PDA

View Full Version : Skladování letadel



Dan-Sam
05-05-2012, 15:50
Protože jsem právě dnes přeparkoval všechna svá WWII letadla do nového "hangáru", napadlo mě, že by nemuselo být ani pro ostatní neužitečné podívat se, jaké možnosti pro skladování připadají v úvahu. Radkovo, Honzovo i Kubajsovo řešení znám, přesto, pokud postnete fotky, mohl by to být vcelku zajímavý přehled.

Osobně zatím řeším každou hru jinak:

WWI - dvě originální krabice od balónů, do nich vloženy celkem 3 ořezané konfigurovatelné molitany. Výhody - hezky se vyjímá na poličce, dokud je jen jedna, dobře se transportuje. Nevýhody: výroba, nutnost důkladně počítat při rozvrhování, necelistvost řešení.
WWII - měkký kufřík, do kterého jsou vloženy 2 konfigurovatelné molitany (1 a 1.5 palce, tentokrát nedělené). Už je ponechaná i rezerva na bambardéry He-111 a B-26. Výhody: skvělá transportovatelnost, snazší výroba, v jednom kuse, vypadá profi. Nevýhody: cena.


Dole najdete soubor s rozvržením letadel obou válek do konfigurovatelného molitanu s rastrem 12,5 mm.

4436044361443624436544364
44363

Kubajs
05-07-2012, 06:07
Já jsem doma našel krabici od bot, do které se mi vejdou 3 patra molitanu (teď nevím jestli je to 2,5 nebo 3cm). obrázky v mém fotoalbu zde: http://www.wingsofwar.org/forums/album.php?albumid=797
Neocenitelná vlastnost jsou obrázky letadel v dírách, protože pak to může uklízet kdokoliv z kamarádů se kterými zrovna hraju a nepomíchá to. Já si mezitím přepočítám karty a zkompletuju správný balíčky manévrů ke správnému podstavci - to jsem zjistil, že kamarádi pomíchat dokáží :)
Rezervu tam mám hlavně na další dvě serie letadel. Bombardéry a balón budou v samostatné krabici. Předpokládám, že v té od balónu. Ale ještě nevim jak velký budou ty od bombardérů.

Dan-Sam
05-08-2012, 14:41
... Bombardéry a balón budou v samostatné krabici. Předpokládám, že v té od balónu. Ale ještě nevim jak velký budou ty od bombardérů.
Tenhle obrázek by možná mohl o velikosti krabic od bombardérů napovědět - obávám se, že to asi nebude optimální pro tvůj záměr.

44766

Nightbomber
05-08-2012, 15:02
Professionally done, Dan!

Dan-Sam
05-08-2012, 15:06
Thank you Andrzej. The WWI set was first - I have gained experience which I used later for WWII hangar. Now I would never return to boxes - the case looks just perfect :) Hope you will see it on your own eyes soon (I will check my diary tommorow and I will write a PM).

Kubajs
05-10-2012, 07:36
...Aha.
V tom případě je na čase proměřit krabici od balónu.

Dan-Sam
09-28-2012, 11:39
Náhodou nemáte někdo naměřené velikosti balonů, co? Rozhodl jsem se překopat uskladnění WWI a používám rast 1,4 cm (mimochodem, letadla zaberou paradoxne mnohem méně místa. protože lze vytvořit jiné díry), ale mám příliš krátkou šuperu na změření balonů. Náhodou někdo (Kubajs?) neukládal balon do rastru 1,4 mm, co? Předem díky za postřehy.

Kubajs
09-30-2012, 23:30
Můžeš se podívat do mého fotoalba: http://www.wingsofwar.org/forums/album.php?albumid=797&attachmentid=54839

Lino22
10-05-2012, 09:07
Kluci co je to konfigurovatelný molitan? Je to něco, co se prodává už v segmentech nebo se to se to stane konfigurovatlným poté, co si to nařežete?

Watchdog
10-05-2012, 09:49
Kluci co je to konfigurovatelný molitan? Je to něco, co se prodává už v segmentech nebo se to se to stane konfigurovatlným poté, co si to nařežete?

Je to molitan, prodávaný částečně nařezaný, takže si snadno doděláš výřezy jaké potřebuješ.

Mrkni na stránky Černého rytíře a zadej "Feldherr". ;)

Kubajs
10-08-2012, 00:00
Má je i v Mephitu. Na stránkách je najdeš v sekci Modelářské potřeby - kufry - Feldherr.

Kubajs
01-02-2013, 23:36
úspěšně jsem naskládal letadla 5.série do molitanů v mojí krabici. A to tak šikovně, že mi v třetím patře vybylo i místo na oba stroje bratří Richthofenů, až vyjdou.
Zkušenost s třetím patrem ukazuje, že jsem předtím byl příliš opatrný a nechal zbytečně moc molitanu mezi modely v prvním a druhém patře. Takže až vyjde 6.série, pořídím nové kusy molitanu a přeskládám je blíž k sobě a pořád bych si měl se svojí krabicí vystačit.
V mém albu najdete nové obrázky. Zde. (http://www.wingsofwar.org/forums/album.php?albumid=797)

Dan-Sam
01-04-2013, 03:16
...Zkušenost s třetím patrem ukazuje, že jsem předtím byl příliš opatrný a nechal zbytečně moc molitanu mezi modely v prvním a druhém patře. Takže až vyjde 6.série, pořídím nové kusy molitanu a přeskládám je blíž k sobě a pořád bych si měl se svojí krabicí vystačit. ...
Hned využiji toho, že jsi to zmínil a přidám relativně čerstvou zkušenost, která by se také někomu mohla hodit. Určitě si vzpomínáte, že mám karty manévrů umístěné naležato v molitanu. Říkal jsem si, že to je OK řešení a ve WWI jsem je umisťoval kde to jen šlo (a že jich je). Bohužel mi nedošlo, že jedna řada molitanových čtverečků udrží jen limitované množství zátěže, takže jsem musel tuto jednu řadu vystužit kartonem aby mi karty udržela a snažím se je skaladovat spíše naležato než nastojato (celý kufřík naležato). Dejte pozor - tohle by mě předtím vůbec nenapadlo. Možná přidám i nějakou tu fotku až bude klidněji abyste se mohli poučit z mých chyb.