Ares Games
Results 1 to 4 of 4

Thread: Filmy o letadlech 2. světové

  1. #1

    Default Filmy o letadlech 2. světové

    Jaké filmy o letadlech 2. světové byste doporučili?

    Napadá mě
    Pearl Harbor
    Tmavomodrý svět
    Tora Tora Tora...

  2. #2

  3. #3

    Default

    První film, který mě utkvěl, je rozhodně Memphiská kráska. Měli jsme ho nahraný na VHS a pouštěl jsem si ho asi tak dvakrát až třikrát ročně.
    Za ním jsme měli ještě jeden film z druhé světové, u kterýho si nemůžu vzpomenout jak se jmenoval. Bylo to o motocyklovým závodníkovi, který trénoval speciální americkou jednotku, která pak se v Německu účastnila motocyklovýho závodu, ze kterýho se odpoutali a provedli nějaký atentát nebo co to bylo za diverzní akci.
    Nepoznáváte to někdo? Kazety už dávno vzali za své a tohle bych docela chtěl vidět znovu pro tu vzpomínku.

  4. #4

    DavidRejcha's Avatar
    Users Country Flag


    Name
    David Rejcha
    Location
    Moravskoslezský kraj
    Sorties Flown
    27
    Join Date
    Sep 2011

    Default

    Československý film Nebeští jezdci (1968) - klasika. Pojednává o působení našich letců u 311. bombardovací perutě. Posádka nejprve plní bombardovací mise nad Německem, potom provádí akce proti ponorkám. Ve filmu snad byla postavena dokonce replika welingtonu na bázi dopravního lisunova.

    Bitva o Británii (1969) dlouhý film s napínavým dějem. Pro účely filmařů měly být použity v roli Messerschmittů Bf 109E španělské odvozeniny, které se lišily pouze tvarem přídě - jiný motor.

    Red Tails (Červené ocasy 2012) - film o nasazení černošské perutě do bojů na západní frontě. Pěkné letecké souboje, zaměřeno také na obtíže, které museli zvládat barevní letci ze strany spojeneckého velení.



Similar Missions

  1. Informace o pilotech/letadlech
    By cartas in forum Czechoslovak Wing
    Replies: 33
    Last Post: 01-05-2015, 07:25
  2. kouř a plameny na letadlech
    By Kubajs in forum Czechoslovak Wing
    Replies: 6
    Last Post: 02-15-2013, 05:23

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may edit your posts
  •