Ares Games
Page 2 of 5 FirstFirst 12345 LastLast
Results 51 to 100 of 205

Thread: Hraní v druhé polovině roku 2015

  1. #51

    Default

    Já mám doma pár letadel, zakoupených kdysi v Černém šejdíři... avšak ke hře potřebuju i nějaký starter že? Jaký a kde mám vybrat? Doufal jsem, že seženu něco jako: pravidla, žetony, karty, mapa, dvě letadla dohromady v jedné krabici. Našel jsem pouze drahou krabici s 4 letadly a pak taky relativně drahou krabici jen s kartami a podložkami. Nejraději bych si zakoupil něco bazarového z druhé ruky, ale kde to sehnat...

    Jinak znám minimálně dva další hráče, co letadla mají, ale nehrají, protože si myslí, že už to dávno skončilo. Chodí ale jen do Mephitu a na Vyšehrad, takže by se po dohodě jednou muselo zahrát tam.

  2. #52

    Default

    Musis koupit tu krabici - RAP. Nebo zkusit za laciny peniz poridit karetni sety jeste z doby, kdy to bylo Wings of War. Pripadne se ponorit do tmavych vod a upiratit si to. Pokud jsi nekde videl set se 4 letadly, doporucuji zakoupit, uz se dnes neda sehnat a je to asi nejlepsi cesta. Ale chapu, ze i tak dost draha.
    V Mephitu je problem s prostorem - je to tam vcelku male, ale hlavne dost obsazene.

  3. #53

    Default

    KUBAJS:
    Nadšení je poměrně veliké, z vícero důvodů:
    - jsem happy, že jsem vůbec našel někoho, kdo to stále hraje! (Na hofylandu mi odepisovali, že už to nehrají, nemají čas)
    - modely jsou hezké a sám bych je takto pěkně nenabarvil
    - počáteční investice není nijak vysoká, teoreticky stačí dvě letadla a herní pomůcky
    - z hlavy jde vymyslet mraky různých scénářů, nejen pouhá vyvražďovačka
    - máte k dispozici pěkné mapy, dokonce prý i balóny
    - je to jedna z mála her, kde nemusíte hrát jen 1 vs 1, ale klidně 3 vs 2 na jednom stole
    = A nakonec mám jednu špatnou zkušenost, s investicí do her. Jeden člověk vymyslel nová realistická druhoválečná pravidla, ke kterým jsme začali shánět armádu v měřítku 1/144. Nacpali jsme do ní desítky tisíc, avšak ten člověk po 5 letech začal hrát tři další hry a tím původní hra zkrachovala. Doma se mi práší na zbytečnou armádu a na zázrak se mi čekat nechce.

    Nadšení je tedy oprávněné, jen mi musíte pomoci sehnat ty základní pomůcky pro hru.
    Last edited by Max_cz; 09-23-2015 at 05:45. Reason: Poslal jsem dvakrát to samé.

  4. #54

    Default

    Na 6.10. Mam domluveny dalsi dva skoro-novacky. Se Zdenkem jsem si volal a meli by dorazot vsichni tri. Tak by to mohla byt celkem vetsi akce.
    Mame se na co tesit.

  5. #55

    Default

    Ahoj Maxi!Pokud máš možnost sehnat kolekci se čtyřmi letadly tak neváhej,pro začátek je ideální a pokud se její cena moc neliší od té původní prodejní okolo 1100 Kč ber.Nebo bys musel koupit Rules and Accessories pack jak Ti radí i Dan.Ve Světě deskových her už mají poslední kus!Když budeš hrát s námi my vše potřebné máme a tak Ti stačí pouze letadla a i ty ti můžeme na hru půjčit.Pokud dojdeš toho 6.10. na naše hraní už v novém Světě deskových her tam si vše zkusíš.Možnosti jsou velmi pestré.Souboje mezi letdly,útoky na bombardéry s doprovodem,průzkumné fotografické lety,nabírání agenta,útoky na balony a jejich ochrana.Pouze jedno varování.Hra je silně návyková.Ha!Ha!

  6. #56

    Default

    To já si 6.10. s letadýlky hrát nemůžu, protože zrovna poletím letadlem. Tak snad příště.

  7. #57

    Default

    Quote Originally Posted by Max_cz View Post
    Já mám doma pár letadel, zakoupených kdysi v Černém šejdíři... avšak ke hře potřebuju i nějaký starter že? Jaký a kde mám vybrat? Doufal jsem, že seženu něco jako: pravidla, žetony, karty, mapa, dvě letadla dohromady v jedné krabici. Našel jsem pouze drahou krabici s 4 letadly a pak taky relativně drahou krabici jen s kartami a podložkami. Nejraději bych si zakoupil něco bazarového z druhé ruky, ale kde to sehnat...

    Jinak znám minimálně dva další hráče, co letadla mají, ale nehrají, protože si myslí, že už to dávno skončilo. Chodí ale jen do Mephitu a na Vyšehrad, takže by se po dohodě jednou muselo zahrát tam.
    Petře, co bys řekl na tohle? Jasně, 50$ je dost, ale je to cesta k dřívějšímu DeLuxe setu.

  8. #58

    Default

    K tomu tak 40USD za poštovný + clo. Doporučuju koupit R&A pack u Ládínka + letadla tamtéž.
    http://www.svet-deskovych-her.cz/pro...cessories-pack

    Tady máš nějaký moje výtvory ke stažení
    http://ulozto.cz/xsH39upk/pravidla-pro-kamose-zip

    Tady jsou pravidla v češtině
    http://www.zatrolene-hry.cz/spolecen...071/k-stazeni/

  9. #59

    Default

    Pravidla elektronicky jsou prima, ale bez karet zasahu k nicemu. Koupit RAP v SDH bylo doporucovano od zacatku, tedy take nic noveho.
    Samozrejme, nejlevnejsi cesta ke kartam zasahu a zetonum (ktere jsou venkoncem nepotrebne nebo nahraditelne) vede skrz nakup karetni sady na eBayi.
    Opet narazime na absenci deluxe setu. To se budeme tocit jeste dlouho.

  10. #60

    Default

    Zdar,
    díky všem za rady. Nejlepší co jsem našel, byl Duel, kde jsou dvě letadla a prý i herní pomůcky. Ale poštovné z USA to vždycky kazí a s DPH na celnici ani nepočítám. Spíše do budoucna koupím v herně ty Accesories a vy se budete moci pochlubit, že jste udělali tržbu majiteli.

  11. #61

    Default

    Nerad bych kecal, ale mam dojem, ze v Duel Packu je jen balicek zasahu typu A, coz je dost nevyhoda. Nakup RAP je samozrejme kompletni reseni - tam je vse.

  12. #62

    Default

    Ono se to dá pořídit i tady:
    http://www.svet-her.cz/spolecenske-h...ack-4-letadla/

    V duel packu jsou jenom A-balíčky zásahů, jak píše Dan. A taky tam je jen zkrácená verze pravidel - ty jsou pak ke stažení zde:
    http://www.aresgames.eu/category/dow...of-glory-games

    A nebo to nech až se uvidíme...

  13. #63

    Default

    Mimochodem, Petře, chceš si proletět některé ze svých letadel? Řekni si, vymyslíme na to rovnou misi.

  14. #64

    Default

    Po pravdě, pokud v jediný večer přijdou najednou tři nováčci, tak nevím jestli se vůbec dá zahrát jakákoliv mise, krom výukové. Ani nevím jak dlouho průměrně trvá jeden letecký souboj 1 vs 1...

    Když se zamyslím, tak vysněný scénář by mohl být "Přepadení letiště".
    K letišti by se z výšky blížily dva přepadové letouny. Na letišti (vybaveném flakem a nějakým letištním vybavením), by stálo několik letounů v různém stádiu oprav. Obránci by museli nejprve s letouny vzlétat (možná i nahazovat motor), až potom nabírat výšku a bojovat. Nešlo by vzlétnout se vším najednou a některé letouny by na sobě měly již poškození. Není to žádný kompetitivní scénář, spíše simulace.

    Budu rád za nějaký váš popis odehraného scénáře, aby nováčci věděli jak ty scénáře vlastně fungují. Až podle toho se dá lépe napsat mise.
    (Určitě chci vyzkoušet svůj Roland C.II)

  15. #65

    Default

    Má někdo z vás i bombardér?

  16. #66

    Default

    Já jsem to napsal omylem do jinýho vlákna - Ládínek tam bude mít 6.10. Matta Leacocka (autor Pandemicu), což je poměrně silná atrakce. Doporučuju mu zavolat, poněvač je šance, že nebude místo.

    Max: jo máme hromadu bombardérů.

  17. #67

    Default

    Oho, to je velká celebrita!
    Brnknu mu a uvidíme.

  18. #68

    Default

    Honza má pravdu - volal jsem Láďovi a prý to v úterý nevypadá na volný stůl. Kdybychom ale hráli někde poblíž a jen se přišli podívat na nové prostory, tak by to prý šlo.

  19. #69

    Default

    Quote Originally Posted by Max_cz View Post
    Po pravdě, pokud v jediný večer přijdou najednou tři nováčci, tak nevím jestli se vůbec dá zahrát jakákoliv mise, krom výukové. Ani nevím jak dlouho průměrně trvá jeden letecký souboj 1 vs 1...

    Když se zamyslím, tak vysněný scénář by mohl být "Přepadení letiště".
    K letišti by se z výšky blížily dva přepadové letouny. Na letišti (vybaveném flakem a nějakým letištním vybavením), by stálo několik letounů v různém stádiu oprav. Obránci by museli nejprve s letouny vzlétat (možná i nahazovat motor), až potom nabírat výšku a bojovat. Nešlo by vzlétnout se vším najednou a některé letouny by na sobě měly již poškození. Není to žádný kompetitivní scénář, spíše simulace.

    Budu rád za nějaký váš popis odehraného scénáře, aby nováčci věděli jak ty scénáře vlastně fungují. Až podle toho se dá lépe napsat mise.
    (Určitě chci vyzkoušet svůj Roland C.II)
    Tři? Něco mi uniklo?
    Na každý pád se po první hře chytne každý a pak lze jakoby obtížnější úlohy svěřit někomu zkušenému. V tom problém není :-)
    Jak psal Honza - bombardéry máme a misi s Rolandem určitě také vymyslíme. Po první rozehrávací můžeme zkusit i to letiště

  20. #70

    Default

    Tak aby mě tu nebylo málo (čtyři příspěvky v řadě, už to asi fakt přeháním), tak jsem se dnes odpoledne zastavil na Kubánském náměstí. Bohužel, Láďu jsem nezastihnul, telefon měl vypnutý, takže jsem se dovnitř nepodíval. Skrz výlohu je ale vidět pěkný obchod s regály - zaujme i kolemjdoucího. Jestli jsou někde vzadu či jinde prostory na hraní, to nevím, nebylo to vidět.

  21. #71

    Default

    Quote Originally Posted by Dan-Sam View Post
    Honza má pravdu - volal jsem Láďovi a prý to v úterý nevypadá na volný stůl. Kdybychom ale hráli někde poblíž a jen se přišli podívat na nové prostory, tak by to prý šlo.
    Sakra. Toho jsem se bál. Inzerovanou akci jsem už taky zaznamenal, ale doufal jsem, že tam bude místo i pro nás s letadly.
    Napadají vás nějaké použitelné prostory?

    Quote Originally Posted by Dan-Sam View Post
    Tři? Něco mi uniklo?
    Na každý pád se po první hře chytne každý a pak lze jakoby obtížnější úlohy svěřit někomu zkušenému. V tom problém není :-)
    Navíc to nejsou úplný nováčci. Všichni už to někdy hráli.
    Jenom že se s námi nescházejí pravidelně - zatím

  22. #72

    Default

    Kamarádka bydlí nedaleko - hned pod Vinohradskou nemocnicí. Zkusím se jí zeptat na nějaké použitelné místo.

  23. #73

    Default

    Kamarádka bydlí nedaleko - hned pod Vinohradskou nemocnicí. Zkusím se jí zeptat na nějaké použitelné místo.

  24. #74

    Default

    Mám tam nedaleko taky kamaráda. Jednak mi dal tip na hospodu Stará kotelna a možná že se i přidá v úterý na hru.

  25. #75

    Default

    Já bych zkusil klidně Mephit, nebo i Ogří doupě. Pokud vím, nový SDH bude podobně velký jako ten původní, jen bez těch zadních místností, tj. cca o dva stoly méně.

    Chci se zeptat, neměl by někdo na prodej, výměnu letoun Fokker E.III? Je to můj nejoblíbenější letoun. Létal jsem s ním už kdysi v simulátoru Red Baron 1, který měl úžasnou kampaň. Co jsem koukal na pár svých letadel, tak mám spíše samá "moderní", patrně z nějaké ucelené série a tyhle první letouny vycházely až později.

  26. #76

    Default

    Já bych zkusil spíš tu Kotelnu. Hlavním důvodem je blízkost nového SDH - jednak bych tam chtěl zaskočit partnerce nechat podepsat její oblíbený Pandemic (já vím, já vím...), ale hlavně bych potřeboval udělat pár fotek, abychom věděli, zda tam můžeme mít na jaře WoG Prague Summer Con.
    To ale samozřejmě neznamená, že bych jinam nepřišel, bude-li panovat shoda.

  27. #77

    Default

    Já se shoduju s Danem.
    Do nového SDH se rozhodně chci jít podívat. A pro mě to zase asi tak na měsíc bude jediný večer, který na hry mám.
    Do Kotelny zavolám a zjistím jestli jsou tam nějaký oddělený stoly a případně udělám rezervaci.

    Quote Originally Posted by Max_cz View Post
    Chci se zeptat, neměl by někdo na prodej, výměnu letoun Fokker E.III? Je to můj nejoblíbenější letoun. Létal jsem s ním už kdysi v simulátoru Red Baron 1, který měl úžasnou kampaň. Co jsem koukal na pár svých letadel, tak mám spíše samá "moderní", patrně z nějaké ucelené série a tyhle první letouny vycházely až později.
    Našel jsem ho tady:
    http://www.svet-her.cz/spolecenske-h...-iii-buddecke/
    A tady:
    http://www.fantasyobchod.cz/wog-ww1-...ke-p-7897.html

    Nebo slepit a nabarvit model od Valomu:
    http://www.valom.net/

  28. #78

    Default

    Včera jsem byl v SDH hrát Eldritch Horror, Con tam bez problémů udělat pude. Herna je velká jako ta stará bez té zadní místnosti, obchod je větší.

  29. #79

    Default

    Skvělé zprávy! Díky za průzkum, přiznám se, že bych nerad dával Láďovi košem.
    Last edited by Dan-Sam; 10-03-2015 at 07:29. Reason: Oprava zkomoleného jména.

  30. #80

    Default

    Já se na hraní v hospodě moc necejtim, ale bude vás dost, takže v klidu.

  31. #81

    Default

    Omlouvám se v to úterý 6.10. nemohu.Až pak za týden.

  32. #82

    Default

    Pro nováčky: SDH připravují do nabídky combo pack http://www.svet-deskovych-her.cz/pro...pack-airplanes

  33. #83

    Default

    Na zitra jsem zamluvil stul v restauraci Stara kotelna od 18:30.
    Predtim budu chvili v SDH. Kdyby tam melo byt misto muzeme tam zustat a zavolam do kotelny ze bohuzel. Ale jinak mi slibili stul v oddelene mistnosti a melo by to byt v pohode.

  34. #84

    Default

    Prima, počítám s tím. Mám vzít i balóny? Asi by to chtělo, když budeme bez Láďovy podpory, co?

  35. #85

    Default

    Já svůj balón beru. Jeden. Ten mám v krabici s bombardéry, který určitě vzít chci.

  36. #86

    Default

    OK, vezmu tedy také vše. Jen...podložky už vážně neunesu

  37. #87

    Default

    V poho. Beru mojí mapu se zemí nikoho.

  38. #88

    Default

    A co si mají vzít nováčci s sebou?

  39. #89

    Default

    Dobrou náladu, letadla, která chtějí proletět, a drobné kapesné na občerstvení při debrifingu (každý sám sobě)
    Případně Pandemic, pokud půjdou nejdřív do SDH za autorem.

  40. #90

    Default

    Úterý bylo dost povedený, řekl bych. Dvě hry - jedna v šesti a druhá v sedmi hráčích. Fajn nálada.

    Jak jste na tom v dalších týdnech?

    Já příští týden ne, pak to není moc jisté a tak budu moct až kolem 28.10. tedy úterý 27. nebo čtvrtek 29.

  41. #91

    Default

    27. je u mne OK, 29. bohužel ne (kultura). Úterní hraní mě příjemně naladilo, rád se do toho zase pustím.
    Co ty, Petře?

  42. #92

    Default

    Tak já už po intervenci správce mohu taky psát, takže za mne to bylo v úterý super, rád se zůčastním, v úterý 27.10. nic nemám, takže za mne by to šlo ;-) Honza

  43. #93

  44. #94

    Default

    Ahoj Honzo. Super ze ses do toho s nami pustil.
    Ja bych do priste zkusil rozpracovat tu Petrovu myslenku na prepadeni letisre. Pripada mi to jako dobry namet na misi na Con.

  45. #95

    Default

    Ahoj,
    letecká bitva byla skvělá. Pobral jsem řadu zkušeností i pár věcí k hraní.
    Napsal bych i nějaký report, ale nevím jak se sem vkládají fotky a nemám to dobře nafocené, na všech fotkách je něčí Spad (nebo co to je) se zaseklým kulometem...
    Já mohu hrát i dříve než na konci měsíce, stačí mi to napsat sem, či do zpráv a můžu si s někým zahrát, kdo má ty karty poškození a pravítko. Vůbec jsem nečekal taková kvanta hráčů! Budu rád, když tuto hru opravdu rozjedeme.

  46. #96

    Default

    Já bych klidně mohl také teď v úterý (13.), třebas od 18:00. Tak doufám, že to bude šťastný den:-) Ale hrací desku a další vybavení ještě nemám, takže jsem závislý na někom, kdo má veškeré příslušenství.



    Quote Originally Posted by Max_cz View Post
    Ahoj,
    letecká bitva byla skvělá. Pobral jsem řadu zkušeností i pár věcí k hraní.
    Napsal bych i nějaký report, ale nevím jak se sem vkládají fotky a nemám to dobře nafocené, na všech fotkách je něčí Spad (nebo co to je) se zaseklým kulometem...
    Já mohu hrát i dříve než na konci měsíce, stačí mi to napsat sem, či do zpráv a můžu si s někým zahrát, kdo má ty karty poškození a pravítko. Vůbec jsem nečekal taková kvanta hráčů! Budu rád, když tuto hru opravdu rozjedeme.

  47. #97

  48. #98

    Default

    Takže bysme si teoreticky v úterý mohli zahrát, ale bez pomůcek jsme v kýblu
    Já si základní sadu hodlám pořídit, ale nebude to hned. Pokusím se sehnat jednu bazarovou.

  49. #99

    Default

    Je to OK, protože s tím zatím počítám. Navíc v obchodě jsou tyto pomůcky k zapůjčení Snad ještě...

  50. #100

    Default

    Tak super, pokud by nás bylo 4+, tak by to bylo fajn a už by se to dalo hrát v poho :-) Počkáme, až se někdo ozve, nebo se poptáš zkušených hráčů, třebas těch, co tam byli s námi nebo jiných? :-)


    Quote Originally Posted by Dan-Sam View Post
    Je to OK, protože s tím zatím počítám. Navíc v obchodě jsou tyto pomůcky k zapůjčení Snad ještě...

Page 2 of 5 FirstFirst 12345 LastLast


Similar Missions

  1. Hraní v první polovině roku 2015
    By Kubajs in forum Czechoslovak Wing
    Replies: 85
    Last Post: 06-12-2015, 04:43
  2. Hraní v druhé polovině roku 2014
    By Dan-Sam in forum Czechoslovak Wing
    Replies: 94
    Last Post: 12-24-2014, 09:21
  3. Hraní v první polovině roku 2014
    By Dan-Sam in forum Czechoslovak Wing
    Replies: 154
    Last Post: 06-24-2014, 05:52
  4. Hraní v 2. polovině roku 2013
    By Lino22 in forum Czechoslovak Wing
    Replies: 153
    Last Post: 01-06-2014, 23:50
  5. Hraní v 1. polovině roku 2013
    By Dan-Sam in forum Czechoslovak Wing
    Replies: 294
    Last Post: 07-09-2013, 07:21

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may edit your posts
  •