Ares Games
Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 51 to 93 of 93

Thread: WWII pravidla a pravidýlka

  1. #51

    Default

    Jo z Overdive do Immelmana to jde, to delal Sasa s Me110 (bombardovaci mise). A bylo to silene presileny.

  2. #52

    Default

    To musim nekdy zkusit, protoze mi to tak ultimstni neprijde (vzhledem k nemoznosti strilet behem dive manevru).
    Ale uprimne, nechtel bych byt pilotem, ktery provadi dva takhle fyzicky narocne manevry za sebou.

  3. #53

    Default

    Dan: co myslis tim "vzhledem k nemoznosti strilet behem dive manevru". Myslis u Stuky? Ja si tedka nepamatuju na cem jsme se dohadovali nebo jestli je to volitelny pravidlo ...
    Presileny je to pri klasickym bombardovani dvoumotorovou nebo jednomotorovou stihackou (ta totiz smi m.j. bombardovat po straight pri Overdive), protoze hodis bomby z alt. 2, kam klesnes behem dvou manevru, otocis to a uletis. Stuka myslim normalne bombardovat nemuze.
    Last edited by Honza; 01-17-2014 at 06:55.

  4. #54

    Default

    Ja mam pocit, ze jsme si rikali, ze strilet nesmi (coz neznamena, ze jsme to vycetli z pravidel). Rozhodne ne dopredu (skloneno k zemi) a myslim, ze ani vzad / nahoru. Tam mam jistotu tak na 70 %, klidne me opravte.
    Naopak, pri konvencnim bombardovani jsem pro to strelbu povolit (rozhodne vzad). Mam ale nejaky vnitrni pocit (wow, hraju podle pocitu, super...), ze by tyhle dva zpusoby bombardovani mely byt nejak vyvazene - pri slozitejsim konvencnim mozno strilet, pri presnem stremhlavem (navic s prelizavanim zasahu) nestrilet.
    Klidne se tu dohodneme, nemam na to silny nazor.
    Kdyz budeme hrat sami, klidne bych si zkusil experimentovat (zadni strelec ano, ale jen do n+1 na pul pravitka apod.) abychom to casem vybalancovali, ale na Con bych to asi nekomplikoval.

  5. #55

    Default

    Doplněnou a upravenou verzi dokumentu (verze 2.5) jsem dal k sobě na FTP.
    Zde tedy ke stažení.

    Opravil jsem chybu u Ohně, a vypíchl časování přesunu střelce v mezi pozicemi u bombardéru.

  6. #56

    Default

    Když už začínáme pořizovat letadla ke kterým nejsou oficiální pravidla, určitě pomůže sledovat co nám zatím poskytuje komise pro oficializaci neoficiálních pravidel.
    Nejvíc je toho zatím zde:
    http://www.wingsofwar.org/forums/sho...icial-Aircraft
    Zejména důležitý je vzoreček na výpočet životnosti letadel v příspěvku č.5: 12 + ( Empty weight in tons x 2 ).

  7. #57

    Default

    Jo, tak Betty má 25 žíg.

    EDIT: zkoumal jsem váhy z různejch zdrojů a nejvíc jich pro modely G4M2 uvádí 8 tun. Takže 28 žíg.
    Last edited by Honza; 03-19-2014 at 01:11.

  8. #58

    Default

    Vcera jsme narazili na moji neznalost hrani klesani a spoupani. Myslel jsem (a Honza me presvedcil, ze chybne), ze po dive musi za vsech okolnosti nasledovat rychly manevr a po climb musi nasledovat pomaly. Ve skutecnosti je to tak, ze pokud klesani predchazel rychly manevr, tak po klesani se muze normalne zpomalit, stejne jako po stoupani, pokud mu predchazel pomaly manevr, muze nasledovat zrychleni. Me to prijde ponekud nelogicke - kdyz poletim pomalu, budu mit problem vubec vyletet nahoru, natoz abych mohl myslet na zrychleni, ale pravidla jsou pravidla. Konec hlaseni.

  9. #59

    Default

    Kdyby někoho zajímala nová verze mého výtahu pravidel a základní manévry a angličtině, tak je to na geeku.

  10. #60

    Default

    Zacatecnicky dotaz: Co znamenaji cislicka na zetonech specialnich poskozeni (treba kour s cislem 3). Je to tak, ze je to cislo, ktere normalne prictu k celkovemu poskozeni, jako kdybych si vylosoval obycejnou 3?

  11. #61

  12. #62

    Default

    dik

  13. #63

    Default

    Solo varianta:
    nasel jsem pravidla pro solu variantu http://www.tynesidewargames.co.uk/wowrules.html

    a nepochopil jsem dve veci:

    1) jak urcim, kterou rychlost pouzije cizi letadlo? Na karticce je seda a cerna sipka a jedina poznamka v pravidlech je
    "Note that the speed of the manoeuvre is the arrow in black, not the greyed out one"

    2) zacatek hry
    "At game start, all solo run aircraft use the following Manoeuvre cards until they come within 30” of an enemy aircraft, or 12” of a table edge they are about to leave (unless they are in the first 2 turns of the
    game) "
    co to je za rozmery 30” a 12” ?

  14. #64

    Default

    30" a 12" budou palce. Nasob 2,54 cm.

  15. #65

    Default

    Quote Originally Posted by Dan-Sam View Post
    30" a 12" budou palce. Nasob 2,54 cm.
    To asi budou, ale proc zrovna tahle cisla? Ted nemam hru u sebe, tj. nevim jak dlouhe je meritko ke hre, ale cekal bych, ze to budou nejake jeho nasobky (coz 30 a 12 asi neni). To abych si jako udelal druhe meritko pro solo hru?

  16. #66

    Default

    Dalsi zacatecnickej dotaz:

    Jak je to spravne (resp. jak to hrajete vy) kdyz se zakladny letadel prekryji?

    1) muzou na sebe strilet?
    2) dostanou nejakou penalizaci (zeton s poskozenim)
    3) je to vubec povolene?

    Pozn:
    ad3) ja to pochopil tak, ze pokud to jde a letadla si navzajem neprekazi (ze by se tam proste nevesla), tak muze byt jedna zakladna treba na rohu druhe zakladny.
    Pokud uz by to fyzicky neslo, tak si kazdej lizne nejakej zeton a podle toho se urci, kterej z nich svuj manevr provede normalne a ten druhej to pak udela co nejbliz k tomu prvnimu s tim, ze musi zachovat smer, kterej by mel mit na konci manevru (tady mi prijde jasna vyhoda toho druhyho, protoze pak ma nepritele tesne pred nosem).

  17. #67

    Default

    1. Nemuzou, ale muzou strilet na jiny letadla, normalne podle pravidel
    2. Oba si liznou "C"

    kdyz se nehraje na vejsky, hrajeme domaci pravidla

    - prekrizit se musi podstavec se stredem jinyho podstavce, jinak je to ok
    - pri kolizi se hrajou kolizni karty, kdyz ne, lize se "C"

    http://www.wingsofwar.org/forums/dow...o=file&id=1597

  18. #68

    Default

    Quote Originally Posted by Honza View Post
    1. Nemuzou, ale muzou strilet na jiny letadla, normalne podle pravidel
    2. Oba si liznou "C"

    kdyz se nehraje na vejsky, hrajeme domaci pravidla

    - prekrizit se musi podstavec se stredem jinyho podstavce, jinak je to ok
    - pri kolizi se hrajou kolizni karty, kdyz ne, lize se "C"

    http://www.wingsofwar.org/forums/dow...o=file&id=1597
    ad1 a ad2) to je normalne v pravidlech nebo je to house rule?

    ad kolize) a kdyz uz se tam teda nevejdou (podstavec koliduje se stredem jinyho), tak se to vyhodnuceje tak, jak jsem popsal v #66 a potom zase nemuzou srilet jeden na druhyho?

  19. #69

    Default

    Je to ofiko pravidlo. Kdyz se ti nevejdou podstavce na sebe, sahni po karte letadla a docasne ji model nahrad.

  20. #70

    Default

    Kolizní pravidla pro WWII jsou totožný s koliníma pravidlama pro WWI. Ty jsou v češtině na Zatrolenkách.

    http://www.zatrolene-hry.cz/spolecen...071/k-stazeni/

  21. #71

    Default

    Bohuzel pravidla WoW jsou podle me nestastne napsana, protoze tim jak zavadi vice urovni pravidel (zacatecnik, pokocile,...), jsou udaje roztahane po cele brozurce.
    Proto jsem treba nenasel to tahani poskozeni "C", protoze je to az v "advanced" sekci.

    Taky bych rek, ze to nahrazeni modelu kartou je nejspis obdobne nekde schovano, protoze jsem vcera nasel cosi o posouvani modelu, bla bla bla (viz muj prispevek vyse).

    Jo a taky jsem vcera hledal bombardovaci sekvenci v pravidlech WoG Deluxe WW2 a ono to tam snad vubec neni (ve WoW Deluxe WW2 to je).

    No nic, kazdapodne dik za objasneni.

    PS: to pak asi musi byt mazec, kdyz se slezou hraci na nejakym CONu, aby se sesynchronizovali

  22. #72

    Default

    Ono to posouvani muze byt nestastne treba kdyby se to stalo bombarderu, ktery uz je zamereny na svuj cil.
    Bombardovani je trochu narocnejsi a nestastne (Ares dobcas dela jako by pred WoG zadna dalsi pravidla nebyla), orientuj se podle WoW. Nezapomen, ze mezi WoW a WoG doslo k posunu hladin o 1 (to, co driv byvala 0 je ted 1 apod., pokud se nepletu). Honza to ma dobre zmaknute, urcite te odkaze na sve diagramy ze kterych to lze snadno pochopit.

  23. #73

    Default

    Quote Originally Posted by Dan-Sam View Post
    ...Nezapomen, ze mezi WoW a WoG doslo k posunu hladin o 1 (to, co driv byvala 0 je ted 1 apod., pokud se nepletu). Honza to ma dobre zmaknute, urcite te odkaze na sve diagramy ze kterych to lze snadno pochopit.
    jeste ze jsem se k hrani s vyskou zatim nedostal
    az se zeptate proc, tak muj duvod je jasny: umoznuje mi to ovladat vice letadel, aniz bych se z toho zblaznil

    Quote Originally Posted by Dan-Sam View Post
    Honza to ma dobre zmaknute, urcite te odkaze na sve diagramy ze kterych to lze snadno pochopit.
    neco uz jsem nekde videl, nevim jestli od Honzy, takze se rad dam poucit...

  24. #74

  25. #75

  26. #76

    Default

    Díky, to je ono

  27. #77

    Default

    A jeste k pritiletadlovym delum ve WW2.
    Pochopil jsem to takhle spravne?

    1. kolo: delo vystreli (umisti zeton)
    2. kolo: zeton bouchne
    3. kolo: pripravim zeton na okraj karty s delem
    4. kolo: pripravim zeton na na prostredek karty s delem
    5. kolo: muzu znova vystrelit (viz 1. kolo)

  28. #78

  29. #79

    Default

    Jen takovy postreh: doporucuji rozsirena pravidla zavadet postupne po jednom. Kdyz jich zaneses vic najednou, zacnes se v tom ztracet. Ale to asi vis

  30. #80

    Default

    jojo, zavadim postupne. Zrovna vcera jsem postupne zavedl AA zbrane takovym zpusobem, ze strilely jak samopal a bouchalo to ihned, tj. ani se nedivim ze ani jedno z mych Aichi nedoletelo k cilovemu letisti
    kdyz proste nekdo blbe cte, to je pak tezky...

  31. #81

    Default

    Tezke bombardery
    Tak uz mam konecne Heinkela a nejak jsem nepochopil, na co jsou ty nove zetony, ktere u nej byly. Muzete mi to nekdo polopate vysvetlit?

  32. #82

    Default

    Ruzne. Treba posadka a motory - mas obeho vic, tak pri zasahu musis zjistit kdo to schytal (rimske cislice). Rovnez treba u Heinkelu je jeden clen posadky pro oba bocni kulomety - musis vyznacit u ktereho zrovna stoji.
    Co presne neni zrejme?

  33. #83

    Default

    Name:  ajIMG_7876_resize.JPG
Views: 146
Size:  96.7 KBName:  ajIMG_7877_resize.JPG
Views: 148
Size:  89.6 KB

    Nejsou mi jasny ty zetony, na co se ktery pouziva.

    1) sedive kulate
    moje hypoteza: zetony se polozi na referencni kartu letadla aby zobrazovaly, kde se ktery clen posadky nachazi a jestli tam vubec je. Coz by zas nedavalo smysl u pilota. Navic jsem nikde nevycetl, kdy se muze osoba ovladajici vice kulometu presouvat.
    2) zelene kulate ?
    3) cervene hranate
    moje hypoteza: pokud si liznu zraneni clena posadky, liznu si jeste jeden z techto cervenych abych urcil, ktereho clena posadky se to tyka. Pokud je to pilot, plati pravidlo o zraneni pilota. Pokud strelec, je mrtvej a nemuze strilet.
    4) zelene hranate ?
    5) modre hranate ?
    6) zlute hranate ?

  34. #84

    Default

    Ad1) šedivé žetony označují člena posádky, který je vyřazen.
    Ad2) Zelený žeton označuje přítomnost střelce na stanovišti.
    Ad3) To jsi popsal dobře
    Ad4) Při rozšířených pravidlech o zásahu posádky nejprve pomocí těchto žetonů zjistíš kolik členů ti sejmuli a pak pomoc červených určíš které přesně
    Ad5) Při zásahu do motoru tímto určíš jestli to schytal jenom jeden motor nebo dva.
    Ad6) stejně jako 4), ale pro bombardéry s posádkou 4 a vícečlennou.

  35. #85

    Default

    Kubajsi dik, uz se to vyjasnuje. A tohle je nekde v pravidlech? V tech z deluxe setu?

    Nicmene pro upresneni:
    ad1) u pilota to asi nema smysl, ze? Jestli jsem to pobral dobre, tak pri prvnim zasahu planuje manevry s predstihem, pri druhym je mrtvej a letadlo spane. Strelec pri prvnim zasahu prestane strilet a pri druhym je mrtvej?
    ad2) a kdy se muze strelec presouvat?
    ad3) co kdyz liznu uz nekoho mrtvyho? Lizu znova nebo mam kliku?
    ad4) takze liznu si zraneni posadky, pak si liznu kolik jich to dostalo a pak zjistim kteri konkretne (tady viz podotazka ad3)
    ad5) kdyz teda jen jeden (ze dvou) tak se nic nedeje a pri dalsim zasahu motoru uz je jasny ze to dostal ten druhej?
    ad6) jasny

  36. #86

    Default

    Všechno je to popsaný v pravidlech z RaA packu. Ale zkusím ti to popsat
    1) smysl to má u letadel, kde je více pilotů.
    2) přesouvání střelce se dá jen tam, kde to má to konkrétní letadlo daný. U Heinkela je to boční střelec zleva doprava a pak dolní střelec zepředu dozadu, pokud hraješ na výšky a spodního střelce řešíš.
    3) mrví samozřejmě z osudí vyřazuješ a při dalším zásahu holt přijdeš o někoho dalšího. Nicméně pilot se jednou do osudí vrátí, protože ten po zranění stále kvoká. Nejsem si jistý, jestli se pravidlo o dřívějším plánování vztahuje i na vícemístný stroje. My jsme ho vyloučili už úplně, jako zbytečný zdržovadlo.
    4) tak jak píšeš.
    5) ano. římská I a II určuje kolik motorů ti zásah poškodí, nikoliv který konkrétně. Dokud máš poškozeno míň motorů než kolik jich máš, ničemu to nevadí. Když je máš poškozený všechny, nemůžeš už letět rychle. Když jich máš poškozeno víc, jdeš dolů - například Heinkel si nejprve lízne I a nic se mu neděje. Při druhém zásahu má menší štěstí, lízne II a jde z oblohy. Nebo si nejprve lízne II a už nemůže letět vysokou rychlostí a pak už je jedno co si lízne, protože půjde tak jako tak dolů.

  37. #87

    Default

    Ty pravidla se daji stahnout elektronicky?

    ad1) uz existuje letadlo s vice pilotama?
    ad2) kdy se ten strelec muze presouvat (v jaky fazi)? Je to tak, ze pred kazdym odhaleni karet si reknu, na kterou stranu se presunu. A v pristim kole zas budu treba na druhy strane? Nebo tam jsou i nejaky casovy jednotky na presun?

    zbytek jasny, diky

  38. #88

    Default

    Tohle je i ve vytahu pravidel, kterej jsem tu nekde napsal a zverejnil ja.

  39. #89

    Default

    aha, asi tohle http://www.boardgamegeek.com/filepag...reminder-sheet

    jo, to jsem vcera studoval, ale nejak jsem to presouvani strelcu nepochopil. Muzes mi to pls prelozit.

    1. Moving gunners between gun posts Move a gunner to the middle between the current and another post (on the dotted line) at the end of planning phase. At the end of any later turn, you can move him to either of the posts (he cannot shoot for at least two turns).

  40. #90

    Default

    clovece kdyz to tak ctu znova, zacina mi to bejt jasnejsi.
    Strelec bud je u sve zbrane a muze tam byt porad. Nebo se po naplanovani strelby presune mezi stanoviste (tj. v pristi strelbe nestrili). Pak teda jeste jedno kolo nestrili a az pak dosedne na jedno ze streleckych mist.

    Priklad
    1. kolo - sedim vlevo a strilim
    2. kolo - po naplanovani si vlezu do mezery mezi kulomety a v tomto kole nesrilim
    3. kolo - nestrilim, protoze az na konci kola si muzu sednout
    4. kolo - vpravo a strilim

    Pochopil jsem?

  41. #91

  42. #92

    Default

    supr, diky chlapi.

    Posledni dotaz:
    ja si doted myslel, ze v DeluxeSetu mam to samy jako v "Rules and Accessories Pack" a navic jeste modely.

    Takze "Wings of Glory Rules and Accessories Pack" obsahuje nejaky pravidla navic? (viz teda treba ty vicemotorove stroje, presouvani strelcu atd)

    A da se nekde stahnout v elektronicke podobe?

  43. #93

    Default

    Více pilotů? Samozřejmě! Třeba moje verze Ju-52 nebo Blohm and Voss 222. viz odkaz z vlákna o našem letošním Conu.

    RaA pack rozhodně obsahuje o dost více pravidel než rulebook od deluxe setu. A oproti Wings of War (která se možná dají někde najít) se některá v podstatných drobnostech měnila. Volné šíření samozřejmě naráží na problém s autorskými právy.

Page 2 of 2 FirstFirst 12


Similar Missions

  1. Replies: 7
    Last Post: 01-01-2013, 11:16
  2. Pravidla pro bombardování
    By Dan-Sam in forum Czechoslovak Wing
    Replies: 11
    Last Post: 05-24-2012, 14:22
  3. Replies: 9
    Last Post: 03-19-2012, 13:59
  4. Replies: 21
    Last Post: 08-19-2011, 10:28
  5. Beyond WWII??
    By Snippersly in forum Officer's Club
    Replies: 23
    Last Post: 11-24-2009, 05:58

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may edit your posts
  •