) Tenhle víkend vynechávám, ale příští to zase napravíme. Zatím o hry není nouze, ale jistě navrhnutý hráče případně prubnu;)

Lino22
04-05-2013, 12:26
No a někdy se ukaž v Praze. Ládínek má hernu otevřenou skoro každou sobotu :)

Dan-Sam
04-05-2013, 12:39
Watchi díky...zatím je to tak, že od pořízení jsme s klukama každý víkend hráli (takže za sebou mám asi 6 letů) Tenhle víkend vynechávám, ale příští to zase napravíme. Zatím o hry není nouze, ale jistě navrhnutý hráče případně prubnu;)

Hlavně je zapropaguj sem ať tu nejsi jak cool v plotě ;)

Qnik
04-05-2013, 12:42
Z "nás" jsem aktivní více méně ve všech takových akcích tak nějak sám..ale nebojte, minimálně budete dostávat reporty:) ačkoliv jednoho jsem už nakazil hodně a začíná kupovat letadla:-) zbytek se jen "veze" uvidíme kam se to bude směřovat.

Dan-Sam
04-05-2013, 13:36
Jak jednou někdo vidí letadla a nebo si je dokonce zkusí zahrát, tak je s ním ámen :)

Watchdog
04-05-2013, 13:40
Jak jednou někdo vidí letadla a nebo si je dokonce zkusí zahrát, tak je s ním ámen :)

Tak tak. Jde o silně návykovou záležitost.:minis::money::sick:

Jelikož nic tak jednoho nepotěší jako cizí neštěstí, je třeba hru všemi silami šířit mezi nebohými neosvícenými, aby i oni prohlédli a vydali se na správnou cestu závisláka na letadýlkách. :lol:

Qnik
04-06-2013, 10:12
Jo, to bych děsně rád. Hlavně bych se totiž chtěl podívat jak hrajete a .. co si budem říkat poptat se jak to tak chodí.

Dan-Sam
04-06-2013, 10:37
Hlavně nesmíš ošidit debriefing ;)

Kubajs
04-06-2013, 11:31
.. co si budem říkat poptat se jak to tak chodí.

Chodí to tak, že někoho nalákáme aby si pořídil první letadýlko do hry pod heslem "jedno letadýlko stojí jen pár kaček". A škodolibě čekáme, kdy koupí druhé, třetí...desáté...dvacáté...
Prostě sekta jako každá jiná:D:drinks:

Lino22
04-06-2013, 11:37
Já jsem napočítal 19 a Gothu. Dnes jsem byl u Ládínka a byl jsem silný a nic si nekoupil.

bluda
04-14-2013, 03:50
Ahoj Qniku,
tak jsem tu par dnu nebyl a koukam, kdo se nam to tu objevil :) . Ten avatar se neda splest! Timto zdravim i vsechny ostatni kacery, kteri se naucili letat.

Uz jsi, Qniku, byl na nejake akci v HK? Mne to tedy zatim jaksi miji... :(

Qnik
04-14-2013, 07:01
Čus, s klukama jsme jeden večer lítali ve Springfieldu, pak jsem byl jednou za Krootou ve Valhalle. Ale jen malej flight 1v1, takze nic velkyho. Nicmene ale shanim lidi po okolí, kdo by začal nějak pravidelnějc hrát. Včera jsme byli v Pardubicích .. docela dobrý, kdybych se u toho tak nevožral. Nějak mě ten nefiltrovanej Pernštejn včera překvapil.

Jasuna Kozono
04-16-2013, 11:38
Šlo by taky si udělat výlet do HK, nějak po ránu tam tak dorazit, dopoledne dát sightseeing, v poledne si zalítat, večer zpátky do Prahy.
Nejel by taky někdo z Prahy ?

Qnik
04-16-2013, 12:05
Tak ono nejakou skaredou sobotu nerikam ze se u vas neukazu. Jinak to ted s litanim pres den asi nebude moc valny...Kdyz rikam s klukama, tak je to tak ze jsme se tu vyjimecne sesli-prijeli z Brna. Jinak s zadnym ahradecakem jsem v podstate nelital. Krom ted s pritelkyni, ktera mi Mezkem a dewoitinem sundala spita a dewoitina. OMG! To se teda stydim! Ale uz si zacinam zvykat ze me vsichni sundavaji :-(

Qnik
02-01-2014, 00:12
Nazdar pánové. Jen jsem chtěl ohlásit změny kolem Hradce a zejména vlastně mého okolí. Co jsem obecně zjistil, tak kolem HK je hromada lidí, co WoW vlastní, ale..asi si hrajou doma a pilotů mají kolem sebe habaděj. Do Valhally to pro mě bylo špatně časově a jinak jsemlidi nesehnal:-(

Během svátků proběhlo setěhování celýho mýho hangáru do Vamberka - cca 30km od Hradce směrem ke klukům z Králik:) (takže už to mám zase blíž) A jak se to hned začlo hýbat - od té doby jsme se už 3x sešli v pátek v počtu čtyř pilotů. Snad nám to zůstane. Na příště se snad už utrhnem od klasického lítání a prubnem misi nad Libanonem "Hunters and Hunted".
Snažíme se vymyslet nějakou skládací mapu našeho okolí. V plánu jsou 2 verze..ta rozpracovanější by měl být tisk na tvrdší papír nalepenej na knihařské plátno. Druhá verze - pro mě zajímavější je sehnat někoho kdo umí dělat velký puzzle s velkejma dílkama (A4/dílek) aby se mě to vešlo tak akorát do kufru.

No a jako poslední věcí je to, že jsem minulej tejden koupil v Lídlu vrtací hlavy na elektrikářský krabičky. O ty hlavy ani tak moc nejde, jako o to v čem byly balený. 1/2 kufřík mýho hangáru. Uplně skvělá velikost na karty manévrů a ostatní titěrnosti ke hře. Tím se mi zvýšil prostor na dalších..minimálně 10 letadel. - Kufřík vitěti http://goo.gl/7SAz2v zde:)

Honza
02-01-2014, 01:30
No vidíš, pěkný řešení. To vydrží a přímý zásah vodíkovou pumou :)

Kubajs
02-03-2014, 12:10
A to se scházíte ve Vamberku? Příští týden budu v Orličkách s rodinou, tak třeba to ukecám a udělal bych si v pátek 14.2. večerní výlet. Letadla tam stejnak budu mít s sebou.
A což Prague con? Nechtěli byste si naplánovat výlet do Prahy?

Qnik
02-03-2014, 22:02
A to je špatný:-( Zrovna na příští víkend (pátek-neděle) mám v kalendáři zaškrtnutý Brno a předělání elektriky u kamaráda v bytě:-/ Ale kdyby se to náhodou nějak zamotalo jinak, dám vědět. Kde v Orlickejch se budeš potulovat?

Dan-Sam
02-03-2014, 23:53
Rad slysim, ze jste se do toho poradne pustili. Ani vlastne neni divu kdyz ted bydlis tak blizko Kralikum (mimochodem, fakt pekne muzeum tam maji za mestem). Tak kdyby se ti nekdy chtelo fotit, hod sem nejaky AAR nebo prived kolegy (dokonce se za "recruiting" da ziskat i medaile ;)). At vam to tam lita a tesim se na nejakou pohranicni misi proti narusiteli :thumbsup:

Qnik
02-04-2014, 01:41
Kolegové jsou sebranka líná. Do takových různých věcí jsem se fyzicky zapojoval dycky nejvíc já, takže přitáhnout je sem..nehrozí. Není tu pro ně nic zajímavýho :-( Až bude co, tak něco nafotim a nějakej ten report podám. Doufám, že se z toho stane rutina a že nebudu muset kluky ukecávat. Uvidíme:)

Kubajs
02-04-2014, 05:29
Od soboty d odalší neděle budu v chalupě nad Neratovem - když budou rozumě sjízdný silnice, je to z Vamberka cca 40 minut autem.
Kdyby ses naopak chtěl některý večer vypravit na výlet ty, tak by ses mohl připojit na nějakou tu misi k naší rodinný letce.

cartas
06-01-2014, 11:52
Jen tak pro zajimavost - je tu teda jeste nekdo z Hradce?