Ares Games
Results 1 to 26 of 26

Thread: Letadýlka v sektorovém molitanu

  1. #1

    Default Letadýlka v sektorovém molitanu

    Koupil jsme si se Sašou každý jeden 3cm kus a dvě "víka" v Černém rytíři. Má někdo - konkrétně Dan - nějaká přesná data a rady a ohledně počtu a tvaru odstraňovaných hranolků, stejně jako o efektivní a čisté metodě jejich odstranění? Nebo prostě máme vzít žiletkáč a vypálit to tam od boku stylem Jassie James?

  2. #2

    Default

    Mám, to víš, že ano Počkej ještě přes dnešní večer a až bude dnes trochu klid (máme doma generální úklid), tak ti to sem postnu. Koupili jste 14 mm nebo 13 mm? 13 mm bych měl jen pro WWI, 14 mm pro oboje.

  3. #3

    Default

    Dík , je to hlavně pro WWII, ale máme i pár kusů WWI.
    EDIT: mame 14 mm.
    Last edited by Lino22; 11-23-2012 at 09:11.

  4. #4

    Default

    Tak uploaduji své rozvržení - mám tam i rovnou nakreslené umístění do molitanů pro moji sbírku, tak se třeba můžete inspirovat. Jen podotknu, že u WWII je nutno kalkulovat s kanony a ostatními "trny", které já běžně zapíchávám do molitanu při ukládání. Také některá letadla (typicky P-40) je to nejkratšího výřezu hodně těsné a vlastně schválně kalkuluji s tím, že bude mít směrové kormidlo zatlačené do molitanů. Nicméně fuinguje to (dobře) a já si zatím nemůžu stěžovat.
    Ještě přidám tip, který zavedl Kubajs - před instalací molitanů si zkopíroval kartičky letadel, letadlo samotné pak vystřihl a nalepil na spodní desku - tak i laik pozná, kam které letadlo patří (což u mého systému ne a musím si je ukládat sám).
    A teď už slibovaný soubor (volně k užití):

    WWI, WWII - rozvržení úložného prostoru.xls

  5. #5

    Default

    Dane díky moc, tohle nám ušetří spoustu času. Zejtra večer se do toho pustíme!

  6. #6

    Default

    Dane proč to vlastně nefrkneš do Files? Já myslím, že je to perfektní, ve Files je pár solidních blbostí, tohle blbost není.

  7. #7

    Default

    Chci to dodělat a vyzkoušet (hlavně WWI) a pak to tam samozřejmě uploaduju. Ale už jsem tam i něco takového viděl (jen já to mám trochu jinak rozdělené. Jakmile ubytuji WWI do kufru, tak se na Files vrhnu

  8. #8

    Default

    Bude me mrzet, ze jsem se zeptal, ale prozradil bys mi Dane, prosim, jaky na to mas kufrik? Na strankach cerneho rytire jsem nic nenasel a Honza naznacoval, ze je to kufrik specialne na ten sektorovy molitan.
    Diky

  9. #9

    Default

    V pohodě. Je to kufřík Feldherr - dá se koupit v Mephitu na Arbesově náměstí. Podrobněji viz stránky výrobce: .

  10. #10

    Default

    Diky, objednal jsem Feldherr MEDIUM LOGO full-size Figure Case empty

  11. #11

    Default

    Quote Originally Posted by kancelot View Post
    Diky, objednal jsem Feldherr MEDIUM LOGO full-size Figure Case empty
    Tak to je přesně to, co jsi mohl vidět u mne. To by ti mělo na nějaký čas vydržet

  12. #12

    Default

    Po pravdě já to s těmi obrázky mám udělaný jinak. Mám kartón, na něm po celé ploše nalepený vytištěný papír na kterém jsou ve správném místě obrázky letadel a na tom je teprve přilepený vyřezaný molitan. Kdo ještě neviděl, mám to tady ve své fotogalerii.

  13. #13

    Default

    Výsledek - obrázky eltadel na svých místech - ale platí, ne?
    Mimochodem, nemáš zpracovaný své rozměry? Možná by nebylo od věci to porovnat aby si kluci mohli vybrat.

  14. #14

    Default

    JJ, to platí. S tím, že obrázky jsou záměrně trochu menší než díry v molitanu, aby byly hezky celé vidět.
    Našel jsem podklady k tomu, jak jsem to dělal. Takže tady v mém albu můžete vidět rozměry děr na jednotlivé typy letadel a ty podkladové obrázky. Třetí patro přidám po vánocích, až ho doplním o poslední sérii.

  15. #15

    Default

    Dane, mam prosbu. Koupil jsem Feldherr kufrik a do nej 3x2,5cm a 1x3cm molitany. Na letadylka mi (zatim) staci 2 archy, ale urcite se to bude rozrustat
    Poradis mi, prosim, jak se postarat o podstavce a manevrovaci karty? Uvazoval jsem o slepeni dvou 2,5cm molitanu na sebe, ale popravde nevim, jestli neni zbytecne kvuli par manevrovacim balickum mit 5cm molitan a ve zbyku prazdne misto. Jak to mas ty? Mas v molitanech i pravitka, podstavce a damage tokeny?
    Diky moc za kazdou radu.
    Sasa

  16. #16

    Default

    Ja to udelal tak, ze vespod mam 4 cm molitan a karty v nem. V pripade WWI slouzi i jako polovina pro balony q v pripade WWII tam mam ulozene bombardery (jsou sice hloubeji nez je nezbytne, ale da se to snest). Pocitam, ze je v budoucnu doplnim tezkymi stihaci. Nebo je neskladej nastojato-lezato, ale zcela nalezato. Univerzalni bezbolestne reseni asi neexistuje :-/

  17. #17

    Default

    Ověřeno, do "Mini" tašky na letadla se vejdou oba balony. Nejsou sice přímo odděleny, nicméěn uložení je jasné a pevné. Někdy v budoucnu předvedu.

  18. #18

    Default

    To je Dane dobrý nápad. Balóny je chytré mít stranou hlavního svazu letadel. Navrch Ládínek nám je rád půjčí v případě, že by jsme náhodou neměli vlastní s sebou.

  19. #19

    Default

    Me110 - jako Stuka, jen vytrhnout dva sloupecky okolo vrtule
    Beaufighter - jako Me110, ale prodlouzit ocas o jednu radu

  20. #20

    Default

    Dospel jsem ke stejnemu zaveru, lec prakticky jeste nevyzkousel.

  21. #21

    Default

    Nakonec jsem ještě pro Beaufighter vyřízl dva čtverečky pro vodorovné ocasní plochy. Přeci jen tam byly hodně natěsno.
    Trochu problém je s dvouplošníky - udělal jsem 4-4-2 (bráno odshora) a Gladiator tam je zcela volně. Mám ho pojištěný "špuntem" shora.

  22. #22


    Users Country Flag


    Name
    Qnik
    Location
    Czech Republic
    Sorties Flown
    39
    Join Date
    Mar 2013

    Default

    Tak i mě se to v "hangáru" pomalu rozrůstá, takže jsem taky začal řešit problém s velikostí přemisťovaného vzduchu. Vyřešeno celkem lehce nálezem tak akorát velkýho kufříku v garáži. 3x 20x20x cm molitanu mi ještě vystačí na jednou tolik letadel. Myslím, že celkem fajn řešení.

  23. #23

    Default

    Velmi elegantni. Taky bych chtel mit takovou kouzelnou garaz...

  24. #24

    Default

    Moc hezký.
    Na WWII je 3cm tloušťka zbytečně moc. Když bys to předělal na tenčí, třeba se ti vejde ještě víc letadel

  25. #25


    Users Country Flag


    Name
    Qnik
    Location
    Czech Republic
    Sorties Flown
    39
    Join Date
    Mar 2013

    Default

    Mam 2cm, na stuky je to tak akorát, to je pravda. Nicmene ostatni s prehledem.

  26. #26

    Default

    Tak, po skoro roce a půl opět aktualizuji rozměry do 14 mm molitanu. Jsou tam doplněny série 6 a 7 WWI a také 5. série WWII.




Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may edit your posts
  •