Ares Games
Results 1 to 20 of 20

Thread: Filmy s válečnou tématikou

  1. #1

    Default Filmy s válečnou tématikou

    V poslední době jsem viděl Aces High (Piloti na start), Blue Max a Von Richthofen and Brown.
    V tom prvním mě otravovali herci (hráli dobře, ale zrovna tyhle tři nemám moc rád) a SE5a s kosejma křídlama , druhej mě nebavil celej od A až do Z a kupodivu nejlíp mi zatím vychází "Von Richthofen and Brown". Je to sice celý nějak historicky špatně, jak od někoho kdo o tom kdysi něco slyšel, o letectví se nezajímal nikdy a pak o tom natočil dlouhometrážní film. Považte - Richta (kterej má minimálně metr devadesát a neni blond) nejdřív lítá na Fokkeru D.VII aby pak konečně dostal superstroj Dr.I., atd... ale neni to špatný, protože tu pěkně ukazuje jak se Angličani vykašlali na rytířství a snažili se Němce zabít jakkoliv to bylo možný - a to se nesetkávalo s pochopením jejich vlastních důstojníků a pro Němce to byl taky šok. Což je zajímavej střet, kvůli kterýmu to stojí za to vidět. A ty repliky a předělávky letadel tam vypadaj mnohem nějak líp než v těch prvních dvou, a souboje jsou docela richta.
    Last edited by Honza; 06-02-2015 at 07:39.

  2. #2

    Default

    Z WWI je ještě film Red Baron, zkritizovaný zde: http://en.wikipedia.org/wiki/The_Red...282008_film%29

  3. #3

    Default

    Jojo, na ten se chystám, jsou tam nějaký český herci, ..., Winklář
    Větší historický nepřesnosti než v VRaB tam už bejt nemůžou (leda, že by z Richty udělali třeba Poláka).

  4. #4

    Default

    Jestli prahnes po hledani historickych nepresnosti tak mesmis minout Rytire nebes (Fly boys)!

  5. #5

    Default

    Jo jo, na ten mám spadeno.

  6. #6

    Default

    Nevíte jak se jmenuje film o bombordérech, na začátku filmu říkají že si odlítají určitý počet náletů a pak domů, Je to o partě hochů co to právě protáhly o další misi a ta se jim stala osudnou. Nevíte někdo ?

  7. #7

    Default

    Memphiská kráska / Memphis Belle (1990)

  8. #8

    Default

    Negativni, v Memphis Belle splnili presne 25 a vratili se. Slavek bude myslet neco jineho. Trochu to pripomina Hlavu XXII, ale kdo vi.

  9. #9

    Default

    Film Aces High pokládám za nejlepší film o stíhačích IWW a i přes svoje léta brilantně dává na frak těm novým!Dopručuji dále filmy Ďáblové v oblacích/Dam Busters/1955 a Letka 633/633Squadron/1964.Pro odlehčení pak Báječní muži na létajících strojích/1965/.

  10. #10

    Default

    Dam Busters jsou vynikající film, kterej za ty léta neztratil nic ze svý síly.
    Letka 633 má vynikající hudbu (zvláště titulní melodie je parádní), jsou tam Mosquita a je to i docela ok film.

  11. #11

    Default

    O Mosquitech je ještě film Letka Moskytů/Mosquito Squadron/1969GB ,ale ten jsem dosud neviděl.Upoutávky na You Tube se mi docela líbí.Na ČSfd. mu dali padesát procent a kritizovali jeho nevěrohodnost.Zase ale na druhé straně letadla jsou tam vidět pěkně,kulky lítaj bomby bouchaj.Na věrohodnost máme přece dokumenty.No nedá mi to abych ještě nezmínil film Nebeští jezdci.Asi jsme ho už všichni několikrát viděli,ale tento skvost českého válečného filmu/podle mého nepřekonaný ani barevným Tmavomodrým světem/mi nikdy neomrzí!Ta úžasná atmosfera,životní role Jirky Hrzána a kombinace čb formátu filmu s reálnými záběry z něj dělá dílo naprosto ojedinělé.

  12. #12

    Default

    Jo a ještě jedna věc. Hlavní představitel již zesnulý Jiří Bednář si svojí roli Študenta později musel " odpracovat "ve filmu Vysoká modrá zeď rolí mladého politruka nastupujícího k útvaru Vyzbrojovaného MIG 15.Je zde i sestřel amerického letadla nad naším územím,které skvěle hraje L29 Delfín.

  13. #13

    Default

    Quote Originally Posted by Bumblebee View Post
    Zase ale na druhé straně letadla jsou tam vidět pěkně,kulky lítaj bomby bouchaj.Na věrohodnost máme přece dokumenty.
    Přesně tak. Hlavně, že se kouří z hlavně.
    Na Vysokou modrou zeď teprve sbírám síly. Předpokládám, že ještě rok koncentrace a kouknu na to.

  14. #14

    Default

    sice presne nevim, jaky je ucel tohoto vlakna, ale v nejakem starsim vlakne jsem zminoval tento prehled, kdyby to nekomu k necemu bylo:

    http://fanmovie.cz/valecnefilmy/lete...filmu-valecne/

  15. #15

    Default

    Účel jsi odhadl dobře. Dík

  16. #16

    Default

    Tak jsem viděl Flyboys a Mosquito Squadron. Flyboys je nádherně udělaný, ale docela dost zanesený Holywoodským klišé - jasně definovanej zlej hoch, nějaká ta láska, naštěstí všichni mluvěj anglicky, jak je ve Francii zvykem nebo si minimálně rychle naučej na úrovni lehké konverzace, ... ale minimálně začátek je ale výbornej a souboje taky. Jean Reno v životní vedlejší roli
    Hlavní problém je zvuk, kdy je podle současnejch Holywoodskejch standardů hovor min 3-6dB pod úrovní efektů a hudby, takže při mluvení zesilujeme a při soubojích stahujeme zvuk.

    Mosquito Squadron je taky dobrá, a i když je to film o poznání staršího typu, má docela netradiční hlavní zápletku, překvapivě dobře vymyšlenou vedlejší zápletku, nějaký to dilema, neni to moc dlouhý, střílí se tam a umírá. Proč ne. Bf109ky jsou tam ovšem zastoupený nějakejma legračníma letadýlkama průzkumnýho typu, lze vygooglit.
    Last edited by Honza; 06-21-2015 at 10:43.

  17. #17

    Default

    Mosquito sqadro zni dobre. Dik za tip.

  18. #18

    Default

    Na youtube jsem také našel britské seriály Wings a Piece of Cake, a novodobé ruské (při vyhledávání pište jména azbukou) Istrebítěli a Nočnyje Lastočki.

  19. #19

  20. #20

    Default

    Tak to je paráda. Díky za odkaz.

    Včera večer Prima ZOOM dávala první dva díly dokumentu První světová válka: Západní fronta - v originále ANZAC BATTLEFIELDS
    Pohled na západní frontu skze nasazení australských a novozélandských jednotek.
    Další díly ve čtvrtek 20.10.



Similar Missions

  1. VALE-----COLBATMAN.
    By gully_raker in forum Officer's Club
    Replies: 50
    Last Post: 07-06-2015, 14:28
  2. Ostatní hry s leteckou tématikou
    By Honza in forum Czechoslovak Wing
    Replies: 11
    Last Post: 10-15-2014, 13:32
  3. Filmy o letadlech 2. světové
    By cartas in forum Czechoslovak Wing
    Replies: 3
    Last Post: 04-27-2014, 00:57

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may edit your posts
  •