Ares Games
Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 50 of 88

Thread: Koutek kutilů

  1. #1

    Default Koutek kutilů

    Kubajsi, nezkoušel jsi zalejt a vyhladit povrch polystyrénovejch modelů penetračním mlíkem? Teď mě to napadlo - je to poměrně hustý a tvrdne to solidně pokud si dobře pamatuju ...

  2. #2

    Default

    Ne, ne. Po neúspěšném pokusu s kašírováním jsem zvolil akrylátový tmel a sbrousil smirkem. Přes něj se barví výborně.

  3. #3

    Default

    Tak mlíko nefunguje. Teď jsem naředil akrylátovej tmel a natřel jsem na vzorek stoprocentní a ten ředěnej, tak uvidíme zejtra

  4. #4

    Default

    Co vlastně vyrábíš Honzo? Balonovou baráž nad Londýn?

  5. #5

    Default

    Jo, už to mám na stole hotový skoro 3 měsíce, jen jsem nemohl přijít na technologii povrchový úpravy. Nicméně dneska ráno jsem zjistil, že naředěnej akrylovej tmel funguje velmi dobře a pěkně zatírá póry a rejhy v polystyrenu. Kubajs mi to řikal dávno, ale já jsem nechtěl patlat na křidélka hustej tmel. Že se dá ředit vodou jsem si přečetl na internetu včera .

  6. #6

    Default

    Kubajsi, ten Akryl sice pekne kryje, ale zustava po zaschnuti prilis elastickej. Kdyz to chci prebrousit smirkem dela to supinky a strhava se to. Hadam, ze hledani povrchove upravy pokracuje. Zkusim asi nejakej lak.

  7. #7

    Default

    Já jsem patlal neředěnej a ani při broušení ani při barvení mi to žádný problémy nedělalo.

  8. #8

    Default

    A jakým smirkem jsi ten akryl brousil (typ a zrno)?

  9. #9

    Default

    Clipper uvěřejnil moc hezký návod:
    http://www.wingsofwar.org/forums/sho...ng-to-FW190A-s
    Jsem v silném pokušení to také vyzkoušet.

  10. #10

    Default

    Zrovna o tom psali v posledni II. svetove - nad,vychodni frontou litala D-cka minimalne (Soveti ale dokonce nejake ukoristili). Hlavne tam letaly A a "kratkonose" obecne. Po stazeni stihacich verzi A k obrane Rise pak Fw.190 plnili hlavne roli stihacich bombarderu a zacinali trpet znacnymi ztratami predevsim kvuli prichodu La-5 a La-7. Predchozi LaGG-1 a LaGG-3 si Fw.190 A sestrelovaly bez problemu.

  11. #11

    Default

    Verze A-3 by měla mít manévry H, životnost 17 (možná 18 stejně jako Déčko), stoupavost 3, dostup 13, střelbu ACCCC/CC
    Pro hru je to zajímavý tím, že je rozumně rychlý i obratný a přitom s ohromnou palebnou silou. Takže na sestřelování bombardérů nebo jako doprovod k transportním letounům by byl hodně užitečnej.
    A samozřejmě jak píšeš, velmi vhodnej na východní frontu - například i ke Stalingradu.

  12. #12

    Default

    Manévry H? Jaký letadlo je má?

  13. #13

    Default

    Quote Originally Posted by Honza View Post
    Manévry H? Jaký letadlo je má?
    Curtis P-40 Warhawk

  14. #14

    Default

    Ale FW190A byl mnohem rychlejší, ne?

  15. #15

    Default

    Máš pravdu. Problém je mimojiné v tom, že tabulka neoficiálních statistik je dneska ukrutně zastaralá, protože jí nikdo nerevidoval s ohledem na novou edici.
    Všiml jsem si nesrovnalosti v životnosti, ale rychlost jsem před tím nezkoumal.
    Jenže ono by to chtělo něco mezi celou dýlkou normální karty (A,B,E,F,G,H) a nejpomalejší velkou kartou (což je myslím právě Fw190 s manévry R) a to ještě nic takovýho nevyšlo. H bude rozhodně dobře hratelný.

  16. #16

    Default

    Já mám zato, že byl stejně rychlej jako Spit IX (někdy rychlejší, někdy pomalejší, záleží na vejšce - měl proti Spitu malý křídla), jen ostrý zatáčky prostě neměl tak ostrý (menší křídla). Použil bych Spití balík bez tý ostrý zatáčky, ale možná klidně i s ní.

  17. #17

    Default

    Dobrá rada do života: Nelikvidujte originákní obtisky - je s tím hroznýho s...crcání!

  18. #18

    Default

    Quote Originally Posted by Dan-Sam View Post
    Dobrá rada do života: Nelikvidujte originákní obtisky - je s tím hroznýho s...crcání!
    Nechapu. Ja jsem loupal obtisky uz na trech letadlech wwii od aresu a vzdycky to sli v pohode po kouskach jenon nehtem. Chvili to trva to jo. Ale vysledek je hodne dobry.

  19. #19

    Default

    Dan si udělá 10 dřepů. Maskované nebo uhlazené sprosté slovo je stále sprosté slovo (Jestřáb).

    Povolená ulevení:

    Himbajs
    Himbajs Šůvix
    U Jóviše
    U všech rohatých
    I můj ty Tondo
    I můj ty Tondo kolenatej

  20. #20

    Default

    Ale jo, ono to docela šlo. Když jsem loupal proužek na křídle, bylo to OK - tam jsem spokojený. Jenže pak přišlo kormidlo a ono je členitější a ne tak hladké. Budu se muset zastavit v mdelářských potřábách a koupit zelené abych retušoval - místy jsem se proškrábl až na kov. Ale to křídlo vypadá fajnově, to jo.
    Mimochodem, z meto****o - psychologického hlediska je dřepování za sprostá slova neefektivní

  21. #21

    Default

    Zomriem Místní korekce sprostých výrazů cenzuruje "m*e*t*o*d*i*c*k*e*h*o*"

  22. #22

    Default

    Andrzej prezentoval zajímavý způsob jak vylepšit Dewoitiny:
    http://www.wingsofwar.org/forums/sho...ewoitine-D-520
    Vzhledem k tomu, že ve Francii na Dewoitinách létali i Češi, je to jistě zajímavý nápad i pro naše národní barvy.
    Více o Dewoitinách a Češích za jejich kniplem zde: http://airwar.valka.cz/francie/d_520/index.php

  23. #23

    Default

    1) jak sundavate obtisky z letadel, ktera chtete premalovat (myslim z origo WoW modelu)?
    2) kde shanite nove obtisky v meritku 1/200?
    3) lakujete nejak modely po repaintu?
    Last edited by cartas; 06-30-2014 at 02:47.

  24. #24

    Default

    1) nehtem - zatím jsem to dělal jen na produkci Aresu, tak nevím jestli Nexus neměl případně odolnější lepidlo.
    2) tisknu na obtiskový papír
    3) zatím ne, ale chystám se na to
    Velké zkušenosti má Michal (BroukPytlik)

  25. #25

    Default

    ad2) na ten papír se to tiskne laserovkou a pak pouzije jako obycejne?
    ad3) máte nějaký tip na lak?
    4) používáte nějaké washe nebo jiné techniky po nabarvení?

  26. #26

    Default

    ad 3) v modelari jsme letadla vzdycky prefoukli obycejnym nabytkarskym lakem a souteze jsme vyhravali
    ad 4) letadla funguji trochu jinak nez figurky - obavam se, ze bys washem letadlo spis pohrbil (neodhadl bys odstin po uprave, neni zdaleka tak clenite jako figurka, takze by wash nemel pozadovanyefekt); naopak, relativne dobra je uprava "suchym stetcem", treba kdyz chces naznacit spinu za vyfuky, ale je treba byt precizni.

    Pochopitelne, je nutne zvazit spravnou miru uprav - neco na letadlech 1:200 nema smysl, neco ano.

  27. #27

    Default

    3) jsou papíry jak na laserovku tak i na inkoustovku. Ten papír pro ingoustovku se pak musí přelakovat a stejně se mi párkrá odmočili hrany. Takže nedoporučuju. Po tisku z ingoustovky se s tím už nic dělat nemusí - jen vystřihnout a aplikovat.

  28. #28

    Default

    kluci diky za info!

  29. #29

    Default

    1) jak (z ceho) delate homemade podstavce a pegy (nebo nejaky tycky) pro vlastni letadla (treba ty od Zvezdy)?
    2) origo pegy se daji sehnat v CR?

  30. #30

    DavidRejcha's Avatar
    Users Country Flag


    Name
    David Rejcha
    Location
    Moravskoslezský kraj
    Sorties Flown
    27
    Join Date
    Sep 2011

    Default

    Ahoj.
    1) Podstavce pro letadla lze vyrobit z plexi tloušťky 5mm (sehnatelné v lepších sklenářstvích), potom navrtat, vyrýt rýsovací jehlou palebné pole atd.
    2) Tyčky stojánků lze objednat zde: http://www.svet-deskovych-her.cz/sad...su-p-2302.html

  31. #31

    Default

    ad1) cim to plexi rezete?

  32. #32

    Default

    Já jsem podstavce udělal z plastové desky z Hornbachu (Myslim, že to označovali jako polystyren) a řezal jsem to ručně pilkou na železo. Následně zahladil pilníkem. střelecké úhly hoby nožem podle plechového pravítka. Žádná složitá technologie

  33. #33

    Default

    Tak Airco DH2 mělo draka z ocelovejch trubek s dřevěnejma vzpěrama.

  34. #34

    Default

    Zkusím si to zapamatovat. Díky za info.

  35. #35

    Default

    Materiál: Drát vypletený z lankového kabílku 0.5, 3 vodící očka z bužírky 0.3, gelové sekundové lepidlo, žiletkový nůž, pinzeta, stahovací kleště.

    Křídla provrtáme vrtáčkem 0.5mm, na vzpěru před kabinou nalepíme očko, protáhneme jím drátky, kápneme gelové sekundové lepidlo na drátky těsně vedle očka a zatáhneme to dovnitř očka. Necháme "pavouka" dobře zaschnout. Pak drátky protáhneme skrz křídlo, napneme co to dá (ano, praskají) a zespoda zakápneme lepidlem. Necháme dobře zaschnout. Nakonec přilepíme dvě očka na přední a zadní stranu podvozku, drátky protáhneme a opět zakápneme lepidlem.

    Až to budu dělat příště, nebudu už dělat drátky pod křídlem, pouze nad, pokud neseženu něco tenkého, co se netrhá
    Vynechal jsem drátky od přední hrany křídla na motor, poněvač je kovový a nešel mi navrtat - a tak tam mám "díru po kulce".
    Možná je dobrý nápad oškrabat motor nožem, protože motor má být kovový nikoliv šedivý.

    Name:  fokkerEiii.jpg
Views: 338
Size:  173.8 KB

  36. #36

  37. #37

    Pedrojemivedro
    Guest


    Default

    Pěkné, pěkné... nezkoušel jsi použít vlasec (hnědý)?

    U poslední fotky mě napadá, že by to chtělo nějak zapracovat na pilotovi:-)

  38. #38

    Default

    Michal doporučoval punčochové vlákno. Jak je vlasec tlustý?

  39. #39

    Default

    Progres na kachně.

    Name:  ADH2-1.jpg
Views: 325
Size:  102.4 KB

    Name:  ADH2-2.jpg
Views: 379
Size:  119.2 KB

  40. #40

    Default

    To vypadá hodně dobře. Těším se, až jí uvidím na živo. A třeba v akci proti Zeppelinu.

  41. #41

    Default

    Tak určitě , Zeppelin půjde dolů v plamenech až kachna nasadí směs výbušné a zápalné munice.

  42. #42

    Default

    Fokker III v bolestném přerodu na Fokker IV.

    Name:  fokker3-4.jpg
Views: 301
Size:  98.7 KB

    U Airca DH.2 jsem klapky před posledním nátěrem zvýraznil mikrotužkou.

    Name:  airco-klapky.jpg
Views: 318
Size:  110.0 KB

  43. #43

    Default

    Fokker IV pomalu roste, pěkně po práci legraci.
    Name:  fokker-IV.jpg
Views: 346
Size:  164.6 KB

    Gilbertův Morane s opěrkou hlavy
    Name:  morane-gilbert_2.jpg
Views: 349
Size:  162.8 KB

    Name:  morane-gilbert.jpg
Views: 337
Size:  160.1 KB

  44. #44

    Default

    Pěkně ses do toho pustil. Jsem zvědavý na finální výsledky.

  45. #45

    Default

    Peter Pig v barvě. Ten na kraji, s bombou v ruce si ještě počká.

    Name:  peter-pig.jpg
Views: 308
Size:  176.3 KB

  46. #46

    Default

    Klasický doublepost.

  47. #47

    Default

    No tak to jóóó!

  48. #48

    Default

    Tlusťochovi jsem zaprasil letadlo. A pociťoval jsem vpravdě slovanské zadostiučinění, muhehehe.

    Name:  DVII-dirty_3.jpg
Views: 320
Size:  157.1 KB

    Name:  DVII-dirty_1.jpg
Views: 317
Size:  111.8 KB

    Name:  DVII-dirty_2.jpg
Views: 286
Size:  182.8 KB

  49. #49

    Default

    Tak ještě obtisky a hotovo.

    Name:  DH-2-moje.jpg
Views: 306
Size:  150.8 KB

  50. #50

    Default

    Name:  DH-2-moje3.jpg
Views: 280
Size:  194.0 KB

    Name:  DH-2-moje4.jpg
Views: 295
Size:  192.8 KB

    Name:  DH-2-moje2.jpg
Views: 264
Size:  137.1 KB
    Last edited by Honza; 12-02-2014 at 00:05.

Page 1 of 2 12 LastLast


Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may edit your posts
  •