Ares Games
Results 1 to 11 of 11

Thread: Odbor pro zapracování připomínek, dojmů a postřehů

  1. #1

    Exclamation Odbor pro zapracování připomínek, dojmů a postřehů

    Na základě dnešní domluvy během zpětné vazby zakládám vlákno k plánování vy-víte-čeho ve formátu, na kterém jsme se shodli. Ty nejdůležitější postřehy se budu snažit vytahovat do tohoto příspěvku.

    První úkol: Postřehy ke zlepšení z tohoto víkendu.

  2. #2

    Default

    Pár postřehů co mě zatím napadly:

    Velení při misi:
    Je naprosto nezbytné, aby každé misi velel jeden hráč. Nemusí to být game master dané mise, ten bude mít alespoň čas řešit věci kolem mise samotné, spíše člověk, který ukočíruje dodržování časového plánu a hlavně - zjedná si pořádek, aby byly jasné fáze a nedocházelo k*hraní věcí pomíchaně (pohyb, střelba, kolize…). Měl by hlídat věci typu oheň, kouř, kolize a řídit přidělování karet poškození.

    Bodování:
    Musí být blbuvzdorně a přesně stanoveno bodování i věcí jež nejsou přímo cílem mise – mám-li za cíl zákop s*AA MG, ale sestřelím balón, je to sestřel? Jsou za to body? Pokud ne, proč ne? Někdo se na to totiž může ptát a zjistit to až v půlce mise taky není úplně dobré.

    Karty poškození:
    Musí být více balíčků, zejména u misí na dvou a více mapách. U misí na dvou mapách by to chtělo dva zdroje karet, u misí na třech či více mapách klidně čtyři.

    Počet hráčů:
    Mise by bylo dobré připravit, pokud je to možné, pro více variant počtu hráčů, ideální jsou samozřejmě mise s*otevřeným počtem hráčů. Bylo by dobré počet hráčů omezit, klidně dát dva stoly a na jednom volné hraní nebo nějakou generickou misi, aby si i hráči, kteří se do scénáře nevejdou, mohli zahrát a získat sestřely.

    Resurrection:
    Někde asi ano, ale jinak bych doporučil spíše to o čem jsme se bavili snad s Danem? Tedy další stůl s deathmatchem nebo nějakou generickou rychlou misí, kde si hráči sestřelení při hlavní misi mohou dále zahrát a eventuelně získat nějaký ten sestřel. Jen je otázkou, zda pak sestřelení v hlavní misi nebude mít za následek zisk příliš mnoha sestřelů v deathmatchi na stole pro volné hraní v porovnání s někým, kdo úspěšně splní hlavní misi, ale nebude tím pádem mít možnost soustředit se na sestřely.

  3. #3

    Default

    V reakci na Honzu:
    Jako velmi vhodné vidím vedle Gamemastera roli jeho asistenta. Ať už kvůli velení, nebo kvůli kontrolování střelby na druhé půlce stolu. Skoro vždy se při velké misi boje rozdělí.
    Dva zdroje zásahovek vidím taky jako nutnost.
    Ohledně vysvětlování pravidel se tluču mezi tím aby vysvětlování netrvalo moc dlouho a mezi tím, aby co nejvíc věcí bylo jasně daných. Ale nevím jak udělat zajímavou misi a přitom nemít stránku pravidel.
    Radši bych se učil pracovat s oživením než zavádět stůl s misí ad hoc. Pravděpodobně by tam chyběl rozumně schopný vedoucí hry. A hrát závěr partie od které všichni zúčastnění odejdou by se mi zrovna moc nelíbilo. Letos jsem to měl skoro dvakrát a bylo moc fajn, že tam aspoň někdo zůstal, kdo měl důvod se zajímat o výsledek.
    Připravené varianty pro počet hráčů cca od čtyř do deseti beru jako samozřejmost a chtělo by tento zvyk rozšířit i mezi ostatní.

    A ještě můj nápad:
    Udělat bloky delší i za cenu toho, že jich bude méně. Letos speciálně kachny, tanky a Bloody Eastern front utrpěly omezením časem. Samozřejmě za to mohl vždy skluz na začátku, ale i delší mezery by vůbec nevadily - na jídlo, na focení, na repainty, na představení bodování a cen...
    Pestrost můžeme nahradit tím, že bychom ve několika blocích zkusili tři stoly s misemi pro menší počet.
    S ohledem na Honzu a Jelenu a potenciálně třeba někoho dalšího by asi bylo fér v každém bloku mít připravenou misi WWI i WWII.

    A ještě jedno pravidlo - jeden člověk by měl připravovat maximálně dvě mise za celý Con. Vypadá to, že už je nás hodně, kteří se chceme realizovat.

  4. #4

    Default

    A ještě tohle
    https://www.youtube.com/watch?v=NU4e50fERiY
    to mě vážně láká ke zpracování do mise.

  5. #5

    Default

    Hele, nezlobte se, ale já to opravdu musím říct.

    Časový plán:
    Chodit včas, začínat včas, končit včas. Víc netřeba dodávat.

  6. #6

    Default

    Také přidám pár věcí co mě napadlo

    Určit datum do kdy by se měly ohlásit mise na con.
    Vytvořit speciální vlákno s misemi pouze pro nadcházející con, kde by byl jejich stručný popis (hlavní cíle mise, speciální pravidla, použitá letadla a další)
    Každý účastník by se pak mohl s misemi částečně seznámil ještě před conem,
    Usnadnilo by to jejich výběr a snad i částečně ulehčilo vysvětlení pravidel.

  7. #7

    Default

    Seznam misi dopredu byl uz letos a tam, kde existoval report z jejich testovani, byl dokonce proklikavaci primo na report. Kdo chtel ( a autor mise mu to umoznil), mohl se s misi seznamit jeste pred Conem. Viz prvni post vlakna Prague Summer Con 2015 v Officers Club.
    Samozrejme, to, ze nekteri GM report nesepsali, je uz vec jina.

    S ohlasenim pevneho data souhlasim.

  8. #8

    Default

    Tak za mě:
    1) Oživení určitě ano, protože ty mise jsou fakt zajímavý a asi by mě naštvalo jít po první explozi od stolu
    2) Delší mise i na úkor jejich počtu - třeba ta Eastern front si fakt zasloužila delší čas
    3) Gamemaster - líbilo se mi Danovo cinkání na sklenici u první sobotní WW2 mise. Jednak nemusí gamemaster řvát a jednak to je tak jiný zvuk, že ho zachytí i ti kdo zrovna řvou.

  9. #9

    Default

    Rád bych trochu doplnil svůj předchozí příspěvek

    Vlákno založené pouze pro mise na con by mohlo zároveň sloužit k přihlášení misí.
    Ti kteří by chtěly na conu svou misi, by ji sem do stanoveného data mohly přihlásit.
    Podmínkou přihlášení mise, by bylo i dodání jejího stručného popisu.
    Na vláknu conu 2016 by se mohl umísti na jeho úvodní stranu odkaz na toto vlákno, aby byl všem přístupný.
    Podrobnější popis by se pak mohl přiřadit na hlavní stranu conu 2016 stejně jako tomu bylo na conu letošním .

  10. #10

    Default

    Quote Originally Posted by cartas View Post
    ...
    3) Gamemaster - líbilo se mi Danovo cinkání na sklenici u první sobotní WW2 mise. Jednak nemusí gamemaster řvát a jednak to je tak jiný zvuk, že ho zachytí i ti kdo zrovna řvou.
    Tohle má ještě starší historii z loňského Conu - to jsme používali takové to cinkátko, co je na recepcích (a tuším u hry Cink). Zkoušel jsem ho těsně před misí najít, ale nechtěl jsem otravovat Láďu, takže nakonec jen sklenice. Ale je fajn, že to zaznělo - příště budeme počítat rovnou se dvěma od začátku.

  11. #11

    Default

    Nadhodil jsem otázku délky misí do oficiálního vlákna, tak uvidíme, co z toho vypadne. Záměrně jsem se snažil nenavádět, ostatně koukněte sami.

    Oživení tématu by mohlo minimáln probudit Nemanju z pasivity.



Similar Missions

  1. My 1,500 post
    By Doug in forum Officer's Club
    Replies: 20
    Last Post: 01-14-2013, 16:16
  2. 500 post!!!
    By john snelling in forum Officer's Club
    Replies: 23
    Last Post: 04-17-2012, 02:35
  3. National: 2000 post!
    By Attila57 in forum Italian Wing
    Replies: 0
    Last Post: 11-10-2011, 04:55
  4. With this post....
    By Albert Ross in forum Officer's Club
    Replies: 16
    Last Post: 08-06-2011, 07:21

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may edit your posts
  •