Ares Games
Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 50 of 114

Thread: Pásky na balíčky manévrů a všeho ostatního

  1. #1

    Default Pásky na balíčky manévrů a všeho ostatního

    Abyste neřekli, že jsem se včera flákal, zkusil jsem v uvolněném čase realizovat myšlenku, kterou již dlouho nosím v hlavě. Mám totiž všechny balíčky manévrů vyskládané vedle sebe a špatně se v nich hledá, proto jsem včera u všech změřil tloušťku a jal se v Excelu zplodit slepovací pásky na míru každému letadlu. Výsledek přikládám (prozatím jen WWII, protože těch letadel je méně - k WWI jsem se zatím nedostal) a je volně k použití.
    Má to však jeden háček... Když jsem si pásky vytisknul, prapodivně se protáhly, což je dosti nepříjemné, protože pak pochopitelně nesedí. Nemáte někdo zkušenost s Excelem a nedokázali byste říct, proč to tak je? A hlavně jak to opravit. Zkoušel jsem to na 2 různých tiskárnách a tisku do PDF a vždy to udělalo totéž. Nemám třeba nějak špatně nastavené okraje a nemá pak Excel potřebu to natahovat? Přijde mi, že to je jen v jednom směru a proto jsou kokardy tak zdeformované (zvláště dobře je to vidět na zaměřovači). Nějaké nápady?

    WWI, WWII - rozvržení úložného prostoru.xls

  2. #2

    Default

    jo, excel je v tomhle protivnej. Na monitoru to sice vidíš jako čtvercovou buňku, ale při tisku je to pak mírný obdélník. Pro takhle precizní práci je to naprosto nevhodný. jedině, když se ti podaří vyexperimentovat poměr buňky, který je čtvercový i při tisku a pak tvoříš něco s použitím vždy celých buněk.
    To už je příznivější word. Rozměry, který tam zadáš, tak potom skutečně vycházejí i při tisku. Ale nejlepší bys měl udělat to jako jednotlivé obrázky ve Photoshopu nebo něčem podobném.

  3. #3

    Default

    Ach jo, zacinam si pripadat jako uchyl kdyz veskerou grafiku resim pres AutoCAD. No nic, pomuze i tentokrat, jen uz to pak nebude tak pekne open i pro ostatni Diky, nevedel jsem, ze za to muze Bill a jeho MS Office tym.

  4. #4

    Default

    Jestli to chceš udělat jednoduchý pro masivní užívání, tak to zkus v tom wordu nebo power pointu. Myslím, že excel je jediný, který dělá takový deformace a práce je v tom podle mě srovnatelná.
    Ještě mě napadá - nevím jak ostatní, ale já skladuju pohromadě v jednom balíčku karty i podstavec, takže já bych určitě užil pásky na balíčky o dost tlustší.
    Kdybys třeba zvládnul paralelně tvořit obě verze, byl bys báječnej. Je pravda, že teď to řeším gumičkama a je to protivný, takže tvoje pásky případně rád použiju.

  5. #5

    Default

    Hmm, teoreticky je to jen drobna uprava, tak to v ramci konani vyssiho dobra muzu aplikovat i takhle. Sam ale zustanu jen u opaskovani karticek. No jo, tak dnad v dohledne dobe.

  6. #6

    Default

    Nedá mi to a musím se výsledkem pochlubit. Přiznám se, že jsem na nějakou tu desetinu milimetru nedbal (resp. mírně jsem zaokrouhloval a slučoval různé tloušťky balíčků), ale nakonec to dopadlo docela dobře.

    Name:  DSC_0445.jpg
Views: 435
Size:  212.0 KB

    Name:  DSC_0448.jpg
Views: 428
Size:  225.7 KB

    Name:  DSC_0447.jpg
Views: 421
Size:  189.5 KB

  7. #7

    Default

    Jo! Vypadá to fakt dobře.
    Dostal jsi se už i k WWI? Abych se mohl začít těšit...

  8. #8

    Default

    Zatim jeste ne - chci to odladit na WWII (spravne tolerance tloustky, prevod do PDF, ktery by nezmensoval [zatim jsem tisknul primo z DWG]) a pak se vrhnu na WWI. Jakmile budu mit narysovane vsechny znaky a vychytane rozmery, tak uz je to jen Ctrl+C a Ctrl+V. Chtel bych skoncit u dvou PDF, kde budou pasky pro vsechny vydane miniatury. Karticky z boosteru jsou asi za hranici me trpelivosti.

  9. #9

    Default

    To vypadá vážně dobře, jen mi pověz proč to je potřeba mít tak přesně nastavený? Nestačí jen vytisknout ten hřbet a pak prostě vystřihnout nějak dlouhej pásek papíru okolo, omotat kolem balíčku a slepit?

  10. #10

    Default

    To by samozřejmě šlo, ale bylo by s tím v procesu výroby víc práce (1 pásek x 4 jeho strany) a byla by pruda dělat to pro 3x4, případně 5x4+2+2 letadla. Pokud se to odladí ve fázi návrhu, realizace bude easy (vystřihnout, narýhovat a slepit). Projektant, no...

  11. #11

    Default

    Tak, po několika týdnech práce jsem se konečně dokopal k doplnění ostatních letadel. Pořád sice sedí jen na samotné balíčky bez podstavců, ale třeba se i na kombinované někdy dostane (rád bych teď "sfoukl" WWI aby si užili organizování i i více vyhranění letci).
    PDFko pochopitelně najdete ve Files, ale můžete stahovat rovnou i odsud:

    Neaktuální verze. Aktuální s opravenými chybami lze nalézt níže.

    Attachment 67859
    Last edited by Dan-Sam; 03-06-2013 at 14:18.

  12. #12

    Default

    I kdyz to bude vypadat ze si tady povidam sam se sebou, stejne sem napisu

    Chtel bych poprosit ty, kteri si koupili revised letadla prvni serie (tedy WoG, nikoliv WoW), jestli by mohli suplerou zmerit tloustku balicku jejich manevru a napsat mi ji sem (s presnosti na 0.1 mm). Nove karty jsou totiz silnejsi, nejde proto pouzit hodnot zpuvodni serie.

    Predem mnohokrat dekuji!

  13. #13

    Default

    Rychta 8mm. Na 0.1 je to 7.9 mm, ale musím to šuplérou stlačit.

  14. #14

    Default

    Vecer zmerim baliky tech dvou letadel, co jsem koupil - Albatros a Spad, ale mam obavy z presnosti na 0,1mm - to asi moje drevorubecke ruce nezvladnou.

  15. #15

    Default

    Dane musím ho prásknout - on má umělohmotnou šupléru. To by se ti to šílene rozjelo. To si radši vem ten můj balíček jako základ a spočítej tloušťky ostatních balíčků trojčlenkou, protože síla karet je konstantní.

  16. #16

    Default

    Quote Originally Posted by Lino22 View Post
    Dane musím ho prásknout - on má umělohmotnou šupléru.
    Moje suplera, moje milovana suplera :-)

  17. #17

    Default

    Fokker Dr.I = 8 mm je dobry udaj - stejne pridavam jeste 0.3 mm jako rezervu na nepresnost ohybu a podobne.
    Trojclenka je dobry napad, urcite to zkusim. Pokud se ale Sasovi bude chtit hrat si s jeho milovanou suplerou, byla by to prima kontrola spravnosti teoreticky vhodneho postupu.
    Diky za vas cas

  18. #18

    Default

    Hohóó. Jsou tam dvě věci, které to celé kazí. Jednak má umělohmotná šupléra průhyb, který je určitě v desetinách milimetru a plochy kleštin nemá zcela vodorovné. Pamatuji si jak jsem s ní měřil vrták. Druhak balíček má pružnost, která je nějak okolo 0.2mm. Tyhle dvě chyby nám to dostávají do kategorie volný styl v desetinách milimetru.

    Měřeno mojí kovovou šuplérou, jedna karta má 0,35mm. Rychta má 23 karet, takže 8.05 mm. Což odpovídá měření celého balíčku. Obejdeme se tedy i bez trojčlenky.
    Last edited by Lino22; 02-21-2013 at 06:40.

  19. #19

    Default

    Nexusácký karty mají 0.3 mm.

  20. #20

    Default

    Tak, na sve PLASTOVE suplere jsem premeril Richtu = 7,9mm (23 karet), Albatros D.VA = 7,5mm (21 karet) a SPAD XIII 6,6mm (19karet). Podivne to nevychazi na tloustku jedne karty. Asi blbe merim (tak strasne spatna ta suplera snad neni). V utery vezmu baliky s sebou a muzete to po me premerit.

    S.

  21. #21

    Default

    Dane, pokud to budes aktualizovat, nezakalkuloval bys do toho, prosim, i tloustku podstavce? Me by prislo prakticke mit manevrovaci karty i podstavec pohromade.

  22. #22

    Default

    Ne, nemyslím si, že by ta šupléra měřila tak výrazně blbě. Ono co si budeme povídat, rozdíl 0.1-0.2 na 23 karet je minimální.

    No, už jsi druhý, takže se do kombinovaného pásku asi budu muset pustit. Lid si to žádá... (dokud byl lid jen Kubajs, tak jsem mohl dělat že velkoryse nevidím, ale teď už to neukecám ).

  23. #23

    Default

    Sašo, díky za podporu
    Ještě by to chtělo třetího, protože "dva jsou společnost a tři už jsou dav."

  24. #24

    Default

    Neříkám, že se do toho pustím hned, ale táži se - jak chcete udělat oblý přechod na podstavci? Vyznačit čáru abyste si ji mohli dle svého ohnout nebo ponechat volnou plochu s tím, že "se to tam nějak vleze"?

  25. #25

    Default

    Ja myslim, ze by stacila volna plocha, vsak on si to podstavec nejak vytvaruje.

  26. #26

    Default

    Kluci hlavně nezapomeňte, že při ohybu je potřeba přidat k vnitřnímu rozměru polovinu tloušťky použitého papíru. Já zůstanu u gumiček a vylepším to tak, že na boky podstavců napíšu fixou název letadla, abych se tím nemusel prohrabovat, ačkoli u dvaceti letadel jde spíš o lenost než o nutnost.

  27. #27

    Default

    Huh? Jako ze by si to nekdo tisknul na ctvrtku misto standardniho kancelarskeho papiru?
    Hmm, i to je asi mozne, ale z mych zkusenosti je max. tak papir vystrihovanek z ABC a zas tak silny neni aby se to projevilo... No, jestli nekdo zkusite silnejsi papir, napiste zkusenosti.

    PS: Kdyby nekdo znal presnou gramaz toho "Abickoveho" papiru, dejte vedet.

  28. #28

    Default

    JJ. volná plocha vyhovuje.
    Honzo, já to měl taky dlouho zagumičkovaný, ale zaprvé to zabíralo víc místa a zadruhé to jde hůř vyndavat, když je to naskládaný vedle sebe, protože gumička o podstavec drhne.
    Prozatím jsem si udělal bílé pásky a nadepsal ručně písmenkem manévrovacího balíčku. I to shledávám mnohem lepší než gumičky. k vidění zde.

  29. #29

    Default

    To máš Kubajsi pravdu, ale mě tohle zrovna netrápí, to je drobnost. Spíš mě trápí gumička + mastnota = rozpuštěná gumička přilepená na kartách.

  30. #30

    Default

    Gumičky jsou zlo !!!!!!!!. Možna textilní by šla použít.
    Každopádně pokud gumička delší dobu drží špalíček karet, má tendence rolovat hrany karet. Pro lepší držení pásku na balíčky manévrů bych použil lepící pásku.

  31. #31

    Default

    Přátelé, kamarádi, já vám ty pásky vyrobil!
    Pravda, zatím jen pro WWII (na WWI se musím ještě pořádně kouknout a hlavně aktualizovat tabulku), ale potřeboval bych, abyste to vyzkoušeli, zda jsem vše naměřil správně. A ne že si k vyzkoušení vezmete bombardéry, které jsou beze změny
    za váš testing.

    Neaktuální (zkušební) verze. Aktuální s opravenými chybami lze nalézt níže.
    Attached Images
    Last edited by Dan-Sam; 03-06-2013 at 14:18.

  32. #32

    Default

    Diky moc, Dane. Moje laserovka ma asi sverazny pristup k tisku pdf, takze mi to nesedi na karty. Zkusim to v pondeli vytisknout v praci.

  33. #33

    Default

    Pokud to ani na pracovni nepujde, tak, jeste nez to vztekle vyhodis, mi zmer sirku pasku. Je mozne, ze je chyba u mne, protoze pri puvodnich se mi stavalo, ze se pasek pri prevodu do PDF asi o 5 % zmensil, takze jsem to vzdycky pred tiskem do PDF jeste extra zvetsoval.

  34. #34

    Default

    Kluci to je fakt divny. Pdf je bezne vstupni format pro tiskarnu (myslim takovou tu co ma strechu a komin). Takze bych chybu hledal spis jinde. Neverim, ze PDF ma tendenci menit rozliseni jen tak, to by byla prilis velka amaterina. To by bylo jako Dora s kabinou od Acka.

  35. #35

    Default

    Tak jsem udelal jeste jeden pokus - Adobe Reader 11.0.02 for mac (10.8.2), tiskarna Samsung 3405W. Zmeril jsem pasek pro Spitfire - sirka pasku 41,5mm delka kratsi casti (te, co bys mel mit stejnou) 46mm, delka bocni casti 6,5mm. Pri tisku jsem vybral "Actual size".
    Treba do toho vlozil nejaky zertovny prvek ten Mac. Zkusim to v praci z windows.
    Last edited by kancelot; 03-03-2013 at 02:00.

  36. #36

    Default

    41,5 mm je opravdu hodně - mělo by to být 40 mm. Je možné, že to vzniklo rozdílností verzí AutoCADů - v práci mám novější a předchozí pásky jsem do PDF převáděl právě tam, zatímco ten starší, co mám doma, to může převádět korektně bez deformace. Každopádně na to koukni a já to kdyžtak během zítřka předělám - vytisknout to do PDF bez násobení je rychlovka.
    Díky za zpětnou vazbu, je to supr, že má o mou práci někdo zájem (kromě zaměstnavatele, pochopitelně)

  37. #37

    Default

    Při tisku pdf občas dochází k chybám sestavě tisku. Vždycinky to pdf nějak rozhází. Nejlepší zkušenost mám s open officema, úplně ok. Word atd to vždycky
    po nastavení rozměrů obrázku vždycky nějak rozházel, nikdy nedržel zadané rozměry.

  38. #38

    Default

    Asi nějaký renonc, ne? PDF, který jsem stáhnul je verze bez podstavců, nebo se mi to jenom zdá?
    Zkusil jsem stránku s Jaky vytisknout jednou na HP LaserJet1300 a pak na HP BusinessInkjet 2800. Oboje dává jiné rozměry přitom myslím, že jsem v obou případech nastavil "skutečná velikost". Šířka pásků je necelých 40mm na laserovce a 42mm na inkoustovce. Na balíček i s podstavcem mi nesedí ani jedno a na samotný balíček by jakž takž seděla ta menší z laserovky. Ta je ale bohužel černobílá.

  39. #39

    Default

    Tak jsem to vyzkousel v praci - 42mm (Windows 7, Adobe reader 10.1.3, multifunkcni barevna laserovka).

  40. #40

    Default

    Quote Originally Posted by Kubajs View Post
    Asi nějaký renonc, ne? PDF, který jsem stáhnul je verze bez podstavců, nebo se mi to jenom zdá?
    Zkusil jsem stránku s Jaky vytisknout jednou na HP LaserJet1300 a pak na HP BusinessInkjet 2800. Oboje dává jiné rozměry přitom myslím, že jsem v obou případech nastavil "skutečná velikost". Šířka pásků je necelých 40mm na laserovce a 42mm na inkoustovce. Na balíček i s podstavcem mi nesedí ani jedno a na samotný balíček by jakž takž seděla ta menší z laserovky. Ta je ale bohužel černobílá.
    No, snad nebude tak zle.
    Vezmu to poporade:
    • Sirka pasku by mela byt 40 mm (alespon na to jsem to projektoval). Teoreticky ti muze byt i o cca 5 % vic, protoze jsem si hral a rozmery kvuli prevodu do PDF (viz vyse). Je zvlastni, ze ti to jedno PDF tiskne ruzne (ale asi me u tohoto formatu neprekvapi nic).
    • Pasky by nemely byt stojne - jedno celo (to mezi dvema boky) by melo byt delsi nez druhe. Pochopitelne ne o 2x tloustku podstavce, ale o mene (lichobeznikovy profil podstavce). Schvalne zkus zmerit, zda jsou stejne dlouhe.
    • Pokud nekdo nema na PDF nervy, muzu poslat cisty dwg soubor (AutoCAD, OpenCAD) - pri tisku primo mi to vzdy sedelo na 100%. Jen poslete mail.

  41. #41

    Default

    Quote Originally Posted by kancelot View Post
    Tak jsem to vyzkousel v praci - 42mm (Windows 7, Adobe reader 10.1.3, multifunkcni barevna laserovka).
    Dobre, tohle uz nemam sanci ukecat. Vytvorim tedy vecer verzi bez zvetsovaciho triku a opet ji sem povesim na test. Po tvych zkusenostech by mel stacit tisk na domacim stroji. Muze byt?

  42. #42

    Default

    Jasne, rad vyzkousim. Diky moc.

  43. #43

    Default

    Tak jsem to prověřil ještě jednou a zjišťuju, že v tý verzi, cos tu pověsil je jednak stránka 2 a 3 stejná a jednak úprava na verzi pro podstavce končí stránkou se Stukou a Valem. A já to prve zkoušel na Jacích, které spolu s Warhawky, Hieny a Falcy nejsou upravený.
    Vyzkoušel jsem tedy tisk znovu tentokrát na str.1. šířka pásků je 3,9 s vobou "přizpůsobit" nebo 4,2 s volbou "skutečná velikost" - použil jsem Adobe reader X verze 10.1.5. šířka 3,9 těsně nestačí, takže pokud se to podaří vytisknout na šířku 4 mělo by to na délku být skutečně tak akorát.
    Možná dělá bordel to, že je to tak moc do krajů. Zkus zmenšit mezery mezi pásky a třeba to vyjde.
    Teď když už jsem konečně pochopil v čem zpočívá úprava pro verzi s podstavcem musím říct, že se mi to hodně líbí. Doufám, že problém, s tiskem brzy vyřešíme.

  44. #44

    Default

    Tak teď jsem absolutně ztracený. Asi na to dnes prostě nemám. Podívám se na to až budu schopen pochopit, co jsem to vlastně stvořil

    Edit: Tak jsem se k tomu vrátil. Stránka č. 2 je opravdu duplicitní, moje chyba (ale jsou tam všechny, které by měly být). Musím zjistit, jestli jsem opravdu takový mamlas a postnul vám sem takovou nehoráznou patlanici jak to vypadá...
    Last edited by Dan-Sam; 03-05-2013 at 13:39.

  45. #45

    Default

    Tak jsem si to pročetl, zjistil, že jsem musel být předávkovaný minimálně kofeinem, když jsem to vytvářel, vzal si k srdci zpětnou vazbu a pokusil se vše opravit. Proto prosím o další kolo připomínek, zda by to takto už sedělo lépe.

    Neaktuální verze. Aktuální s opravenými chybami lze nalézt níže.
    Attached Images
    Last edited by Dan-Sam; 03-06-2013 at 14:47.

  46. #46

    Default

    Podle mě je to teď v pořádku. Zkoušel jsem tisk dokonce na třech různých tiskárnách a na všech to při volbě "skutečná velikost" vychází správně veliký a na balíčky to sedí pěkně. Díky Dane, moc se těším, že brzy najdeš síly i na WWI.

  47. #47

    Default

    Priznam se, ze se mi dost ulevilo. Kdyz vidim, jakou patlanici jsem puvodne zverejnil, tak radsi zapru, ze me CAD zivi...
    Nicmene pokud je to spravne i faktograficky (v prvni verzi WWI jsem treba na bocich Camela mel uvedeno, ze se jedna o Snipe), tak jsem rad. Uvidime, jak to s WWI pujde. V zasade uz znam potrebne velikosti prodlouzeni (5.6 mm), takze je to otazka hodinky ci dvou kdyz pri tom budu jeste uklizet Jen bych potreboval znat jednotky pilotu z reprintu 1. serie WWI.

  48. #48

    Default

    Dane, tak potvrzuji, ze vsechno funguje i u me a vypada to perfektne. Diky moc.

  49. #49

    Default

    Uf, to jsem rad. Vypada to, ze to preci jen bylo k necemu dobre - uz vim, ze muj domaci PDF Creator mi DWG nedeformuje, cimz odpada vyrazny opruzprvek. Budu muset zverejnit jeste opravenou WWI bez podstavcu.
    Uz se tesim az se vasimi pasky pokocham
    Mimochodem, kdybyste nekdo narazili na aktualizovany seznam miniatur o reprint 1. serie a DuelPacky, odkazte mr na nej prosim.

  50. #50

    Default

    Doublepost. Do prkýnka, už mě to dublování při psaní z mobilu štve Mějte prosím strpení s námi, jejichž zaměstnavatelé nemají pochopení pro WoG...
    Last edited by Dan-Sam; 03-06-2013 at 10:55.

Page 1 of 3 123 LastLast


Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may edit your posts
  •