Ares Games
Results 1 to 5 of 5

Thread: Omyly, polopravdy a mýty ohledně historie

  1. #1

    Arrow Omyly, polopravdy a mýty ohledně historie

    Mezi hráči Wings of Glory je rozšířeno mnoho omylů, polopravd a mýtů... a jak to může pokračovat, to asi každý tuší

    Předem upozorňuji, že nově založené téma nemá sloužit jako základ pro flamy a asi ani přehazování citací autora XYZ z 8. vydání jeho knihy UVW z roku 1981 v makedonštině mezi jednotlivými diskutujícími. Zároveň bych si dovolil poprosit o zdravý nadhled na celou problematiku abychom si tu za chvilku nešli po krku.
    A rovnou si dovolím vyvrátit jeden omyl, který v úterý na hraní zazněl (záměrně nepíšu od koho, neb to nepovažuji za důležité).

    Omyl č.1: Britové museli kvůli veřejnému mínění reagovat na vývoj německého trojplošníku Fokker Dr.I trojplošníkem vlastním, byť pochybné bojové hodnoty.
    Vyvrácení: Prvním bojově nasazeným trojplošníkem vůbec byl právě britský Sopwith Triplane (první vzlet 28.5.1916, uveden do služby v prosinci 1916). Slavný Fokker Dr.I byl poprvé vzlétnut 5. července 1917, tedy více než půl roku po začátku bojového nasazení britských Triplanů.

  2. #2

    Default

    Zkusím ještě vyhrabat tohle zatuchlé vlákno (které vlastně nakonec k ničemu nebylo) a použít ho pro aktualní diskusi. V úterý jsme se bavili o nové DH4 v prapodivné "modrosušenkové" (blue and biscuit) kamufláži:

    Name:  AIRCO DH.4 (Cotton).jpg
Views: 105
Size:  28.2 KB

    Na Wings Palette jsem vyhrabal, že se jednalo o speciální speciální kamufláž pro dálkový průzkum Kielského kanálu z léta 1917. Problém je ale v markingu. Jak Kubajs správně poznamenal, má slovinské kokardy (a navíc jiné pořadí pruhů na směrovce), což mě trochu mate, když Slovinsko vzniklo v roce 1991... Navíc i Zoe má kokardy standardní - britské (ale taky "špatné" pořadí pruhů na směrovce proti Wings Palette). Tak jsem zmaten a nerozumím tomu. Zrovna tuhle potvoru asi nemá nikdo v plánu koupit abychom se podívali na rub karty, co? Nebo nějaký jiný tip co by to mohlo být zač?

    PS: Navíc má na podstavci uvedenu střelbu AB/A...

  3. #3

    Default

    Onehdá jsem se Kubaujsovi podivoval, že Spitfiry byly na Východní frontě (myslel jsem si, že jen Hurricany, Aircobry a pár dalších sekundárních typů), ale v poslední "Válce" uvádí, že v rámci Land and Lease bylo do SSSR dodáno 1331 Spitfirů především trasou přes Perský záliv. Údajně jich bylo 143 verze Mk.VB a 1188 Mk.IX. Takže Kubajsi, směle do repaintů!

  4. #4

    Default

    Nevím jestli jsi našel stejný zdroj jako já, ale já jsem našel, že dále měli také přes dva tisíce Curtisů P40 a Tomahawků (ten ostatně vyšel jako karta ve Fire from the sky)
    Další velmi početný byly Douglas A-20 Boston a Bell P-63 Kingcobra.
    Méně pak B-25 Mitchell, P47 Thunderbolt, Handley Page Hampden a Armstong Albemarle.
    Celkem tedy skoro 18 tisíc letadel 12 typů.

    Takže není divu, že Mk.IX už přemalovaný mám. Před Conem jsem dodělával na poslední chvíli i Curtiss Tomahawk Alexeie Chlobystova.
    B-25 Mitchel byl můj první repaint a Curtiss Warhawk jsem dělal krátce po něm.
    Celkem tedy už mám pět typů pokrytých.
    Jen ta nejznámější Airacobra mi chybí...
    ...zatím.

  5. #5

    Default

    Jo, jo, to nerozporuji - pointa byla v priznani Spitfiru, ne v uplnem vyctu. Natuknul jsem Aircobry proto, ze mi silne utkvely, bo Soveti dokazali, ze s nimi umi pracovat lepe nez Americane a Hurricany kvuli Kuznetzovovi. Nemel to byt celkovy vycet L&L, ale doplneni tech Spitfiru (o kterych jsem nemel driv tuseni). Proste napraveni pomylene informace, kterou jsem drive vypustil.



Similar Missions

  1. Vývoj ohledně WoW
    By Kubajs in forum Czechoslovak Wing
    Replies: 9
    Last Post: 09-11-2011, 12:09

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may edit your posts
  •