Ares Games
Results 1 to 6 of 6

Thread: Vyhodnocení mise

  1. #1

    Default Vyhodnocení mise

    Ještě k včerejší nedokončené debatě.

    Dnes jsem si uvědomil, že jsme zapomněli ještě na jedno pravidlo, totiž že kulomety zároveň střílí jako zákopy, takže měly být o trochu silnější.

    A teď pro ilustraci jak jsme tento scénář hráli v rámci kampaně. Měli jsme 8 cílů, útočily 4 Morane, bránily 2 Eindeckery.

    Útočníci začali ve formaci vymyšlené tak, aby první cíl automaticky zničila - první řada ve výšce 2, druhá ve výšce 1.
    Name:  hl1.jpg
Views: 105
Size:  46.4 KB

    Bohužel, nezkušenost pilotů vedla k tomu, že část formace cíl minula, a první řada se dostala nad cíl a nemohla střílet.
    Name:  hl2.jpg
Views: 106
Size:  47.2 KB

    Po zatáčce doleva útočníkúm vpadli do zad obránci.
    Name:  hl3.jpg
Views: 107
Size:  48.7 KB

    Pak došlo k boji nad zákopy, při kterém byl jeden útočník sestřelen, dva nouzově přistáli a jeden uletěl. Žádný cíl nebyl zničen.

    Po připomínkách si myslím, že vhodná úprava by byla úprava hodnocení zákopů tak, že by obránce dostával body za jejich nepoškození, ne nenapadení.


    A ještě poznámka k druhé včerejší misi. Myslím, že Spady budou potřebovat jasnou početní převahu, a má-li Rickenbaker vyniknout, bude mezi svými dovednostmi potřebovat jednak možnost ignorovat nějaký zásah (první, jeden podle volby hráče ...) a zkušeného hráče, který ty dovednosti bude umět využít.

  2. #2

    Default

    Myslenka se zmenou hodnoceni se mi libi. Myslim, ze jednoplosniky jsou na to celkove dost slaby. Ale s vetsim poctem by to zase bylo trochu lepsi. A nebo by se to dalo posunout na Halberstadt, Alb.D.II a podobne stroje.
    Pak bych jeste nabidl karty cilu ktere jsem loni delal na operaci Michael, ktere jsou vetsi a tedy snazsi cil. Na druhou stranu strili na 360st.

    K druhe misi jsme se s Honzou shodli, ze vysledek byl hezka remiza. I kdyz jeste by to chtel Honza tahnout dal aby se rozhodlo zda se Eddie dokaze zachranit. Pak by to bylo jeho vitezstvi.
    Rickenbacker dostane sadu schonosti a zkuseneho hrace. To se urcite shodneme. Kdyz budou dva pozorovaci a popeti na tri cile z nichz jeden jalovy, tak to bude taky jine. Urcite jeste nekdy otestujeme se zmenami.

  3. #3

    Default

    Quote Originally Posted by Kubajs View Post
    Myslenka se zmenou hodnoceni se mi libi. Myslim, ze jednoplosniky jsou na to celkove dost slaby. Ale s vetsim poctem by to zase bylo trochu lepsi. A nebo by se to dalo posunout na Halberstadt, Alb.D.II a podobne stroje.
    Pak bych jeste nabidl karty cilu ktere jsem loni delal na operaci Michael, ktere jsou vetsi a tedy snazsi cil. Na druhou stranu strili na 360st.
    Díky, ale rád bych tu misi udržel jednak hratelnou se standardním vybavením, jednak nezávislou na použitých letadlech. K otestování kombinace Halberstadt vs. Airco možná ještě dojde. Naše kampaň je právě ve fázi, kdy standardním letadlem na německé straně je Halberstadt a na spojenecké Airco, případně Nieuport, přičemž nejlepší piloti mají přístup k o něco novějším letadlům.

  4. #4

    Default

    Tak jsem ještě uvažoval jak to upravit jako samostatnou misi, a zatím jsem dospěl k následujícímu:

    Hloubkový let, anglicky štráfkovací útok

    Úkol útočníka: Zničit pozemní cíle.

    Nasazené síly
    Typy letadel zatím nemám dořešené, uvažoval bych o Airco DH.2 nebo Nieuport 11 vs. Halberstadt D.III nebo o Sopwith Triplane nebo SPAD VII vs. Albatros D.II.

    Útočník by měl přečíslova obránce zhruba 3:2 až 2:1, tj. 4:2, 4:3, 5:3, 6:3, 6:4, 7:4, 8:4 ... a víc už by asi bylo příliš mnoho

    Obránce před hrou rozmístí na bojiště šest nespecifikovaných pozemních cílů tak, aby byly alespoň na půl pravítka od sebe. Ve chvíli, kdy se letadlo útočníka přiblíží na pravítko od cíle, se cíl odhalí a náhodně se určí, co to je: zákop, kulomet střílející silou B nebo kulomet střílející silou A, přičemž žádná z variant se nesmí vyskytnout víc než třikrát, ale každá se musí vyskytnout alespoň jednou.

    Použitá pravidla
    Váhám o výšce. Na jednu stranu si myslím, že k tomu patří (dává například možnost vyhýbat se střelbě ze země), na druhou stranu výrazně prodlužuje hru.

    Rozmístění
    Útočník se podle svého uvážení rozestaví do půl pravítka od své strany bojiště ve zvolené formaci (tj. letadla do půl pravítka od sebe). První dvě kola (tj. plánování) je útočník na bojišti sám. Při třetím plánování vlétají na bojiště ve formaci první dvě letadla obránce - rozestaví se na libovolně zvolené místo na jedné ze tří zbývajících stran bojiště. Při čtvrtém plánování přilétají další dvě.

    Konec hry
    Hra končí ve chvíli, kdy jedna strana nemá na bojišti žádné bojeschopné jednotky.

    Vyhodnocení
    Útočník získává dva body za každý zničený pozemní cíl, dva body za každé sestřelené letadlo obránce, a jeden bod za každé letadlo obránce, které
    vyletělo z bojiště nebo na něm přistálo.
    Obránce získává dva body za každý nepoškozený pozemní cíl, dva body za za každé sestřelené letadlo útočníka, a jeden bod za každé letadlo útočníka, které vyletělo z bojiště nebo na něm přistálo.


    Co si o tom myslíte? Já zatím problém vidím v tom, že se do toho moc nedá zakomponovat oživování - znemožní to ukončení boje.

  5. #5

    Default

    Meli jsme uz celou radu misi bez ozivovani. Jenom jsme vynechali vybuchy a slo to.
    Halberstadty hrajeme dost malo. Bylo by hezke jim jednu misi venovat.

  6. #6

    Default

    Teď jsme to opět hráli. 6 cílů, vyšly 1xA, 3xB, 2x zákop. Nepoškozený cíl za bod pro obránce, výšky. Výbuch jsme počítali jako speciální škodu za polovinu životů.

    Útočili Spojenci se dvěma Nieuporty 17, jedním Spadem VII a jedním Aircem DH.2. Bránily dva Halberstadty. Dva útočníci (Nieuport, Airco) a jeden obránce byli nováčci, tj. neuměli Immelmanna a střelbu po strmém manévru, neuměli mířit a kulomet opravovali 4 tahy. Obránci si házeli kostkou kdy přiletí, a přiletěli po třetím kole. V tu dobu byl jeden cíl poškozen.

    Hra trvala asi 3 hodiny. Výsledek: Nieuporty sestřeleny (obránci šli primárně po nich, protože střílejí A), hořící Airco a SPAD se zraněným pilotem uletěli, tři cíle zničené, jeden poškozený, dva nedotčené. Letadla obránců poškozená, ale plně bojeschopná. (Mimochodem SPAD vybuchnul po zásahu puškou ze zákopu.) Na body vyhráli obránci 8:6, což víceméně odpovídalo dojmu z boje.



Similar Missions

  1. Noční mise WWII - moje pravidla
    By Honza in forum Czechoslovak Wing
    Replies: 16
    Last Post: 01-25-2020, 08:00
  2. Mise v Pacifiku
    By Honza in forum Czechoslovak Wing
    Replies: 9
    Last Post: 03-18-2014, 13:59
  3. Mise
    By 82fox in forum Czechoslovak Wing
    Replies: 1
    Last Post: 11-26-2012, 23:19

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may edit your posts
  •