Ares Games
Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 50 of 72

Thread: Hraní v druhé polovině roku 2016

  1. #1

    Default Hraní v druhé polovině roku 2016

    Na uvod bych vam vsem popral pekne prazdniny a dovolene.
    Jsem zvedavy jestli nam behem leta vyjde nejaky termin na spolecne setkani. Bylo by to fajn.
    Pristi dva tydny jsem na tabore, takze za mne pripada v uvahu nejdrive tyden 18-22.
    A pak bych mel byt v Praze i dalsi dva tydny. Tak verim ze to nejak vyjde.

  2. #2

    Default

    Co se mne týče, měl bych být k dispozici mezi 14. a 28. červencem a posléze po 7. srpnu již stále.
    Docela rád bych si v těch dvou týdnech zahrál WoG (máme nové stroje ze 6. série WGS, ale možno i WGF), ale také bych rád vyzkoušel Sails of Glory, které k nám připluly (a jetě připlují). Jsem tedy pro každou špatnost.

  3. #3

    Default

    Úvodem zdravím z paluby Baltic Princess někde mezi Alandskými ostrovy a finským Turku

    Jak to vypadá s hraním? Ve středu večer bych se měl vrátit a rád bych se zapojil do nějaké hry. Ve čtvrtek můžu vyzvednout balík s Colorada (měl by už být na cestě), takže lze hrát WWI, WWII i Sails od Glory. Co myslíte?

  4. #4

    Default

    Doublepost.
    Last edited by Dan-Sam; 07-11-2016 at 05:13.

  5. #5

    Default

    Jestli je míněn tenhle čtvrtek 14., tak bych mohl.

  6. #6

    Default

    Já jsem pro WWII? Mohli bychom vyzkoušet nové Me.109K-4, případně i P-47 nebo Dountless.
    Ale ani WWI se nebráním.

  7. #7

    Default

    Klidně WWII, stejně se mi líbí víc ;-)

  8. #8

    Default

    Já jsem pro. Nemůžu se ale dovolat Kubajsovi. Zkusím Viktory a kolegu Tomáše.

  9. #9

    Default

    Hrozí, že budeme jen dva. Co myslíš, má to smysl?

  10. #10

    Default

    Spíš pro úplnost: nechali jsme to dnes plavat. Zapomněl jsem, že je Kubajs na táboře, Viktorové jsou mimo Prahu a můj kolega na dovolené. Inu, prázdniny. Tedy snad příští týden

  11. #11

    Default

    Ahoj všichni!Pokud bychom chtěli hrát příští týden u Ládi tak jedině v pondělí 18.7. a v tomto termínu my můžeme.Je to běžný herní den.Přidáte se někdo?Jinak jsou už v prodeji ME 109K.

  12. #12

    Default

    Mne se pondělí zrovna moc nehodí, ale pokud byste hráli, mohl bych se tak po 20:00 zastavit alespoň na jednu hru. Rád bych, jen tam jednoduše nebudu hned od 18:00.
    Mimochodem, něco pro vás mám, Zdeňku

  13. #13

    Default

    Tak tedy pondělí,vezmeme letadla na dvojku a provětráme ty ME 109K.My přijdeme na šestou,ale jako vždy jsou vítáni i Ti co přijdou později.Určitě nezůstaneme jen u jedné hry.----Stůl je náš vzduch!----

  14. #14

    Default

    Jsem doma a zitra se tedy taky pridam. Podle situace v praci uvidim jak na tom budu s casem.

  15. #15

    Default

    Pro Kubajse: Vezmu ti tvé krabičky, co tu u mne čekají

  16. #16

    Default

    Ahoj všichni, zítra bych přišel, na sedmou ;-)

  17. #17

    Default

    Já se také pokusím přijít. Bohužel, tentokrát bez letadel, ale Kubajs bude mít jistě dost

  18. #18

    Default

    Sedmá vyhovuje. Beru WWI.
    Dám vědět i Viktorovi

  19. #19

    Default

    Tak pristi tyden to moc nevypada ze bychom se sesli. Ale pondeli 8.8. vypada dobre.
    Se Zdenkem jsme se prave domluvili ze se hodi WW1.
    Takze u Ladi na sestou. Do te doby prazdninam zdar.

  20. #20

    Default

    Pondělí 8. 8. je dobré dokonce i pro mne. Vezmu tedy kufr a vyzkoušíme Nieuport 11

  21. #21

    Default

    Tak v pondělí provětráme dvouplošníky!My jsme na dovolené hodně vláčkovali a tak bude velmi potěšující si zase zabojovat.Tak Ahoj zítra na Kubáni!

  22. #22

    Default

    Ja budu. Pripoji se nejspis Radouch.
    Napak Stepan jde sportovat a Chalicek ma spatnou nohu tak ze nemuze chodit.
    O dalsich mam jen neurcite zpravy.

  23. #23

    Default

    Pořád zkouším nalákat Davida, tak uvidíme. Naopak, Tomáš se nechal slyšet, že WWI jej neinteresuje.

  24. #24

    Default

    A prozradil jsi Tomasovi, ze u Ladi muze koupit RaA pack s mustengem a dalsimi letadly ze serie? Kdyz uz je do toho Mustanga takovy nadsenec mohl by tohle byt pro nej zajimavy startovni set.

  25. #25

    Default

    Už pokukuje po novém Deluxe Setu, takže to by asi nebyl úplně argument. Ale někdy při směně to zkusím.

  26. #26

    Default

    V nasledujicim tydnu prodela nase skupina kratky preskolovaci kurz a pouci se o plachteni v sirem oceanu. Take se poucime o strelbe z palubnich zbrani vetsiho kalibru.
    V pondeli na sestou v SDH se sejdeme abychom provetrali plachty lodim Sails of Glory.

  27. #27

    Default

    U mě to teď bohužel vypadá na dlouhodobou absenci, je mi to moc líto, ale těším se na (doufám) co nejbližší shledání :-)

  28. #28

    Default

    Zdravím,
    nejsem si jist, zda-li to patří sem, ale napíši krátké hodnocení k naší převýchově na námořníky:

    Údajně jsem byl jediný, kdo již hrál plná (pro někoho pokročilá) pravidla na Sails of Glory. Dále již mám odehráno více her s těmito pravidly: http://toofatlardies.co.uk/index.php...products_id=52

    Základní pravidla Sails of Glory připomínají jednodušší verzi pravidel Wings of War I. světová: lodě plují pomocí karet a jednou za kolo na sebe mohou vystřelit, pokud mají nabito. Avšak dle mého, v pokročilých či úplných pravidlech Sails of Glory válcuje možnostmi a realističností Wings of War I. Zatím jsme hráli jen základní pravidla + změnu větru a úpravy plachet, ale to pravé ořechové nastane, až se přidají i různé druhy munice, tajné nabíjení, aktivity posádky, která se vzrůstajícím poškozením je snižována... a v neposlední řadě speciální poškození lodí. Na zvážení je i boarding plavidel.

    Při porovnání s pravidly Kiss Me, Hardy, které jsou již starší a osvědčené, vychází SoG jako pomalejší hra. V Kiss Me, Hardy se pohybujete po palcích, ke kterým přidáváte či ubíráte hod kostkou, podle toho jak jste natočen k větru. Zatáčky probíhají pomocí velkých koleček - čím větší loď tím větší kolečko. Při poškození plachet si na speciální kartě škrtáte jednotlivé díly plachet a tím přicházíte o rychlost po palcích. To samé poškození lodi, kde např. 74 dělová řadová plachetnice má 74 čtverečků, které vyškrtáváte a za každých 5 přijdete o jednu kostku. Zajímavé a reálné pravidlo je to, že při první střelbě boční salvou házíte o kostku navíc, protože první salva byla připravená a ty další už byly vždy o něco horší (únava posádky, kouř). Dále je zde možné z lodí vysadit čluny a zaútočit na soupeřovu loď / ostrov (home rulez). Lodě se aktivují taháním žetonů z hrnečku, stejně tak jejich střelba. Takže se může stát že proplujete kolem nepřátelské lodi a nemáte nabito. Na druhou stranu tip munice i stranu výstřelu si vybíráte až v momentě střelby - zde má daleko dokonalejší pravidla ve full verzi právě SoG. Také je u této hry potřeba daleko větší moře (min. 120x120), protože fregaty se mohou přesouvat opravdu rychle při dobrém větru.

    Nevýhoda Sails of Glory je ta, že díky novému měřítku 1:1000 máte k dispozici jen to co vydají oni... a nemáte např. žádné pirátské či obchodní lodě. S přimhouřením oka však lze použít i 1:1200.
    Za mě je Sails of Glory velká bomba. Díky tomu, že dva místní borci toho koupili kvanta a já mám nějaké ostrovy a pevnosti, můžeme hrát již od začátku velmi pěkné a variabilní bitvy.
    Doplní mě někdo hodnocením?

  29. #29

    Default

    Já jsem včera tu hru viděl poprvé, takže komentář začátečníka. Na rozdíl od Wog, které jsem pochopil po jedné hře, SoG bych ještě potřeboval dovysvětlit - doteď nechápu, jak se počítají životy. Je asi pravda, že ta hra je realističtější. Také je ale složitější. A připadá mi omezenější. Zatímco k letadlům se dají vymýšlet různé druhy misí a interakce s jinými zbraněmi, lodě jsou omezeny na bitvy s jinými loděmi či pevnostmi a možná nějakou výsadkovou operaci.

    Mechanismus, kdy loď postupným poškozováním ztrácí bojeschopnost je pěkný a realistický, u letadla se ale nedá dost dobře napodobit. Ne že by se tam nedala zavést další možná poškození. Když tak zavzpomínám, co všechno se mohlo stát v Chuck Yeager's Air Combat:
    - poškozená křidélka -> letadlo hůř manévruje; nasimulujeme vyřazením ostrých zatáček z balíčku
    - poškozené řízení -> letadlo samo od sebe mění změr; čas od času nahradíme plánovaný manévr náhodným
    - průstřel křídla -> zhorší se aerodynamické vlastnosti; třeba každý druhý manévr povinně stall?
    - průstřel nádrže; stanovíme fixní počet manévrů, po kterém se dá už jen jít na přistání
    - únik oleje; stanovíme fixní počet manévrů, po kterém se zadře motor a letadlo vzplane
    - poškozená hydraulika; letadlo nepřistane

    Jenže se obávám, že jejich zavedení by hru už příliš zkomplikovalo a zpomalilo.

  30. #30

    Default

    Zkusím dovysvětlit jednoduše, jak fungují ty životy.

    Mějme loď, která má odolnost 5 (číslo vedle siluety trupu):
    Name:  Ship card.jpg
Views: 326
Size:  165.0 KB

    Té potom náleží taková destička:
    Name:  Ship log.jpg
Views: 291
Size:  80.2 KB

    Dejme tomu, že jsi dostal 5 + 3 + 1 + 0.
    Když si nalížeš žetony zásahů, srovnáš je podle velikosti a začneš od největších. Pokud je tam číslo 5 a vyšší (je), rovnou jej položíš na první zcela volný čtvereček, který je tak zcela vyřazen ze hry.
    Potom pokračuješ k nižším číslům. Číslo 3 nestačí na celý čtvereček, proto jej položíš na další volné políčko společně s číslem 1 (dohromady 4). Toto políčko se ještě nepočítá jako zničené, ale nesmíš používat jeho děla (můžeš tedy mít na konci loď, která ještě tak tak pluje, ale už nemůže střílet). Příští kolo budeš tedy střílet 3-5-4.
    Další kolo si lízneš 3 + 3 + 2 + 0. Opět srovnáš dle velikosti. Nic není 5 a vyšší, tedy vezmeš 3 a položíš ji na již načaté políčko. Kombinace 3+2 ti pak rozbije celé další políčko, proto budeš pak střílet už jen 3-5-3.

    Je to takhle jasnější?

  31. #31

    Default

    Jo a ještě k typům misí - kromě různých vylodění, odvážení špionů z ostrova, eskortám či lámání blokád mi přijde, že tu docela dobře funguje systém resurekce. Typicky že se začně s malými loděmi a postupuje se k velkým.
    Obecně vnímám Sails of Glory jako náročnější hru, kde se musí hlídat víc věcí než u vyloženě jednoduchých WoG.

  32. #32

    Default

    Quote Originally Posted by Dan-Sam View Post
    Je to takhle jasnější?
    Takhle nějak jsem si to představoval, ale pak mi bylo řečeno, že někdy se ty žetony přeuspořádají, a pak už jsem se nechytil ;-)

    Ještě k tomu odvážení špionů a vyloďování - má ta hra nějaké čluny, nebo obecně malá plavidla? Veslice, joly...

  33. #33

    Default

    Co vím, tam jen šalupy a to je na člun už dost velká potvora

  34. #34

    Default

    Jinak dnes hrajeme od 16:00 hodin v rámci výpomoci Láďovi s příměstským táborem pro děti. Bereme WWI a kdyby se někdo chtěl posléze přidat, chtěli bychom tam ještě chvíli zůstat.

  35. #35

    Default

    S Ladou jsme domlouvali ze by nas nechal hrat do vecera tento ctvrtek.
    Tak bychom mohli dat ww2.
    Kdo dorazi?

  36. #36

    Default

    My Hradiláci dojdem všichni.Vezmeme tedy WW II.

  37. #37

  38. #38

    Default

    Předpokládám, že přijdu.

  39. #39

    Default

    Tak včera to bylo velice výživný. Připojil se jeden tatínek se synem, které nalákala Láďova inzerce na stránkách. Tím pádem jsem hráli v šesti.
    Nejprve jsem za cenu těžkých ztrát čtyř německých stíhačů sestřelili jeden Lancaster. Zejména Lukáš rozdával se svým Mustangem opravdu ostrá trojbéčka a zaznamenal tři sestřely.
    Pak jsme se utkali v pestrém a pohledném dogfightu nad Maltou. Italové v jednu chvíli měli mírnou převahu a vedli na sestřely 2:1. Ale pak nás štěstí opustilo, dalšího vítězství jsme nedokázali dosáhnout a prohráli na sestřelená letadla 2:4.

    A tak už se těším kdy příště?
    Což takhle pondělí 19.9. nebo 26.9.?

  40. #40

    Default

    Je mi líto, ale pondělky se mi teď moc nehodí.

  41. #41

    Default

    To je škoda. Zase brzy domluvíme nějaký čtvrtek.

    S Láďou je domluvené pondělí 26.9.
    Chce to dát zase i na stránky.
    Počítáme s WW I.

  42. #42

    Default

    Pripominam pondeli!
    Ja bych mel dorazit s Vojtikem. A chci tam byt tak od pul sesty. Kdyby dorazil nekdo na Ladovu pozvanku tak abychom v sest uz mohli hrat. A taky s ohldem ja to ze s Vojtou to nebudu moct tahnout moc do noci.
    Pro zacatek bych dal hon na velky bombarder.

  43. #43

    Default

    Ahoj. Budete hrát 10.10. ? Budu s největší pravděpodobností v Praze, tak bych se na vás došel podívat a něco se naučit.

  44. #44

    Default

    My nedorazíme.Vzhledem k odjezdu na chalupu nestíháme.Příští týden už by to šlo.Zdravíme všechny.Láďa má už nová letadla WW I. tak půjdeme i nakupovat.

  45. #45

    Default

    Já bych chtěl dorazit, ale asi spíš až na osmou.

  46. #46

    Default

    Tak ted nevim jestli Dan se Zdenkem reaguji na dnesek nebo na navrh na desateho.
    Dneska u Ladi urcite budu. Slibil jsem to jak Vojtikovi tak Ladovi, ktery to vyvesil jako upoutavku na web.
    Desateho by se mi taky melo hodit. Bylo by fajn vyuzit takove vyjimecne prilezitosti a potkat se nazivo.

  47. #47

    Default

    Tak domluveno další hraní na pondělí desátého.
    U příležitosti návštěvy z daleké Moravy - aspoň doufám - to bude opět WWI.
    Upoutávka zde:
    http://www.svet-deskovych-her.cz/herna/kalendar/745

  48. #48

    Default

    Super. Budu tam. Mám si vzít letadla, nebo bude něco na půjčení ? A počítejte s tím že se budu teprve učit pravidla.

  49. #49

    Default

    Letadel bude dost. Leda by ses chtel pochlubit nejakym vytvorem, tak se radi podivame nazivo

  50. #50

    Default

    V pondělí dojdeme a vezmeme WWI.

Page 1 of 2 12 LastLast


Similar Missions

  1. Hraní v první polovině roku 2016
    By BroukPytlik in forum Czechoslovak Wing
    Replies: 98
    Last Post: 06-14-2016, 05:01
  2. Hraní v druhé polovině roku 2015
    By Honza in forum Czechoslovak Wing
    Replies: 204
    Last Post: 01-10-2016, 09:55
  3. Hraní v druhé polovině roku 2014
    By Dan-Sam in forum Czechoslovak Wing
    Replies: 94
    Last Post: 12-24-2014, 09:21
  4. Hraní v 2. polovině roku 2013
    By Lino22 in forum Czechoslovak Wing
    Replies: 153
    Last Post: 01-06-2014, 23:50
  5. Hraní v 1. polovině roku 2013
    By Dan-Sam in forum Czechoslovak Wing
    Replies: 294
    Last Post: 07-09-2013, 07:21

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may edit your posts
  •