Ares Games
Page 1 of 4 1234 LastLast
Results 1 to 50 of 154

Thread: Hraní v 2. polovině roku 2013

  1. #1

    Default Hraní v 2. polovině roku 2013

    Včera jsme (já, Saša, Kubajs, Slávek) zkoušeli bombardovací misi He + 110 + 109 proti 2x Spit + Hurry + Beau. Němci se tajně zvolili jeden ze tří cílů. Beau zničil He (15:0), pokousal 110 (ABCCCC) a pak shořel (5:0). Potom spadnul Spit (0:0) a po něm 110 (10:0). Slávek pak mohl vyrovnat sestřelením zbylých Spitů, ale Honza do něj šikovně naboural. 15:0. Chce to trochu dobalancovat. Tím, že se bombardér vůbec nedostane k misi, útočníci hodně tratí - Beau je hrozné zvíře. Jednak zničil bombardér a druhak zásadně poškodil 110, a to celé dřív, než mohl nebohý Němec pokousat dostatečný počet Spitů. Tím se prakticky pro útočníky uzavřela šance vyhrát, protože jedna 109 proti dvěma Spitům (z toho jednomu bez zranění) je velké sousto. Němci prostě musí nejprve jít po Beaufighteru všemi silami a pak dořešit zbytek. Na stole nebyla děla, na kterých by se mohl 109 popást, nicméně to by mu moc nepomohlo, protože za odlet by nedostal nic.

    Příště zkusíme - jak jsem se dohadovali - 2x He + 110 + 109 proti 3x Spit + Beau + 1-2 děla. Tajná volna cíle 1/3. Tím by mohla být jedna mise pro 8 lidí zajištěna a otestována pro Con. Dan, odhaduji, pracuje na něčem dalším, takže bude co nabídnout. Sven veze parádní podložku s mořem a pobřežím.

    Jen připomínám co jsem probírali před hospodou, aby se na to nezapomělo. Opravte mě, jestli jsem něco zmotal.
    Last edited by Lino22; 07-10-2013 at 00:35.

  2. #2

    Default

    Druhá akce, kdy se utkaly 4x Me.109 s ruskou sestavou 2x Jak-1 + Hurricane + Curtis P-40 mi přišla famózní. Němci prohráli 3-1. Určitě bych to zase někdy zopakoval. Zajímalo by mě, jestli Curtis a Hurricane skutečně mají palebnou převahu hlavně při střelbě na dálku, nebo jestli měl včera Saša jenom pekelnou smůlu.

    Co se týče bombardování, přijde mi, že hodně záleží na tom, jak daleko to má bombardér k cíli. Na to by bylo potřeba se také při testování zaměřit.

  3. #3

    Default

    Dnes vyrážím na tábor do krajiny zaslíbené, kde není telefonní signál a nejbližší zdroj elektřiny jsou dráty vysokého napětí, které vedou vysoko nad údolím, kde táboříme.
    Takže se na pár zcela dní odmlčím. Předběžně počítám s tím, že se sejdeme u Ládinka nebo někde jinde v úterý 23.7. Do tý doby se mějte fajn.

  4. #4

    Default

    Tak příjemný skautování

  5. #5

    Default

    Tesne vedle Kubajs neni skaut, ale jsem rad, ze jsi takoveho fajn kumpana zaradil k nam - nepohrdli bychom

  6. #6

    Default

    Aha, tak to nás hraje letadla víc. Já jsem vedl skautský tábor pod hlavičkou T.O.M. v roce 1990 . Člen Skauta maskovaného pod Turistickým oddílem mládeže od roku 1983 do roku 1995.

  7. #7

    Default

    No vida, pravda začíná vyplouvat na povrch - 12 let, to je už solidně dlouhá "služba" TOMíci jsou sympaťáci do dneška, jen mám pocit, že jim Revolucí ubylo docela dost oddílů, když se mohli volně přesunout do obnoveného Junáka.
    No a abych to na Kubajse napráskal, tak on je z jedné menší organizace, která se trochu podobá Lize lesní moudrosti. Jmenují se tuším Kondoři a dřív jsme do jejich klubovny chodili hrát WoW. A všichni od nich stejní pohodáři jako on.

  8. #8

    Default

    Tak to je skvělý, předpokládám, že je vedoucí. Dobrý je, že tyhle hnutí normálmí mládeže ještě pořád existujou.

  9. #9

    Default

    Existují a co vím, tak se jim daří docela dobře. Junák dokonce po téměř 20 letech poklesu dokázal zvrátit trend a členy spíše nabírá. Jen o nich není tolik slyšet, protože jsou bezproblémoví a bez afér (což je dobře). Samozřejmě, všichni řešíme velké či malé problémy ale naštěstí to nejsou problémy typu "někdo nám zakázal pracovat".

  10. #10

    Default

    Obě hry které zde uvedl Lino, jsme hráli na moc velkém stole, takže první hru jsem si odlétl moc ke kraji a než se dostal do hry bylo pozdě.
    Druhou, už obeznámen s prostorem jsem si s Kubajsem vedl lépe. Fotky jsou z první hry.

    Name:  20130709_001.jpg
Views: 377
Size:  129.0 KBName:  20130709_002.jpg
Views: 356
Size:  145.4 KBName:  20130709_004.jpg
Views: 352
Size:  117.1 KBName:  20130709_007.jpg
Views: 354
Size:  120.0 KBName:  20130709_008.jpg
Views: 364
Size:  107.7 KBName:  20130709_010.jpg
Views: 357
Size:  139.1 KBName:  20130709_011.jpg
Views: 352
Size:  132.4 KBName:  20130709_012.jpg
Views: 348
Size:  122.2 KBName:  20130709_015.jpg
Views: 351
Size:  130.6 KBName:  20130709_017.jpg
Views: 346
Size:  121.9 KBName:  20130709_018.jpg
Views: 351
Size:  158.2 KB

    Poslední foto čelní sřet 110 a beau fighter

  11. #11

    Default

    Sejdeme sobě toto úterý ? Případně když ne tak Kancelot by mohl na x wing ?

  12. #12

    Default

    Ok, jsem ready na zítra. 18:00? Měli bysme trochu popracovat na misích pro Con. Tím pádem navrhuji WWII, protože WWI má Honza jistě hotovou. Popřemýšlejte, rozpracovanou máme zatím jednu. Druhá může např. zahrnovat Štukování nebo bombardování dvojplošníky (jejich obratnost lze dost možná využít při úhybech).

  13. #13

    Default

    Ok zitra taky dorazim na sestou k Laadinkovi

  14. #14

    Default

    Mám rozpracovaný jeden scenář inspirovaný skutečnou událostí.
    Jedná se o zásobování Malty.
    Platí dnešek ?

  15. #15

    Default

    jasně, že jo.

  16. #16

    Default

    Zítra si přijde zahrát Thomatchef, který již dorazil do Prahy. Navrhuji něco jako 18:30 u Ládínka, WWII, ladění misí na Con.

  17. #17

    Default

    Zítra se budu těšit. 18:30 bude pro mě po práci tak akorát.

  18. #18

    Default

    Už mě to tedy pěkně krká - samozřejmě jsem měl včera důležitou poradu na celý večer. Snad to bude v srpnu lepší a dostene se i na WWI. Závidím vám včerejší match.

  19. #19

    Default

    Quote Originally Posted by Dan-Sam View Post
    Už mě to tedy pěkně krká - samozřejmě jsem měl včera důležitou poradu na celý večer. Snad to bude v srpnu lepší a dostene se i na WWI. Závidím vám včerejší match.
    V pátek bude WWI.

  20. #20

    Default

    Konečně něco pozitivního! V pátek mám rezervovaný celý večer (v sobotu a dál bohužel smolíček), tak si to náramně užiju. V kolik začínáme? (určitě je to v ofiko vláknu, ale sem bych to napsal taky ).

  21. #21

    Default

    Domlouvali jsme se na 16.hodinu.

  22. #22

    Default

    Hmm, hmm, hmm, uvidíme, jak to půjde. Zní to dobře.

  23. #23

    Default

    Nakonec dorazim o neco pozdeji, mam jeste nejake povinnosti doma (Jitka odjizdi a zitra hostim takovou pracovni snidani).
    Honzo, Kubajs te vcera shanel, dohnal te?

  24. #24

    Default

    Quote Originally Posted by Dan-Sam View Post
    Nakonec dorazim o neco pozdeji, mam jeste nejake povinnosti doma (Jitka odjizdi a zitra hostim takovou pracovni snidani).
    Honzo, Kubajs te vcera shanel, dohnal te?
    O ničem nevím, takže zjevně nedohnal.

    Jinak ve 14.00 vyzvedávám dva piloty Luftstreitskräfte před botelem Racek a vyrážíme hrát.

  25. #25

    Default

    Honzo zacatek byl planovanej na 16:00. Plati to?

  26. #26

    Default

    Quote Originally Posted by Lino22 View Post
    Honzo zacatek byl planovanej na 16:00. Plati to?
    Jasně, budeme tam kolem 14.45 na místě, vidím to na pivko v naší oblíbené hospůdce a pak rozbalování a vybalování a chystání, takže to před 16.hodinou stejně nevidím.

    Otevřeno je od 14 hodin, akorát doufám, že zavíračka v 18.00 tradičně neplatí pro nás.

  27. #27

    Default

    Všechno je zařízeno, Ládínek s námi počítá do pozdních hodin.

  28. #28

    Default

    Já tam budu cca na půl čtvrtou. Chci mít chvilku na mazlení se s novými modely.

  29. #29

    Default

    V pátek tam byla pohoda

    Attachment 100936

  30. #30

    Default

    Pohoda byla, akorát si někdo svůj úžasný nový Hanriot HD.1 (Scaroni) odnesl v mojí krabičce od Aviatik Berg D.I (Turek).

    Zkontrolujte si balíčky manévrů, prosím, chybí mi C 8/22 AP a C 19/22 AP. Přebývá mi C 20/22 AP a už od loňska mi přebývá C 4/22 AP. Všechno jsou staré WOW karty od modelů Sopwith Camel, nikoli z karetních sad či boosterů. Prosím, příležitostně zkontrolujte i balíčky u Ládínka. Karty můžou být zamíchané kdekoliv, byl v tom trošku zmatek.


  31. #31

    Default

    Teď jsem se koukal, Scaroniho mám neotevřeného v patřičné krabičce. Scaroniho si kupoval ještě - matně tuším Kubajs - ale mám pocit, že tam byl ještě jeden - Sven nebo Thomas? To ale netvrdím, pouze mám ten pocit.

  32. #32

    Default

    Včera večer jsem si toho všimnul. Zaměněnou krabičku mám já. Budeš jí chtít zpátky?
    Camel jsem vůbec nevybaloval, takže nepředpokládám, že bych zrovna já měl chybějící karty C.

  33. #33

    Default

    Quote Originally Posted by Kubajs View Post
    Včera večer jsem si toho všimnul. Zaměněnou krabičku mám já. Budeš jí chtít zpátky?
    Camel jsem vůbec nevybaloval, takže nepředpokládám, že bych zrovna já měl chybějící karty C.
    Krabičky příležitostně prohodíme, není to nic, kvůli čemu bych nespal, Turek už stejně bydlí ve Feldherru.

    Ohledně těch karet jde o to, že můžou být zamíchané v kterémkoli, i jiném, balíčku, protože v tom byl během hraní docela mrdník. Našel jsem různé karty v balíččích, kam nepatřily.

  34. #34

    Default

    A byl tam někdo, kdo hrál vlastní letadlo a tim pádem to mohl odnést?

  35. #35

    Default

    Quote Originally Posted by Lino22 View Post
    A byl tam někdo, kdo hrál vlastní letadlo a tim pádem to mohl odnést?
    Určitě. Taky se hrálo s balíčky z vitrínky.

  36. #36

    Default

    Hele vitrínku můžu prohlédnout. Která letadla mám zkotrolovat? Pamatuješ si kdo hrál vlastní letadlo?

  37. #37

    Default

    Quote Originally Posted by Lino22 View Post
    Hele vitrínku můžu prohlédnout. Která letadla mám zkotrolovat? Pamatuješ si kdo hrál vlastní letadlo?
    To je právě ten problém, že raději všechny. Určitě Albatrosy D.Va, ale asi i další.

    Vlastní letadla tam mělo více lidí a balíčky se míchaly, protože často jsme odehrávali manévry za ostatní.

  38. #38

    Default

    Ok, hledáme teda C 8/22 a C 19/22 od Camelu? Taky řeknu Sašovi, panč mám matnej dojem, že hrál svýho Hercula.

    EDIT: Tak prej hral Danova Camela se svym balickem manevru. Prej si karty rovna podle cisel, ale koukne. Prej se ale do Danova pasku dve karty navic urcite nevejdou .

    EDIT2: ma jen svoje

    Ja jsem šel v pátek rovnou z práce bez letadel, takže jsem taky mimo hru.
    Last edited by Lino22; 07-30-2013 at 00:11.

  39. #39

    Default

    Quote Originally Posted by Lino22 View Post
    Ok, hledáme teda C 8/22 a C 19/22 od Camelu? Taky řeknu Sašovi, panč mám matnej dojem, že hrál svýho Hercula.
    Jo jo, navíc hledáme, komu chybí 20/22, případně ještě 4/22.

  40. #40

    Default

    Honzo to bych nechal na majiteli, až se ozve. Což se časem stane.
    Pěkný na tom je, že jsem právě, zcela bez ironie, přišel na první výhodu Danových pásků.

  41. #41

    Default

    David hrál Robova Camela s korunkama ...

  42. #42

    Default

    Quote Originally Posted by Lino22 View Post
    Honzo to bych nechal na majiteli, až se ozve. Což se časem stane.
    Pěkný na tom je, že jsem právě, zcela bez ironie, přišel na první výhodu Danových pásků.
    Pásky Ti nepomůžou, pokud si po každé hře nesrovnáš všechny kartičky ve všech použitých balíčcích podle čísel.

    Což během Conu moc nešlo.

    Já mám místo pásek pytlíčky, funguje to stejně, ale vyměněné karty to neřeší.

  43. #43

    Default

    Z vítrinky jsem si pučoval albatrose asi já, snad to byl on. Každopádně než jsem ho vrátil seřadil jsem manévry jak jdou za sebou.
    U půjčeného red barona udělal tak též. Něco na tom srovnávání bude. Každopádně je možné udělat vývěsku v polském foru a případně v ostatních zahriničních (alien) forech
    , ve smyslu vrat me si své manévry nebo všem odeslat pm.

  44. #44

    Default

    Quote Originally Posted by Jasuna Kozono View Post
    Z vítrinky jsem si pučoval albatrose asi já, snad to byl on. Každopádně než jsem ho vrátil seřadil jsem manévry jak jdou za sebou.
    U půjčeného red barona udělal tak též. Něco na tom srovnávání bude. Každopádně je možné udělat vývěsku v polském foru a případně v ostatních zahriničních (alien) forech
    , ve smyslu vrat me si své manévry nebo všem odeslat pm.
    Ostatní účastníci už to vědí.

    Samozřejmě se mohlo stát, že k rozbordelení manévrů došlo na Grillhammeru.

  45. #45

    Default

    Quote Originally Posted by Lino22 View Post
    V pátek tam byla pohoda

    Attachment 100936
    Sákryš, jsem to ale fešák
    Po kartičkách kouknu, ale nepředpokládám - svá letadla jsem používal minimálně.

  46. #46

    Default

    Sejdeme se toto úterý ?

  47. #47

    Default

    Já jsem pro!

  48. #48

    Default

    Já opět musím vynechat. Přístí týden taky. Tak snad za čtrnáct dní 20.srpna.

  49. #49

    Default

    Chystá se zítra někdo k Ládínkovi? Dejte vědět, jinak bereme se Sašou Star Wars: Assault on Hoth.

  50. #50

    Default

    Chystá se v úterý někdo k Ládínkovi? Dejte vědět, jinak bereme se Sašou opět wargamesu Star Wars: Assault on Hoth (moc zábavný).

Page 1 of 4 1234 LastLast


Similar Missions

  1. Hraní v 1. polovině roku 2013
    By Dan-Sam in forum Czechoslovak Wing
    Replies: 294
    Last Post: 07-09-2013, 07:21
  2. Podzimní hraní
    By Dan-Sam in forum Czechoslovak Wing
    Replies: 113
    Last Post: 11-14-2012, 13:45
  3. letní hraní
    By Kubajs in forum Czechoslovak Wing
    Replies: 9
    Last Post: 08-08-2012, 23:36
  4. Jarní hraní
    By Dan-Sam in forum Czechoslovak Wing
    Replies: 32
    Last Post: 05-31-2012, 22:24
  5. Zimní hraní
    By Dan-Sam in forum Czechoslovak Wing
    Replies: 100
    Last Post: 02-29-2012, 05:43

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may edit your posts
  •