Ares Games
Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 51 to 100 of 114

Thread: Pásky na balíčky manévrů a všeho ostatního

  1. #51

    Default

    Tak ja mam vytisteno, vystrihano a slepeno. Jsem strasnej nesika, tak to nemam tak hezke, jako Dan, ale jsem spokojenej. Jeste jednou moc dekuju a mam dve male pripominky - Vybiral ma jeden z "terciku" trohu vyosenej a Grummanuv Wildcat by mel byt F4F-4.

  2. #52

    Default

    Quote Originally Posted by kancelot View Post
    Tak ja mam vytisteno, vystrihano a slepeno. Jsem strasnej nesika, tak to nemam tak hezke, jako Dan, ale jsem spokojenej. Jeste jednou moc dekuju a mam dve male pripominky - Vybiral ma jeden z "terciku" trohu vyosenej a Grummanuv Wildcat by mel byt F4F-4.
    Zrovna jsem byl u CADu, takže jsem ty chyby opravil - můžeš se na to vrhnout. Časem bych chtěl spáchat takový malý článeček o tom, jak na pásky, protože ne každý má průpravu z vystřihovánek z ABC.

    PS: Nic si z toho nedělej - dokážu si představit, že ty nedefinované ohyby přes podstavec si musí nějaký čas sednout. Příště to půjde určitě mnohem lépe.

    PPS: Přidal jsem opravenou i základní verzi, tak pozor ať si nevytisknete něco jiného než chcete.

    Neaktuální verze. Aktuální s opravenými chybami lze nalézt níže.
    Attached Images
    Last edited by Dan-Sam; 03-14-2013 at 16:13. Reason: překlep + Post Scriptum

  3. #53

    Default

    Po několik dnech jsem se přinutil umazat trochu ze svého dluhu a dovolte mi představit vám testovací verzi pásků pro WWI zahrnující i podstavce. Prosím pěkně o otestování a následnou zpětnou vazbu. Díky a užijte si je

    Neaktuální verze. Aktuální s opravenými chybami lze nalézt níže.
    Attached Images
    Last edited by Dan-Sam; 03-14-2013 at 16:13.

  4. #54

    Default

    Ještě než se vrhnu na WWI chci ohlásit, že pásky na mojí sadu WWII jsem již poslepoval a slouží báječně. Ještě bych se rád přimluvil za to, aby překryv byl o něco delší.
    Já jsem si na svých provizorních dělal překryv skoro přes celou šířku karty a pracovalo se mi s tím mnohem líp. Stačí totiž dát lepidlo jen na oba konce a při slepování jsem mohl držet pásek za čistou část. S tvojí verzí to tak úplně nešlo, takže jsem si dva trochu upatlal.

  5. #55

    Default

    To si budu muset asi nechat ukazat nazivo, jinak to nepochopim Ja jsem pouzival tuhe lepidlo (takova ta tycinka - na plochy lepsi, jinak samozrejme kraluje tekuty Herkules) a bylo to bez problemu, ale uznavam, ze mam v papirovem lepeni nezanedbatelnou praxi. Kazdopadne, pokud se vejde delsi chlopen na A4, muzu ti klidne udelat specialni edici.
    Chystam taky obrazovy navod, aby to skutecne zvladl kazdy co nejsnaze. Clovek by rekl, ze to je blbost, ale kdyz to ma nejak vypadat, tak se nad tim vecer stravi.
    S dovolenim bych si tuhle verzi u tebe nafotil, abych kvuli fotkam nemusel tisknout, strihat a lepit, kdyz ty uz to mas tak pekne vyrobene. Jsem zvedavy, jak to bude vypadat

  6. #56

    Default

    Jasně, připravím ti názornou ukázku.

  7. #57

    Default

    Napadlo me, ze mozna nekdo nema pristup k barevne tiskarne, tak kdyby byl zajem, muzu to vytisknout na barevne laserovce

  8. #58

    Default

    Hlásím chyby u pásků WWI s podstavcem:
    - RAF R.E.8 Ferguson and Fry - na dlouhé straně je uveden Longton and Carson.
    - Pfalz D.IIIa - špatně jméno pilota (Max Hotlzem) navíc to vypadá, že písmenko L je v jiném fontu
    - Rumpler C.IV je tam dvakrát stejný.
    - Halberstadt D.III je tam dvakrát stejný.
    - chybí Nieuport 16
    Last edited by Kubajs; 03-14-2013 at 09:33.

  9. #59

    Default

    Už pracuji na opravě. Rumpler i Halberstadt tam jsou dvakrát stejně schválně, protože nejsou definováni piloti ani jednotky, proto je uvádím obecně. Jinak máš pravdu. Vyděržaj pijaněr, snad ještě dnes.

  10. #60

    Default

    Tak, opraveno. Prosím, podívejte se ještě na to a napište mi vaše postřehy. Narazil jsem trochu na problém jak vyřešit ty Nieuporty 16 - každý z nich jmá dvě karty. Proto jsem nakonec vytvořil pásek pro každého z nich aby si mohl uživatel vybrat.

    Neaktuální verze. Aktuální s opravenými chybami lze nalézt níže.
    Attached Images
    Last edited by Dan-Sam; 05-01-2013 at 13:28.

  11. #61

    Default

    Objevil jsem další chybku - pásky pro Sopwith Snipe mají všechny na hřbetě uvedeno Sopwith Camel.
    Docela mě to zblblo, když jsem teď vyndaval balíček z bedýnky a divím se, co jsem si to vyndal.

  12. #62

    Default

    To uz jsem myslim opravoval (prisel jsem na to presne stejne). Dival ses na aktualni verzi?

  13. #63

    Default

    Jestli aktuální má být ta v příspěvku z 15.3. tak tam to pořád je. V obou verzích.

  14. #64

    Default

    OK, dnes nebo zitra to zapracuji (stejne musim dodelat nova WWII letadla). Diky za upozorneni.

  15. #65

    Default

    Co se týče nových letadel, tak pro BF.110 a Beafighter asi nebude potřeba verze s podstavcem

  16. #66

    Default

    Opraveno v obou verzích. Kdybys přišel ještě na něco, napiš mi to. Teď se jdu vrhnout na nové pásky pro IV. sérii WWII.

    Neaktuální verze. Aktuální s opravenými chybami lze nalézt níže.
    Attached Images
    Last edited by Dan-Sam; 08-05-2013 at 11:11.

  17. #67

    Question

    Už mám první nástřel IV. série WWII, ale bojuji s jednotkami. Mohli byste se prosím podívat na své stroje a napsat mi sem uvedené jednotky? Jde mi konkrétně o tyto:

    1. Hnědý Beaufighter
    2. Noční Beuafighter
    3. Pouštní Bf 110
    4. Noční Bf 110
    5. Britský Gladiator Mk.I
    6. Britský Sea Gladiator
    7. Italský Fiat č. 1
    8. Italský Fiat č. 2


    Předpokládám, že dvouplošník mám zatím jenom já, ale co kdyby náhodou. Naopak těžké stíhače bychom měli dát dohromady. Předem díky za vaši pomoc.

  18. #68

    Default

    Ahoj Dane, posilam odkazy na nascanovane karticky toho, co jsem koupil ja. "Africkou" BF110 ma urcite Honza.
    http://i.nahraj.to/f/kJe.jpg
    http://i.nahraj.to/f/kJf.jpg
    http://i.nahraj.to/f/kJg.jpg
    http://i.nahraj.to/f/kJh.jpg

    Sasa

  19. #69

    Default

    Absence druheho clena posadny u nocni verze ME 110 me trochu prekvapila. Kdo ovlada tu zadni zbran? Nemely nocni letouny take nejakou techniku navic, ktera vyzadovala tu a tam zmacknout nejaky ten knoflik?

  20. #70

    Default

    Pockame az odpovi Andrea. Jestli ma streleckej uhel dozadu, pak neni co resit. Ty pocty lidi na rubu jsou proste divny.

  21. #71

    Default

    Quote Originally Posted by kancelot View Post
    Absence druheho clena posadny u nocni verze ME 110 me trochu prekvapila. Kdo ovlada tu zadni zbran? Nemely nocni letouny take nejakou techniku navic, ktera vyzadovala tu a tam zmacknout nejaky ten knoflik?
    Měly, ale říkalo se jí radar a operátor nestřílel ;-) Pokud tě zajímají zvláštní prostředky pro noční boj, doporučuji proklepnout internet na heslo "Schräge Musik".
    Za skeny díky, večer na to kouknu a ještě dnes bych měl uploadovat pásky.

    Quote Originally Posted by Lino22 View Post
    Pockame az odpovi Andrea. Jestli ma streleckej uhel dozadu, pak neni co resit. Ty pocty lidi na rubu jsou proste divny.
    Myslím, že přikládáš rubu přílišnou váhu - je pouze ilustrativní, stejně jako u stíhačů. Kupříkladu střední bombardéry ani rubovou stranu nemají.

  22. #72

    Default

    Quote Originally Posted by Dan-Sam View Post
    Myslím, že přikládáš rubu přílišnou váhu - je pouze ilustrativní, stejně jako u stíhačů. Kupříkladu střední bombardéry ani rubovou stranu nemají.
    Honza posledne rikal, ze podle pravidel pro dvoumotorove stihacky znamena zasah pilota mimo "klasickeho" efektu take to, ze pilot prestava strilet. V takovem pripade by druhy clen posadky zvysil pravdepodobnost, ze stihacka nebude odkazana jen na kamikaze.
    Ale mozna jsem to cele spatne pochopil, mel jsem par piv.

  23. #73

    Default

    To už je překonaná teorie, tuším, že se to tu nedávno řešilo v anglickém vlákně.

  24. #74

    Default

    Jakmile odpoví Andrea bude jasno. Heavy fighters jsou vícemotorové stroje a na straně 31 nových pravidel je situace zraněného pilota vícemotorového stroje jasně deklarovaná. Dokud Andrea neudělí výjimku platí pravidla - pokud se hráči nedomluví jinak. V době kdy vydávali pravidla měli už těžké stíhačky dávno navržené. Domívám se, že nelze jasně říct, že těžké stíhačky by měly mít pravidlově blíž k jednomotorovým stíhačkám než k bombardérům. To anglické vlákno jsem tuším zakládal já a nedomnívám se, že tam někdo přišel s jasným řešením.
    Last edited by Lino22; 05-02-2013 at 12:57.

  25. #75

    Default

    Dobře, beru na vědomí. Mohl by ses mi prosím podívat na jednotku pouštní Bf 110?

  26. #76

    Default

    Promiň, co přesně potřebuješ, nejsem v obraze ...

  27. #77

    Default

    Napsat jaká jednotka (ve smyslu vojenského útvaru) je uvedena na kartě pouštního Bf 110. Je to napsané v černém obdélníčku pod typem letounu na lícní straně nebo případně rozepsané vzadu vlevo nahoře. Díky

  28. #78

    Default

    7 Staffel Zestorergeschwader 26, Hauptmann Georg Christl

  29. #79

  30. #80

    Default

    Andrea odpovedel.

    "Sorry no, that was meant for machineguns that the management cards directly assignes to the pilot, not for generic fixed machineguns of the plane. As for other two-seaters, Beaufighters' mgs were not meant to be silenced when the pilot is woulded. Sorry for the confusion.

    All the best,

    Andrea"

    Pravidlo se tedy tezkych stihacek netyka.

  31. #81

    Default

    Vyreseno, vratme se tedy k puvodnimu tematu vlakna. Dekuji.

  32. #82

    Default

    Kubajs se mě dnes ptal, jak to vypadá s balíčky. Situace je tedy následující:

    • WWI: pásky vytvořeny po sérii 5 včetně, 6. dopracuji až se vrátím z dovolené
    • WWII: pásky vytvořeny po sérii 4 včetně, další záleží na vydání u Aresu
    • Aktuální plán, který nejvíc hoří: opravit statistiky nové série v přehledu a to jak v ČJ, tak v AJ

  33. #83

    Default

    WWII i se čtvrtou sérií jsi ale ještě nedal ke stažení. Nebo jsem to někde přehlédl?

  34. #84

    Default

    Ne, myslím, že nedal - mám to zatím jen v dwg a musím to ještě přetisknout do pdf. Mážná dnes, možná zítra (to spíš, připadám si tuhý jak nikdy a půjdu asi brzy spát).

  35. #85

    WakeCZ
    Guest


    Default

    Díky za práci vypadá nádherně ,ale myslím že se píše warhawk ne warkhawk . Možna obojí ale hledal jsem a všude jsem našel p40 warhawk

  36. #86

    Default

    To je přesně ten typ chyby, který pootřebuji najít - děkuji a jdu to opravit.

  37. #87

    Default

    Tak jsem zapracoval poslední sérii WWII (tedy Gladiator, Fiat, Beaufighter a Me 110) a to dokonce v obou verzích - s podstavci i bez. Prosím opět o kontrolu.

    Na páscích pro samotné podstavce s kartou letadla se pracuje.
    WWII - Strips for card decks v.3.pdf
    Neaktuální verze. Aktuální s opravenými chybami lze nalézt níže.
    WWII - Strips for card decks with bases v.3.pdf
    Last edited by Dan-Sam; 01-05-2014 at 13:08.

  38. #88

    Default

    Tak jsem se vyhecoval a zapracoval do pásků i poslední (6.) sérii WWI. A kupodivu nahrávám rovnou i variantu "podstavec"

    Neaktuální verze. Aktuální s doplněnou sérií 7 a reprintem série 2 viz níže.
    WWI - Strips for card decks with bases v.3.0.pdf
    WWI - Strips for card decks v.3.0.pdf
    Last edited by Dan-Sam; 05-21-2014 at 12:43.

  39. #89

    Default

    Quote Originally Posted by Dan-Sam View Post
    Tak jsem zapracoval poslední sérii WWII (tedy Gladiator, Fiat, Beaufighter a Me 110) a to dokonce v obou verzích - s podstavci i bez. Prosím opět o kontrolu.
    Dane, priznam se, ze jsem na to jeste nekoukal, ale jak resis podstavec pro Beau a ME110? Ty podstavce jsou prece velike a ke kartam manevru se nevejdou.

  40. #90

    Default

    Dane, díky za zpracování nových letadel. Dneska budu předělávat molitany na WWI, aby se mi vešla 6. serie do krabice. Tak můžu rovnou nasadit i pásky na nové balíky.

  41. #91

    Default

    Rado se stalo - budu se tesit na pripadnou zpetnou vazbu (treba za fail s "Warkhawkem" se stydim doted).
    Podstavce k letadlum s vetsim rozmerem (bombardery, tezke stihacky) neresim - v pdf podstavcovych pasku je (pro uplnost) najde bez uvahy podstavce jen na samotny balicek. Podstavce se proste musi umistit jinam.

  42. #92

    WakeCZ
    Guest


    Default

    Jo jo i mistr pilot se někdy utne

  43. #93

    Default

    Dane, s neřešením velkých podstavců jednoznačně souhlasím. To se nedá dát do jednoho balíčku.

  44. #94

    Default

    Jasne, jednoznacne souhlas.

  45. #95

    Default

    Mimochodem, kdybyste někdo měl vyfocené balíčky s podstavci, docela by se mi hodily abych mohl upravit příslušné stránky ve Files. Díky.

  46. #96

    Default

    Nafotil jsem svojí krabici - verze 2. Taky jsem přidal fotky krabičky s karetní verzí, kterou jsem připravil pro synovce k nadcházejícím narozeninám.
    Foto zde v albu:
    http://www.wingsofwar.org/forums/album.php?albumid=797
    Pokud se to Dane hodí, klidně použij. Případně si napiš o původní foto ve větším rozlišení.

  47. #97

    Default

    Pánové, představuji vám poslední variantu pásků na balíčky WWII, prozatím však bez vyřešených podstavců. Ty asi zkusím udělat nějak separátně - k manévrovacím kartám se stejně nedají připojit. Nicméně dodělaná pátá série WGS je pochopitelně k dispozici pro obě verze.

    WWII - Strips for card decks v.4 ve Files.
    WWII - Strips for card decks with bases v.4 ve Files.

    Do Files nahrávám, protože k příspěvku lze přiložit maximálně 2 MB a už jsme lehce přes.
    Last edited by Dan-Sam; 01-05-2014 at 16:27.

  48. #98

    Default

    A nemožné se stalo skutkem. Díky mé pekelné rýmě, která mi nedovolila usnout, jsem rovnou zpracoval i variantu s podstavci (resp. pásky na samotné podstavce s kartou letadla). Schválně vyzkoušejte, zda je to ono nebo budu muset provést úpravy (odkazy na oboje jsou o post výš).

  49. #99

    Default

    Dane a jak jsi vlastne ziskal avatara a hodnost? Mas Silver/Gold membership?

  50. #100

    Default

    Jo, jo, vymekl jsem - nedokazal jsem opustit sve projekty, ktere jsem tu zacal. To ale neznamena, ze s tim systemem souhlasim - porad ho povazuji za prinejmensim nestastny.
    Nekoukal jsi na ty pasky jestli tam neni chyba?

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast


Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may edit your posts
  •