PDA

View Full Version : moje mapa



Kubajs
11-26-2012, 23:57
Rád bych vám představil svojí mapu pro hraní Wings of War/Wings of Glory.

http://www.wingsofwar.org/forums/attachment.php?attachmentid=66956&d=1353968749

Vice fotek najdete tady v mém albu (http://www.wingsofwar.org/forums/album.php?albumid=1825).

Rozměry – 100 x 136 cm

Použitý materiál – koženka, lihové fixy (černá, červená, modrá)

Náklady – 0,- Kč (Lihovky jsem našel doma a koženku mi věnoval Shivaja)

Protože musím živit dvě děti a manželku na mateřské, nemůžu si v oblasti deskovek dopřát vždycky všechno co bych si přál. A tak jsem se sice těžko, ale nakonec přeci jen smířil s tím, že originál WoW mapy si nepořídím. Ale když pak Radek-Shivaja někam přinesl svojí mapu se scénářem osvobozování ponorky, zjistil jsem, že to jde i jinak. Zkusil jsem pak pátrat po levné kožence a našel jsem nějaké v ceně jen něco málo přes dvě stovky za metr.

Ale Shivaja pak přiznal, že má nějaké zbytky doma a nabídla se, že mi donese. Tak jsem od něj získal asi čtyři metry v šířce 140cm. Po ostřihnutí konců, kde se od sebe vrstva gumy a tkaniny už odlepuje, z toho zbývá na šířku krásných 136 cm a na délku spoustu materiálu na kterém si můžu ještě pár map zkusit. Takže tímto mu chci vyslovit můj velký dík!

Vím, že to není až taková paráda, jako originální mapy, nebo jako jiné celobarevné mapy některých uživatelů fóra, jako třeba tahle Andrzejova (http://www.wingsofwar.org/forums/album.php?albumid=1730) (někde dokonce psal o výrobě, ale teď už to nejsem schopný najít). Nicméně kamarádům, se kterými občas hraju a kteří nejsou až tak obeznámení se světem WoW/WGF, se docela líbí a rozhodně je to lepší než holý stůl. Navíc jsem využil toho, že si jí můžu nakreslit podle sebe a namaloval jsem si tam objekty, které můžou anebo nemusí hrát roli v různých scénářích.

Takže jsou tam dva mosty přes řeku, které se dají fotit nebo bombardovat. Je tam letiště (11 x 35 cm), nedaleko něj velitelství na zámečku a okolo nich pozice pro kulomety nebo děla. Jsou tam zákopy a na nich vyznačené posty pro kulomety. A v neposlední řadě tam jsou vesnice a cesty, po kterých se můžou přesouvat tanky.

Na vybraných pozicích jsem si udělal středové červené tečky a okolo jsem udělal rámečky o velikosti karty. To zaručí, že pozice zůstane po celou dobu hry stejná. Přeci jen už jsem zažil mnohokrát, že si někdo během manévrování s letadlem neohlídal rukáv a pohnul s kartou cíle na hrací ploše. A když je to třeba cíl bombardéru, který se k němu právě blíží, tak to může mít velký dopad na výsledek hry. Na mojí mapě, i když se stane, že někdo s kartou omylem pohne, bude vždycky vědět kam, a jak natočenou ji má vrátit.

Jestli se mi někoho z vás podařilo inspirovat, dejte vědět a pochlubte se taky svým výtvorem.

Qnik
04-05-2013, 12:34
Jak jsem slíbil ráno, tak i plním. Právě mi přítelkyně mapu dokreslila, tak s tím můžu ven. Hned od začátku jsem to chtěl situovat "domů". Lítat nad Potštejnským hradem byla jasná věc! V práci by byla možnost to vyjet na plotru, ale papír jsem zavrhnul hned na začátku. Jinej matroš tam nenarvem, takže tudy cesta nevedla. Tisk na banner (podle mě super materiál) je děsně drahej, až drahou polovičku napadl ten plastovej ubrus. 1x1,4m za 150 peněz je celkem fajn. Náčrt na papír podle historický mapy, paměť voskovky a hurá na to.

Hned ze začátku kreslení byl patrnej první (a poslední) problém. Ten materiál ubrusu je z rubu (na kterej jsem kreslil, bo prostě čistej bílej jsem nesehnal) takovej látkovej, chlupatej. Jak se kreslilo, tak se to žmolkovalo, chlupatilo...z dálky to vypadá fajn(si myslim) z blízka je to horší. Nicméně zítra to ještě zkusím přežehlit a snad se tenhle problém ztratí.

No a výsledek je tady (http://www.wingsofwar.org/forums/album.php?albumid=2141) ... já jsem spokojenej a těším se. Mapa velikosti 1x0,7m s tím, že počítám o rozšíření jednou tolik, kde přibude zejména lesovitá plocha se smyšleným letištěm a druhým sousedním hradem Litice.

Kubajs
04-06-2013, 11:25
To je moc pěkný řešení.
Hlavně se mi líbí, že použití voskovek umožňuje dělat barevný plochy.:thumbsup:
Dej vědět jak dopadlo přežehlení. Trochu se bojím o tu plastovou stranu ubrusu.
Jinak zažehlování voskovek znám - dělali jsme to na stanový plachty tj. hustou bavlněnou tkaninu, a dopadlo to výborně. Možná si na další mapu najdu někde nějaký zbytek plachtoviny - akorát, že to bylo potřeba obšít, aby se netřepily okraje.

Dan-Sam
04-06-2013, 13:13
Chlape, ty už na tom za chvilku budeš jako Kancelot, se kterým dělá jeho molitany pro ukládání letadel jeho partnerka. Když jsme se ho ptali, jak to dokázal, tak že prý se jí líbí, že můžou něco dělat spolu. To my, benzínoví vdovci (na slámu to přeci nelítá), si takový srandy musíme užít sami, Ale zase se otvírá prostor pro sebedestrukční perfekcionismus :guns:
(abych jí tedy nekřivdil, tak WoG hrát umí, to zase jo a vcelku mě i propouští na hraní)

Ještě se zeptám blbě: čím je Potštejn známý? Mám intenzivní pocit, že už jsem o něm slyšel, ale vím natuty, že jsem tam nebyl. Chvíli jsem měl pocit, že se mi plete s Lanšperkem, ale ten je přeci jen ještě o kus jinde.

Qnik
04-07-2013, 01:24
Jo jo, doma to je v pohodě. Pomáhá a i kouká, když s klukama v hospodě lítáme. Pilotovat jsem jí zatím "nedonutil", ale věřím, že si to taky zkusí.

Co se mapy týče. Je to špatný...tam kde je vrstva velká není třeba zažehlovat, nejsou tam ani ty "chlupy" z rubu ubrusu. A ten zbytek když zažehlím, tak se to přilepí k pečícímu papíru a stejně se to zase vytrhne:-( No, trošku mrzutost, co si budem povídat. Ale lítat na tom půjde -teda snad, ještě jsem nezkoušel kartičky. Kdyby jste někdo měl tip, jak to "vyhladit" budu jedině rád. Ta plachtovina - bílá - není špatnej nápad, ale stejně bych asi nejradši viděl nějakou umělotinu. No jak říkám, zkusíme a buď nás to bude štvát a nebo ne:)

Co se Potštejna týče:-) Nevím jak je známej mimo Východní Čechy, ale je zde známá zřícenina hradu, je tu barokní zámek a celkem známé je tábořiště Vochtánka (tam se přes léto pořádá hodně kovbojských akcí). Jinak bych řekl, že je to celkem známý letovisko. Blízké okolí pak hrad Litice, Rychnov nad Kněžnou, Vamberk (město krajky)- odkud pocházím já.

Qnik
04-10-2013, 03:49
Hoši..procházím scénáře a tak si představuju co by se s "jistejma úpravama pro mou mapu" dalo hrát s tím co mám...našel jsem, nicméně..nejsem schopnej si představit kam mám posadit letku, která začíná takto: "V formation with the lead plane central on the game mat but a maximum of one ruler from the allied game board edge." Zejména teda kde jsou "spojenecký hranice". Díky;)

Kubajs
04-10-2013, 04:32
V kterým scénáři a kde se to píše? Zkusím se na to podívat.

Qnik
04-10-2013, 04:38
Jedná se o tohle (http://www.wingsofwar.org/forums/showthread.php?780-Stuka!)

Kubajs
04-10-2013, 04:52
Jedna kratší strana mapy je strana německá, ta druhá kratší strana mapy je spojenecká. Cíl pro bombardéry je blíž ke spojenecké straně mapy.
Spojenecká formace je tedy ve tvaru V tak, že vůdčí letadlo je jedno pravítko daleko od středu spojenecké strany mapy.
Němci jsou ve dvou skupinách - Stuky v jedná a 109ítky v druhé. Obě skupiny začínají maximálně na délku jednoho pravítka od německé strany, minimálně na délku jednoho pravítka od dlouhé strany mapy a jsou od sebe vzdálené minimálně na délku pravítka.