Ares Games
Results 1 to 12 of 12

Thread: Plánování manévrů Me262

  1. #1

    Default Plánování manévrů Me262

    Dneska ráno mě napadlo, že by se v případě superrychlejch letadel daly plánovat dva velký manévry na sebe, který by představovaly jeden dlouhej manévr. Pak by se napojily: letadlo > horní karta -> spodní karta -> letadlo.

    Name:  me262.jpg
Views: 120
Size:  103.4 KB

    - byla by jedna rychlost pro každou dvojkartu (jako normálně), takže by se muselo dávat pozor na sekvenční manévry, ale jde to
    - dva prudký manévry v rámci dvojkarty by se asi nesměly, nevim
    Last edited by Honza; 08-11-2015 at 22:42.

  2. #2

    Default

    Tohle můžem vyzkoušet příště. B-17 + 2-3 Mustangy s resurekcí proti 2 x Me262 bez resurekce. Nebo tak nějak.

  3. #3

    Default

    Z jinýho soudku:
    Andy přišel s velmi zajímavym nápadem (mam dojem, že si to ani neuvědomuje) - riskování + penalta v podobě zásahovýho tokenu. Letadlo provede záměrně nepovolenej manévr a kompenzuje to líznutim krutý penalty - třeba béčka + počítáme speciální poškození. Tim by se dalo nasimulovat přehřívání motorů Me262 při zrychlování (plame, motor a kouř by byl plamen). Je to obecně prvek, kterej jde skvěle s duchem hry a přináší faktor "push on your luck", kterej tam dotedka nebyl. Myslym, že jsem neslyšel lepší inovaci.

    Příklad: na konci sekvence Immelmana dáte místo rovinky záměrně zatáčku a vezmete si 2xB s případnym obrázkem...
    Last edited by Honza; 08-13-2015 at 13:12.

  4. #4

    Default

    Tak zpět k Me262. Včera se mi podařilo udělat při výpočtu klasickou chybu a totiž, že jsem tam nezapočítal podstavec letadla. Neboli vezmeme-li nejrychlejší rychlou rovnou, která má 6 cm, přidáme podstavec 6.7 cm, max. rychlost těhle letadel 560-600 km/h a konečně max. rychlost Me 262 jako 870 km/h, vyjde nám délka rovinky 11.7-13 cm.
    Tim pádem se nabízí dvě rychlé rovinky 6 cm. To by velmi ulehčilo simulaci, protože by šel použít jakejkoli balík s rychlou rovnou právě 6 cm a těch je dost.
    Plánovaly by se pak buď dva pomalý nebo dva rychlý manévry jako jeden.
    Jedinej problém je vyvarovat se skládání zatáček. Pomůže tomu nějakej balík, kterej má maximálně třicítku, neboli složenou šedesátku - je to Me 110? (mam to všechno u Ládínka).
    Last edited by Honza; 08-16-2015 at 12:47.

  5. #5

    Default

    A to bys udelal balicek manevru ze dvou 110 dohromady? Jinak by tam nebylo dost za tacek aby se mohl tocit dvakrat po sobe. Nebo by se planoval jakykoliv manevr plus jedna rovinka?
    Ale zaklad zni dobre. Protoze je to jeddnoduche vyuziti normalnich karet.

  6. #6

    Default

    Heleď klidně, dva dohromady ať je tam dost rovinek a zatáček. Já myslim, že plánovat vždycky jednu rovinku je svazující.
    Jen myslim, že tyhle omezení by mohly bejt užitečný:
    - ta dvojkarta musí mýt stejný rychlosti - jinak by žetony rychlosti neměly moc cenu
    - nesměj tam bejt dva prudký manévry - nebo jo, ale s tvrdym postihem - třeba 2xB s obrázkem, kde kouř je oheň a motor je navrch oheň - to je taková radikální věc, co je potřeba vyzkoušet ... jim prostě začaly hořet motory když se na to šláplo a když se moc brzdilo myslim ...
    - zatáčky dohromady musej dát maximálně 60 stupňu - pak lze použít prakticky jakejkoliv balík s 6cm rychlou rovinkou

    Stoupání asi 2. Nevim, možná i 1, tady nemam naprosto představu.
    Last edited by Honza; 08-16-2015 at 12:48.

  7. #7

    Default

    Možná by stálo za to poslat proti Me 262 spíš dvě B-17, panč čtyři déčka jsou čtyři déčka . Ona se tam minimálně jedna B-17 moc dlouho neohřeje.
    Taky by možná pomohly 3 podložky + 3x B-17. Možná
    Last edited by Honza; 08-17-2015 at 02:31.

  8. #8

    Default

    Tak dneska večer jsme to dost otestovali. A funguje to parádně.
    Docela zajímavé efekty ukázala stoupavost 1, kterou jsme jí přisoudili.
    Tedy systém jsme zvolili takový, že Me 262 měla manévry E, ale každý manévr si prodloužila o jednu rovinku ve vysoký rychlosti. A to bez ohledu na aktuální rychlost. Podle rychlosti se řídil jenom ten druhý manévr.
    Zasloužila by si, aby v pomalé rychlosti se manévr prodlužoval o rovinku pomalou a ve vysoké rychlosti o dlouhou. To by jí dávalo více možností.
    Taky musím říct, že jsme hráli na mém stole, který je jen 85cm široký, tedy užší než podložka a to jí taky nesvědčí.
    Takže někdy příště bych to rád zkusil na dvou až třech podložkách a s tou úpravou pomalé rychlosti.
    A jestli se někdy sejdeme, abychom poslali formaci tří B-17 a proti ní pár Vlaštovek s podporou Fokoušů, tak to bude velkolepé.

  9. #9

    Default

    Po dvou misich s Me.262 bych jeste vyzkousel, zda by nemohl pilot hrat rovinku i jako druhy z manevru. Takhle to jde, ale projevuje se stara bolest WGS - jeden spatny manevr a uz to nedozenes...

  10. #10

    Default

    Já si pořád myslim, že ten systém s jednou rovinkou je:
    - herně svazující
    - neni nutnej ani z hlediska simulace reality
    - dělá sekvenční manévry šíleně neohrabaný (rovinka+rovinka > rovinka+otočka > rovinka+rovinka)
    - Navrch dávat rychlou rovinku před/za manévr skoro smazává rozdíl mezi rychlostma

    Právě síla Me262 by měla bejt v tom, že dožene koho chce a ne, že jí Immelman odnese na druhou stranu podložky, popřípadě mimo podložku.
    Zkusil bych dva libovolný manévry stený rychlosti s omezenim - zatáčka dohromady max 60 a nesměj bejt oba prudký. Vemte si, že Me262 měla sice horší točivost než Mustang, ale šedesátka ze dvou třicítek je mnohem delší než šedesátka u Mustangu, takže je herně neohrabanější.
    Navrch sekvenční manévry jako Immelman budou silnou stránkou protože budou krátký (nebudou prokládaný rovinkama).
    Stoupavost 1 se mi líbí, to je nebojácnej přístup
    Už se těšim až si to zahraju.
    Last edited by Honza; 08-18-2015 at 22:42.

  11. #11

    Default

    Problém je v tom, že žádný letadlo WWII kromě dvouplošníků nemá možnost v jednom manévru udělat 60stupnu zatáčku, ale jen 30 nebo 45. Takže dvě zatáčky naráz se mi ani trochu nelíbí.
    Ale zrovna k obratu by se ta rovinka asi hrát nemusela. Jenomže taková výjimka to už dělá trochu míň přehledný.

  12. #12

    Default

    Jasně, tak se prostě v rámci jednoho dvojmanévru bude moct zahrát v součtu maximálně 30-45° zatáčka Tady se omlouvám, mam letadla u Ládi, takže jsem trochu vařil z vody. Tim pádem bude ten další manévr rovinka, stall nebo esíčko nebo to budou dvě patnáctky, jestli něco takovýho existuje...
    Last edited by Honza; 08-19-2015 at 23:39.



Similar Missions

  1. Pásky na balíčky manévrů a všeho ostatního
    By Dan-Sam in forum Czechoslovak Wing
    Replies: 113
    Last Post: 08-01-2016, 04:32
  2. WGSF 1/200 Me262 Schwalbe
    By Thomatchef in forum Hobby Room
    Replies: 34
    Last Post: 04-13-2014, 11:01
  3. Help needed!! I need 1/200 Me262's
    By Thomatchef in forum WGS: General Discussions
    Replies: 14
    Last Post: 01-29-2014, 22:46

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may edit your posts
  •