Ares Games
Results 1 to 26 of 26

Thread: návod na výrobu tanku

  1. #1

    Default návod na výrobu tanku

    Rád bych vám představil miniatury tanků, které jsem si udělal pro Wings of War / Wings of Glory. Scénáře k nim jsem vyvěsil tady v jiném vláknu.



    Přiznám se, že mám rád scénáře, kde je mým úkolem let na nějaký cíl – bombardování, focení, sestřelování balónů raketami… Snad proto, že mě na tom baví to plánování, vyměřování a odhadování kdy kde bude moje letadlo. Snad proto, že takový cíl mě nemůže překvapit nečekaným manévrem a udělat ze mě osla, tak jako soupeř v letadle.

    Onehdy jsem objevil kartu tanku tady ve files. Zároveň s tím jsem objevil i scénář tanks_solomision (díky Maxi). A to mi už nedalo a kartu jsem si dvakrát vytisknul, že to musím co nejdřív vyzkoušet. Tu sólo misi jsem nikdy nevyzkoušel, ale nápad, že se tanky posouvají každý manévr o šířku pravítka, jsem rád převzal. Pak jsme asi tak před rokem v Černém rytíři vyzkoušeli bombardování dvou tanků přesouvajících se po cestě a ono to fungovalo! A já jsem se do bombardování tanků nadchnul ještě víc.

    A tak jsem začal pátrat po nějaké miniatuře, aby to při hraní s miniaturami letadel vypadalo, jak se patří. Pátral jsem nejdřív po nějaké jiné hře, ze které bych použil miniaturu, ale k první válce jsem nic s tanky nenašel. Ptal jsem se v modelářství a dozvěděl jsem se, že k první válce vědí jen o jednom modelu a to ve dvaasedmdesátině a že už ho dlouho na krámě neměli – nevadí, stejnak by to bylo moc velký. Ale pak si jeden z prodavačů vzpomněl, že jeden tank snad kdysi vyšel v Ábíčku. No dobrá, aspoň nějaká stopa.

    Pár dní na to mě napadlo podívat se na Aukro, jestli tam náhodou někdo tu vystřihovánku nenabízí. A ono jo! Tak jsem jí hned za pár korun koupil a za několik dní dorazila poštou. Naskenoval jsem jí, vrátil do obálky a uložil do poličky, abych jí zbytečně dál neničil. Kdyby snad o ní měl někdo zájem, rád jí přenechám.

    Naskenovaný obrázek jsem rozdělil na díly tanku a návod. To kvůli tisku, protože když vytisknu tank zmenšený, abych pořád ještě dokázal rozluštit návod a poznal, co kam patří. Pak jsem přemýšlel jak moc tank zmenšit pro tisk, aby to bylo tak akorát. Původní délka byla 10 cm. Vzhledem k velikosti karty tanku jsem nakonec zvolil délku 3 cm. Myslím, že je to tak akorát. Obrázek vystřihovánky tanku je tedy potřeby vytisknout na velikost 7,5 x 5,4 cm.

    Původní vystřihovánka je samozřejmě na silném papíře, takže jsem zcela automaticky tisknul taky na tvrdý. Ale to byla chyba. Ukázalo se, že ve zmenšené velikosti jsou chlopně už tak malý, že díly pohromadě neudrží. Tak jsem na to šel jinak – chlopně jsem ostříhal a rozhodl se, že to budu lepit na kartón, respektive některé části úplně vyplním kartónem. Našel jsem doma nějaké zbytky a vybral takový, který odpovídal šířce pásu, tedy 2mm. Pro kabinu jsem pak slepil tři vrstvy k sobě a pro boční věže jsem slepil vrstvy dvě. A právě ve fázi, když jsem to ohýbal, tak jsem si uvědomil, že to celý chtělo tisknout na tenký papír, ale na předělávání už jsem byl líný. Takže teď musím čas od času někde, kde se to začne odchlipovat, domáznout lepidlo.

    Když jsem měl tanky poslepovaný, ještě jsem musel vymyslet, jak udělat hlavně. Ty jsou původně udělané jako rulička z označených kousků vystřihovánky. Tak to taky v téhle velikosti nešlo. Nakonec jsem uštípnul a zapiloval špendlík, vyvrtal minivrtačkou na odpovídajících místech dírky a vlepil do bočních věží. Sice se lesknou trochu víc než by asi měly, ale to mi ani trochu nevadí.

    A protože jsem to tisknul na inkoustové tiskárně, na závěr jsem to ještě stříknul bezbarvým matným lakem.

    Mezifáze jsem nefotil, takže nabízím fotky už hotových tanků. Časem je chci nafotit i na barevný mapě WoW, ale doma ji nemám, takže je to logisticky náročnější úloha. Snad se někdy dočkáme.
    Doufám, že inspiruji i někoho dalšího k výrobě tanků. Dejte vědět a pochlubte se taky svým výtvorem.

  2. #2

  3. #3

    Default

    To je teda vážně moc pěkný. I v detailu. Díky za podrobnej návod. Palec hore.

  4. #4

    Default

    Nádhera, těším se, až je vyzkoušíme.

  5. #5

    Default

    Budu rád, když je projedeme co nejdřív. O Vánocích jsem je zkoušel a ukázalo se, že když je nedostaneš při prvním průletu, umějí být smrtonosný.

  6. #6


    Users Country Flag


    Name
    Qnik
    Location
    Czech Republic
    Sorties Flown
    39
    Join Date
    Mar 2013

    Default

    Po prolustrování tohohle fóra jsem hned ze začátku pokukoval po tomhle vlákně. Nicméně, chtěl jsem nějakej novější tank. Včera se mi postavilo do cestky ABC ročník 83 č.11. Zde je malej model BVPček. Ani ty, bohužel, nezapada dobově do WWII, ale tak když se přimhouří oči...minimálně jako pozemní cíl dobrý a třeba někdy přijde i smyšlenej scénář.

    PDF přikládám do files.

    Name:  IMG_20130404_210704.jpg
Views: 574
Size:  128.0 KB

  7. #7

    Default

    Jo jo. Zlatý Ábíčko. Vypadá to docela dobře.
    A co ta mapa pod tím. Napíšeš nám o ní taky něco?

  8. #8


    Users Country Flag


    Name
    Qnik
    Location
    Czech Republic
    Sorties Flown
    39
    Join Date
    Mar 2013

    Default

    No jasně, hned jak ji (snad dnes) doděláme. Už teď vím, že to není zcela ideální, ale pokusy se člověk učí. Nicméně mě to nedalo BVP nestačí a tak jsem před chvilkou zmenšil - stejně jak ty Kubajsi (asi na 4cm) PzKfwIII a Matildu. Uvidíme jak to bude vypadat až to večer postavim. Když není s kym lítat, tak alespoň takhle:-D

  9. #9

    Default

    Tak na ty se těším.
    Clipper tuhle někde psal jak vylepšil technologii výroby - tisk na samolepky a výplně vyřezané z balzy. A prý takhle udělal 9 tanků Mk. za hodinu.
    Kdybys natrefil na model T-34 nebo nějakýho dalšího německýho tanku, tak dej vědět. Chtěl bych si taky udělat nějakej tančík i pro druhou válku.

  10. #10

    Default

    Myslíš třeba takovou? Ale je potřeba výsledek zmenšit a asi i zjednodušit. Přeci jen Sověti tušili, že něco milimetrů pancéřování lze nahradit správným úhlem sklonu a tomu odpovídá i složitost věže. Mimochodem, na stránkách výrobce je toho mnohem víc (třeba takový sovětský obrněný vlak nebo dioráma 1938...).

  11. #11

    Default

    Dane dík. To je dost dobrý. Některý jsou i elegantně zjednodušený. Zas mám o čem přemýšlet.

  12. #12

    Default

    Do čeho to budeš převádět? 1:200 nebo ještě něco drobnějšího (1:300?)?
    Mimochodem, všiml sis toho pojízdného německého flaku?
    Last edited by Dan-Sam; 04-05-2013 at 11:01. Reason: doplnění flaku

  13. #13


    Users Country Flag


    Name
    Qnik
    Location
    Czech Republic
    Sorties Flown
    39
    Join Date
    Mar 2013

    Default

    Přes den jsem šťoural a vyšťoural jsem ABíČka 2010,11,12 kde vycházely ... "scény" z války. Kolega je pečlivka a skvěle zálohuje internet, takže netrvalo dlouho a JPGčka byly u mě. Teď jsem se tu odpoledne lopotil právě s T-34 - fakt to chce zjednodušit! Zmenšil jsem to na 1:200 (cca ty 3cm délky) a je to DĚSNÝ!! Časem přijde řada i na ten vlak..na mapě, na které se dnešní večer pracuje je i železnice
    Attached Images  
    Last edited by Qnik; 04-15-2013 at 10:58.

  14. #14

    Default

    Když jsem zvládnul Felicii v 1:300, tak to musíš zvládnout, ne? :-) Není nějaká miniboxová úprava?

    Attachment 84712

  15. #15

    Default

    Cau Qniku, hehe, tyhle BVPcka se mi tu taky nekde povaluji, ze mi to ale dalo, nez jsem je sehnal... Mozna nekdy decka donutim si se mnou zahrat na milice .

    S Fokkerem Dr.I a ostatnimi ta BVPcka ale skamaradit nehodlam .

  16. #16


    Users Country Flag


    Name
    Qnik
    Location
    Czech Republic
    Sorties Flown
    39
    Join Date
    Mar 2013

    Default

    Sobota přinesla přes škaredý počasí kompletaci T34

  17. #17

    WakeCZ
    Guest


    Lightbulb link na záterasy

    Nazdar jsem zde nový a chtěl bych vás všechny tímto pozdravit . Šoupnul jsem to sem jelikož nevím jak se dělá nové vlákno .
    Našel jsem soubor v PDF jsou zde mobilní a betonové záterasy při troše představivosti by ušly . Posílám link : http://www.minimodel.cz/betonove-zat...ilni-plot.html

  18. #18

    Question

    Quote Originally Posted by WakeCZ View Post
    Nazdar jsem zde nový a chtěl bych vás všechny tímto pozdravit . Šoupnul jsem to sem jelikož nevím jak se dělá nové vlákno .
    Našel jsem soubor v PDF jsou zde mobilní a betonové záterasy při troše představivosti by ušly . Posílám link : http://www.minimodel.cz/betonove-zat...ilni-plot.html
    Ahoj a vítej na fóru. Nové vlákno by mělo ját založit pokaždé, když se díváš na jejich seznam - vlevo nahoře je modré oválné tlačítko "Post New Thread". Schválně jsem se díval na tvoje nastavení a mělo by být vše v pořádku (dokonce u Rakousko-Uherská hvězdička se ti zobrazuje, což občas hapruje). Nezbývá třeba potvrdit zadaný email nebo tak?
    Omlouvám se Kubajsovi za offtopic.

  19. #19

    Default

    Nevadí. Přivítat nové členy se vždy sluší. Takže se také přidávám se svým VÍTEJ!
    A díky za odkaz, je to parádní sbírka modelů.

  20. #20

    WakeCZ
    Guest


    Default

    Díky

  21. #21

    Default

    Mimochodem Philipe, kde lítáš? (v jazyce normálních lidí: "Odkud jsi?")

  22. #22

    WakeCZ
    Guest


    Default

    Z Třince a našel jsem lepší zbírku modelů 1:250 http://prmodels.webnode.cz/models/mi...ly-1-250-sets/ Legendární tanky 2 s.v. (2 ze zhora) a letiště RAF (4 ze zhora)

  23. #23

    Default

    To vypada, ze se nam pomalu rysuji tri hlavni ohniska WoG v CR - Praha, Hradec Kralove a okoli a Ostrava a okoli (ano, vim ze Trinec je jeste docela daleko, ale zase ne tolik).
    Mimochodem, koukal jsem na odkaz a meritko 1:250 je fakt cool (skoro jako blahe pameti miniboxy 1:300). Obzvlaste letiste RAF a letadlova lod RCS me dojaly

  24. #24

    WakeCZ
    Guest


    Default

    Ne Třinec je strašně blízko. A myslím , že to jsou miniboxy ze starých ABC .

  25. #25

    Default

    Pak leda z velmi starych ABC - 1995 a starsi. Po tomto roce byly ty "male" miniboxy zcela jiste v meritku 1:300. Postavil jsem jich docela dost. Ale s internetovym vekem se kreativite tvurcu prestaly klast meze

  26. #26

    Default

    Umístil jsem na dropbox ke stažení podklady na výrobu tanků Mk., A7V, T34 a Panther.
    zde:
    https://www.dropbox.com/sh/amkz0zzrw...M74vd3dba?dl=0



Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may edit your posts
  •