Ares Games
Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 51 to 88 of 88

Thread: Koutek kutilů

  1. #51

    Default

    Objevil jsem velký zdroj pěkných obrázků letadel.
    Dá se tam najít celkem dost modelů u kterých jsou tři pohledy - z boku, z vrchu i ze spodu.
    Takže ideální zdroj podkladů nejen pro malování modelů, ale taky pro výrobu karet k nim. To jsem dlouho postrádal, protože jinde jsem našel jen boční pohledy.
    Přeji příjemné hodiny strávené brouzdáním zde:
    http://www.wardrawings.be/WW2/Files/Site.htm

  2. #52

    Default

    Moc hezká a obsáhlá stránka.
    Taky přihazuji jednu stránku http://mig3.sovietwarplanes.com/index.html#
    Je to nejobsáhlejší stránka o ruských letadlech co jsem viděl.
    Je tu množství dobových fotek a podrobně popsané zbarvení letadel v průběhu celé 2.války.
    Včetně barevných trojpohledů a podrobné popsaných barev a jejich srovnání s odstíny Humbrol

  3. #53

    Default

    Ještě jedna stránka tentokrát o Belgickém letectvu 1 a 2 války
    http://www.belgian-wings.be/Webpages..._1910_1918.htm
    Last edited by BroukPytlik; 01-12-2015 at 04:52.

  4. #54

    Default

    Quote Originally Posted by Kubajs View Post
    Objevil jsem velký zdroj pěkných obrázků letadel.
    Dá se tam najít celkem dost modelů u kterých jsou tři pohledy - z boku, z vrchu i ze spodu.
    Takže ideální zdroj podkladů nejen pro malování modelů, ale taky pro výrobu karet k nim. To jsem dlouho postrádal, protože jinde jsem našel jen boční pohledy.
    Přeji příjemné hodiny strávené brouzdáním zde:
    http://www.wardrawings.be/WW2/Files/Site.htm
    Kruci, mám sto chutí dojít si k Bílkovi koupit B-534 alespoň v 1:72...

  5. #55

    Default

    objevil jsem další stránku kde je obrovské množství zbarvení pro letadla 1. a 2. války http://wp.scn.ru/en/ww2/f

  6. #56

    Default

    Tak to se omlouvám za utajení informace. O těch vím už dlouho. Jenže mě tam vadilo, že tam jsou jen boční pohledy, takže z toho nejde udělat obrázek na kartu.

    Ale když už jsem měl kartu z WoW, tak jsem tam ten boční pohled našel, abych si ho mohl podle toho namalovat a udělat obtisky. Jako příklad můžu uvést bílý Tomahawk Khlobystova z Fire from the sky.

  7. #57

    Default

    Nemáte někdo zkušenosti s modelama od Valomu ? http://www.valom.net/modely_en.html
    Dají se někde v čr koupit podstavce?
    Nemáte někdo manévrovací na prodej balíček k Se5a a Fokerovi DVII ? Nebo aspoň naskenované?
    Objednal jsem si Se5a, Foker DVII a Foker Dr.I cena cca. 200,- za double sety ( + lepidlo a barvy ) což je super a můžu si po letech oprášit modelářské dovednosti
    A budu nechávat u kamaráda vypalovat plameny, dým atd. Měl by někdo o něco konkrétního zájem ?

  8. #58

    Default

    Jediný problém u valomu jsou kovové díly a drobné nepřesnosti ,které jsem objevil až při stavbě. U Fokeru byl problém s t tím ,že díry pro vzpěry na křídlech nejsou správně umístěné takže je nutné ty u horní plochy předělat. Pak byl problém se vzpěrou vedoucí od křídla k trupu. Je kratší takže nedosáhne tam kam by měla. Na lepení lozenginů na křídlo doporučuji použít roztoky na obtisky. Se5 jsem ještě nestavěl ,ale myslím že by měla být na stavbu jednodužší.

  9. #59

    Default

    Dým a plameny mám vyřešené. Ale hodily by se mi disky točících se vrtulí, kdybys měl možnost. A Michalovi možná taky, což?

  10. #60

    Default

    Krasavci od Valomu už jsou doma. Teď jak s nima naložit ?

    Fokker Dr.I - Jasta 7 - černý Joseph Jacobs a modrobílý August Raben
    Foker D VII - Jasta 4 - červený Ernst Udet a modrobílý Lt.Raesch ?
    RAF Se5a - 74 sqn. - Mannock a Roxburgh ( ale nemůžu najít nikde označení letadla tak to bude boj )

    Jak vyrábíte podstavec? Spodní plocha je vpoho ( plexi ) a z čeho nožičku?

  11. #61

    Default

    ... nožičku z jinýho letedla.

  12. #62

    Default

    Prý zas budou k mání balíčky sloupků po 50ks od Aresu.

  13. #63

    Default

    kdy, kde?

  14. #64

    Default

    - až je Ares zase vyprodukuje
    - v obchodech, kde se prodává WoG

    Jinak fabriky, co se zabejvaji plexisklem dělaji i plexi tyčky různejch délek a průměrů.

  15. #65

    Default

    Quote Originally Posted by Honza View Post
    - až je Ares zase vyprodukuje
    a oni to vyhlasili, ze to ted nekdy budou delat? Protoze ja uz to pres rok nemuzu sehnat

  16. #66

    Default

    Ares má na všechno dost času. Snad to bude, poněvač lidi to pochopitelně chtěji. Otázkou je nakolik chce Ares aby si lidi kupovali stojánky a montovali na ně letadla, co nejsou od Aresu. Já nevim. Uvidíme.

  17. #67

    Default

    První vlaštovka je na světě
    Fokker Dr.I Ltn. Joseph Jacobs, Jasta 7, Květen 1918
    Name:  DSC_0516.jpg
Views: 336
Size:  86.7 KBName:  DSC_0517.jpg
Views: 326
Size:  88.4 KB

  18. #68

  19. #69

    Default

    Fokker Dr.I Ltn. August Raben Jasta 7
    Name:  DSC_0518.jpg
Views: 339
Size:  80.2 KBName:  DSC_0519.jpg
Views: 319
Size:  83.4 KB
    A pokud by měl někdo zájem, tak mě zůstaly obtisky na Richthofeny ( Lothar i Manfred ). Kutilům věnuju.

  20. #70

  21. #71

    Default

    Mám 2 . VALOM totiž dělá všechny modely WWI v měřítku 1:144 jako Dual comba, takže budu mět 2 x Dr.I , 2 x D.VII a 2x S.E.5a

  22. #72

    Default

    Dneska jsem koupil v potřebách pro rybáře a další lenochy vlasec 0,1mm + napínací olůvko. Tak uvidíme jak se to hodí na vypínací lana.

  23. #73

    Default

    Přemejšlel jsem nad novým systémem skladováním letadel. Po zkušenostech s rozlamováním a slepováním modelů při předělávkách se domnívám, že centimetrový stěny z molitanu jsou přepych. Vezal jsem jen dva sloupky molitanu, přilepil na podložku (klidně tvrdou), mezi ně se zastrčil letadlo a molitan nahoře stáhnul miniaturní gumičkou. Takhle dostanu do krabice letadel mnohem víc.

    Name:  UCHYCENI-WEB.jpg
Views: 317
Size:  68.1 KB

  24. #74

    Default

    Ještě jeden nápad a asi lepší. Vzít kus plexiskla, navrtat tam díry pro kolíčky a ty tam vlepit. Na ně pak uchytit letadla v maximálně staženém tvaru. Letadla proti otáčení zafixovat molitanovými sloupky. Zapracuju na tom a dám vědět.

  25. #75

    Default

    Pátrání na webu bylo marné, ale i tak se zkusím zeptat... nevíte náhodou, jestli jsou u nás snadno k dostání obtisky pro prvoválečné taliány?

  26. #76

    Default

    Asi nejsnadnější bude si je vytisknout na bílý obtiskový arch a pak, ehm, vystřihnout (hurá, kolečka se přeci stříhají tak snadno...). Kubajs s tím má zkušenosti.

  27. #77

    Default

    No, asi si zkusím nejprv rozvzpomenout na mé wargaming léta a nakreslit ty kulaté terčíky od ruky, třeba to úplně nepokazím...

  28. #78

    Default

    Věci se daly do pohybu - v Bauhausu 4mm plexisklo 25x50cm, uříznout desku 19.1x25cm, navrtat dírky 2.3mm vrtáčkem, vlepit kolíčky a šup s tím do krabice od R&A Packu. 14 stíhaček + bombardér.

    Name:  mala-krabice.jpg
Views: 286
Size:  163.8 KB

    Pokračování příště.
    Last edited by Honza; 05-06-2015 at 12:52.

  29. #79

    Default

    Právě pracuju na RAF SE5a od Valomu a narazil jsem na pěkné stránky se spoustou obrázků nejen pro WWI. http://wp.scn.ru/en/ww1/f/532/9/3

  30. #80

    Default

    První pokus o SE5a od Valomu. Tady variantaod 85.sqn. RFC pilotovaná Williamem Bishopem . Pokud to budete někdy lepit, tak držím pěsti s kovovým kulometem na horním křídle ( já sem to nedal ) a doporučuju vytvořit si vlastní obtisky - originální jsou moc velké a nedrží ( asi je budu muset předělat ).

    Name:  20151018_114049.jpg
Views: 244
Size:  105.4 KBName:  20151018_114102.jpg
Views: 232
Size:  118.9 KB
    Attached Images   

  31. #81

    Default

    Dobrá práce! Moc hezký

  32. #82

    Default

    Ahoj. Tak jsem se pustil do druhého dual comba Fokkeru Dr.I od valomu. První dvojku jsem udělal od Jasta 7 a narazil jsem na problém že kromě Rabena a Jacobse ( fota zde ) nemůžu najít žádné jiné kamufláže. Nemáte náhodou někdo nějaký lepší zdroj kde bych našel další Fokkery od jasta 7. Pokud ne, tak jaká kamufláž Dr.I se vám líbí a nevíte že by ji v Čr někdo měl ? Děkuji.

  33. #83

    Default

    Odkaz na foto asi chybi. Jsem zvedavy
    Dival jsem se na wingspalette a war drawings a nikoho dalsiho jsem tam nenasel. Jine zdroje neznam. Tak drzim palce.

  34. #84

    Default

    Quote Originally Posted by Kubajs View Post
    Odkaz na foto asi chybi. Jsem zvedavy
    Dival jsem se na wingspalette a war drawings a nikoho dalsiho jsem tam nenasel. Jine zdroje neznam. Tak drzim palce.
    mrkni na příspěvky z 3.8.2015 a 3.10.2015.
    Tak udělám nějakou jinou jednotku která létala někde v sousedství.

  35. #85

    Default

    První jednoduchý repaint Snipa od 4SQN AFC . Ten modrý nos je pravděpodobně až z roku 1919, ale nedalo mě to

    Name:  20161117_205651.jpg
Views: 171
Size:  172.0 KBName:  20161117_205704.jpg
Views: 173
Size:  160.1 KB

  36. #86

    Default

    První jednoduchý repaint Snipa od 4SQN AFC . Ten modrý nos je pravděpodobně až z roku 1919, ale nedalo mě to

    Name:  20161117_205651.jpg
Views: 171
Size:  172.0 KBName:  20161117_205704.jpg
Views: 173
Size:  160.1 KB

  37. #87

    Default

    70 sqn. s pruhovaným nosem ( opět 1919 ) ty válečné Snipy nikdo nestihl pomalovat ( nebo vyfotit ).

    Name:  20161119_120808.jpg
Views: 166
Size:  213.4 KBName:  20161119_120852.jpg
Views: 169
Size:  146.9 KB

  38. #88

    Default

    Jak jednoduché, účelné a elegantní. Díky za inspiraci.

Page 2 of 2 FirstFirst 12


Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may edit your posts
  •