Ares Games
Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 51 to 86 of 86

Thread: Hraní v první polovině roku 2015

  1. #51

    Default

    My s Lukášem ne.Klidně opět můžeme hrát tu jedničku.Třeba zase tu časovku.

  2. #52

    Default

    Takže v sobotu u Ládínka hraní: Zatim já, Zdeněk, Lukáš, Michal a Kubajs.
    Budu tam na druhou. Zdeněk bere WWI.

  3. #53

    Default

    Já si chci zahrát Lords of War a asi s sebou budu mít i rodinu. Tak nevím jestli mi na letadla vyjde čas. Uvidíme.

  4. #54

    Default

    V klidu, bude nás dost, přijdou možná i Viktorové.

  5. #55

    Wasp
    Guest


    Default

    Ahoj! tak už jsem také přihlášený. Všechny vas zdravím. Lukáš

  6. #56

  7. #57

    Default

    Tak konečně jsem se dostal k tomu se aspoň ve zkratce zmínit o tom, jak funguje ten bodovací systém ve třech. Úvodem jen ještě zmíním, že hrajeme na poměrně malém stolu (104x70 cm), takže občas bylo docela těsno... Hrálo se bez výšek, se speciálními poškozeními. Dali jsme tři hry - nejprve Hanriot, Snipe a Fokker DrI. Bohužel si ale hráč Fokkeru nevšiml toho, že nemá kompletní balík... a ještě se speciálně nebodovala střelba na point blank..., ale i tak to byla dobrá a vyrovnaná hra, vyhrál Snipe (15 bodů), druhý byl Hanriot (12) a poslední teda Fokker (10). Druhou hru jsme zkoušeli letadla s B-kulomety, a půlhodinový limit. Utkali se R-U Albatros D.II a "ruské" Nieuporty 21 a 23. Výsledek byl Nieuport 21 (18 b), Albatros (13 b) a Nieuport 23 (11 b). Třetí byl spíš "funny" experiment dvojsedadlák Pomilio PC s B/B kulomety, Spad XIII a Fokker D.VII, naprosto se ukázala převaha dvou kulometů - Pomilio skončil první s 26 body, pak byl Spad s 10 a Fokker se 4. KAždopádně zajímavé srovnání...
    Takže krom posledního experimentu vše vyrovnané hry, nestalo se, že by se dva spojili na jednoho, spíš jsme se snažili střílet po tom, co se pohne kolem zaměřovačů, stávalo se i to, že jsme v jedné fázi stříleli "dokolečka" - každý na jiného. Fungovalo to dobře, všichni se bavili, jediný problém občas byl s tím stolem a umísťovaním náhrady za sestřelené letadlo. Celkově můžu doporučit!

  8. #58

    Default

    Máš pravdu, dvousedadláky se do tohohle stylu hry nehodej, protože pro ně není problém soupeře zaměřit.
    Na druhou stranu tam má uplatnění bolševnickej Snipe jako třetí strana

  9. #59

    Default

    On to byl spíš jen pokus, jak to bude fungovat, ještě záměrně měl kámoš spíš dvousedadláka s menšími palebnými úhly (žádný Roland), horšími kulomety a pravidlem o mrtvém úhlu, zatímco já s druhým kámošem jsme měli ty nejlepší stíhače. A fakt to byl spíš experiment, naše třetí setkání, tak spíš jen tak zkoušíme všecko možné a jen tak z legrace A z "vědeckého" hlediska má člověk i nějaká "data" k posouzení četnosti palby dvousedadláku

  10. #60

    Default

    Díky za report.
    Jsem rád, že někdo potvrdil, naší domněnku "Tudy ne, pánové!"

    Mě se tento formát teď osvědčil i při hře s mým 5,5 letým klukem.
    Viditelně ho to bavilo víc, když viděl, že mu přibývají body. Hráli jsme ve čtyřech dva na dva a byl nadšenej když skončil celkově těsně druhej.

  11. #61

    Default

    Rádo se stalo, byť report je silné slovo
    Je fakt, že ten bodovací systém není tak frustrující, ať už na jednu (samý nulový damage) nebo na druhou stranu (výbuch a vysoká čísla). Svým způsobem ideální turnajový formát, eliminující někdy až vysokou míru náhody... Krásně se ta náhoda projevila při jedné hře jeden na jednoho, kdy jsem kámoše trochu víc poškodil palbou kulometů, zatímco já byl skoro v pořádku, aby vzápětí došlo ke srážce, která mu ubrala zbývající hitpointy a já bouchl Zábavný moment, ale být to kampaň, je to asi trochu k nasrání...

  12. #62

    Default

    To se dá ošetřit. Buď tak, že exploze úplně vyřadíš nebo tak, že vezmou vždy polovinu základního počtu hitpointů stroje. Tak to není vždy absolutně destruktivní.

  13. #63

    Default

    Pokud se někdy najde čas na nějaké kampaňování, tak to řešení s ubíráním poloviny hitpointů zní dobře...

  14. #64

    Default

    Tak co v úterý? Sejdeme se u Ládínka?

  15. #65

  16. #66

    Default

    Beru WWII. Bohužel zatím bez nových letadel. Nějak ne a ne najít čas udělat dekály.

    Doufám, že se připojí aspoň Zdeněk s Lukášem.

  17. #67

    Default

    Kluci jdou, berou WWI, takze bude moznost vybirat

  18. #68

    Default

    Ahoj.
    Tak co zítra? Rád bych vyzkoušel mou finskou misi

  19. #69

    Default

    Já jo, jak táta a Lukáš? Kubajs tušim byl pro taky, ale nevim.

  20. #70

    Default

    ... volal jsem Viktorům a Viktorové zavolaj Slávkovi.

  21. #71

    Default

    Já a Lukáš dojdeme taky.Donesu už všechny ty hrací desky a asi tam už necháme i letadla.Honzo odkud máme stáhnout ty karty na ty Zera?Asi bych je vzal najednou s Michalovými Finy.

  22. #72

    Default

    Zdeňku poslal jsem ti to v pdf mailem.

    Dík!

  23. #73

    Default

    Nebudete hrát v Praze v sobotu odpoledne ?

  24. #74

    Default

    No vzhledem k tomu, že to je termín Conu, tak určitě jo.

  25. #75

    Default

    Rád bych ukončil "afterConovou" pauzu. Sejdeme se nějak příští týden 1.-5.6.?

  26. #76

    Default

    No,měli bychom zase provětrat trochu křídla.Viděl bych to tak na ten úterek.S určitostí to upřesním v pondělí.Mluvím za sebe a Lukáše.Michal má zkouškové období.Byla by to jednička nebo dvojka?

  27. #77

    Default

    Jo, zkusim se utrhnout.

  28. #78

    Default

    Úterý OK.
    Rád bych začal testovat velký bombardéry. Ať už nádherně novou stříbrnou B-17 nebo Zeppelin Staaken zatím v karetní verzi.

  29. #79

    Default

    Tak máme tedy vzít FW190D a Me110 a na obranu Spity a Mustangy?Pokud máš vezmi i Lancastera.

  30. #80

    Default

    Fajn. Tak domluveno.

  31. #81

    Default

    Michal asi dojde nakonec s námi.

  32. #82

    Default

    Tak jsme s Michalem,Lukášem a Kubajsem v úterý provětrali jeho novou B17.Nejprve ji ochraňovali dva Mustangy proti třem FW 190D.Poté ji ochraňoval jeden Mustang a jedna čínská P40 proti jednomu Ki 84 a dvěma Ki 61.I když byla B 17 sestřelena v obou případech,bylo to vždy až po odbombardování a nebylo to vůbec jednoduché.Její palebná síla je značná.Určitě to musíme znovu zkusit a se dvěma by to bylo asi ještě zajímavější.Snad je Ládínek bude časem mít.Jinak už má tu novou serii s těmi perfektními hydroplány k prodeji!

  33. #83

    Default

    Tak to je skvělý, že jste B-17ky protáhli. Už se těšim až si s váma zase zahraju - plánejete hrát teďka v úterý?

  34. #84

    Default

    Dneska ani já ani kluci nestíháme.Snad za týden.A mohli by to být Japonci.

  35. #85

    Default

    Já taky ne, nestíhám práci. Přemejšlel jsem o sobotě ....

  36. #86

    Default

    Tak v sobotu nemůžu, hrajeme s kapelou na svatbě plný slováků od Košic. To bude riskantní operace samo o sobě.

Page 2 of 2 FirstFirst 12


Similar Missions

  1. British Columbia: GottaCon 2015 - 27 Feb - 2 Mar 2015
    By OldGuy59 in forum Canadian Wing
    Replies: 61
    Last Post: 08-03-2015, 13:03
  2. Hraní v druhé polovině roku 2014
    By Dan-Sam in forum Czechoslovak Wing
    Replies: 94
    Last Post: 12-24-2014, 09:21
  3. Hraní v první polovině roku 2014
    By Dan-Sam in forum Czechoslovak Wing
    Replies: 154
    Last Post: 06-24-2014, 05:52
  4. Hraní v 2. polovině roku 2013
    By Lino22 in forum Czechoslovak Wing
    Replies: 153
    Last Post: 01-06-2014, 23:50
  5. Hraní v 1. polovině roku 2013
    By Dan-Sam in forum Czechoslovak Wing
    Replies: 294
    Last Post: 07-09-2013, 07:21

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may edit your posts
  •